Blender

zverinica  

član od: 20.7.2009

sporočila: 86

18. avg 2015 12:52

zverinica je napisal/a:

Moj blender oreščke zmelje v moko, ne v granulat (masla še nisem delala), datlje pa v pasto (recimo pri blendanju za presne sladice). Pa zelišča mi je tudi dodobra sesekljal, ko sem npr. vanj stresla čičeriko in peteršilj za falafel.

 

Imam pa tega: http://www.ideo.si/a/ALU_blender_HR2096_00_PHILI

 

Zgleda sem z zgornjim blenderjem prevečkrat mlela oreščke za presne torte, ker je revež omagal. Enkrat sem mu že menjala motor, ker je pregorel, nazadnje se je pa pojavil en rjav prah (najbrž se je spet motor začel obrabljati), tako da sem ga odpeljala na kosovni odpad in si privoščila (oz. mi ga je partner) Blendtec (1560 W, wildside jar + twister posoda). 250 g arašidov zmelje v maslo v 20 sekundah, masa za presne torte je zmleta "u tren oka"

---Življenje je prekratko, da bi pili slabo vino.---

bela120  

član od: 28.2.2013

sporočila: 103

7. maj 2016 9:13

Osvežujem temo kupujem blender za izdelavo riževega in kokosovega mleka ,do sedaj sem to počela z paličnim mešalnikom ampak ni praktično.Gledala sem mafic bulet pa ima premajhen vrč (rabim vrč vsaj za liter mleka)Tako ,da prosim za cenovno ugodne predloge blenderja z velikim vrčom če ima pa še kakšen dodatek zraven pa tudi ni slabo


bela120

Sporočilo je spremenil(a) bela120 dne 07. 2016 09:17

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

26. mar 2017 9:45

Zanimajo me vaše izkušnje z bolj močnejšimi blenderji, kot so Vitaminix, Optimum, Omniblend, Omega. Katerega izbrati?

Hvala za vaše odgovore.

Mijan

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. mar 2017 13:24

Vitamix, je za to, kar je, totalno predrag. Moj dragi mi je nabavil Waringa, ki je več kot pol cenejši od Vitamixa, prepričal ga je p atale video: https://m.youtube.com/watch?v=Ej048qZNxpk 

Vanja

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

27. mar 2017 9:24

Glas za Blendtec Home blender - me še ni razočaral. Je pa res, da če ga naviješ na najvišje obrate, je tako, kot da bi reaktivec vzletal, ampak to je za pričakovat pri takšni moči.

 

Omego imam samo Omega Juicer 8006, ki ga uporabljal zjutraj za sočenje, da ne zbudim drugih ki še spijo. Blenderja od Omege še nisem sprobal.

Drugače pa tudi z Vitamixom ali Omniblendom ne zgrešiš, ker sta oba dovolj močna. Meni je bil poleg učinkovitosti važen še izgled. Od vseh treh mi je Blendtec najlepši - bolj moderen za moj okus.

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti