Kuhanje perila in namakanje žit

.deklica  

član od: 27.1.2009

sporočila: 107

28. jun 2011 13:33

A vi to resno o uporabi alkoholnega kisa namesto mehčalca? Kakšno količino pa uporabite za eno pranje?

.deklica

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

28. jun 2011 13:43

Seveda resno! Sicer ne alkoholnega, ker ne vem kam z jabolčnim. Količino pa seveda poln predalček.

Sergej

neznan uporabnik

28. jun 2011 13:55

Ja, čist resno. Kot sem prej napisal sem jaz sprobal vse kise,ki so bili doma in vsak je okej. Jaz dam toliko kot je približno un pokrov od plastenke mehčalca. Kaj vem eno pol deci morda. Tu nekje, od oka.

 

Multivitamin

multivitamin

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. jun 2011 19:06

Jaz sem sprva mislila, da so ekološki praški hec. Ker pa je limnol napisala, da ve nekaj o eko praških, bi pa prosila, da mi kdo napiše, kaj za  ekološki praški so, kje se jih kupi in zakaj se jim reče ekološki?

lp

cervus

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

28. jun 2011 19:53

Joj, jaz sem avtorico vprašanja razumela, da noče razlagati, čemu npr. namaka žita ali oreške, ker se zaveda, da se marsikdo posmehuje takim razlagam ali načinom razmišljanja oz. ker ni hotela odpreti debate na to temo, temveč jo je zanimal preprosto vaš NAČIN, če se prav tako kot ona ukvarjate s tem.

Na tečaju izdelave domačih namazov nam je predavatelj strogo naročil, naj oreške pred uporabu nujno namakamo, prav tako žita, če jih nameravamo uporabiti za kosmiče. Pri najboljši volji se ne morem spomniti, zakaj je namakanje dobro , ker je bilo za en večer informacij preveč. Si pa mislim, da se temu marsikdo posmehuje in se mi je zdelo čisto v redu, da avtorica ni skušala prepričevati vseh skupaj s svojim mnenjem.

Ne zagovarjam njenih ostrih kasnejših reakcij, a tudi drugi so bili posmehljivi.

tulka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. jul 2011 16:18

Ajoj, kakšna debata...

Nimam pojma ne o enem, ne o drugem.

Ampak na tem portalu se je že tolikokrat zgodilo, da si je kdo izbral nick, ki je vseboval kakšno pomanjševalnico, pa kakšno ljubkovalnico, pa kak otroški avatar, potem so bili pa posti daleč od ljubkih so ljubkovalnih tekstov, so pa bili otroški v tistem elementu, ko je avtor/ica izražal/a eno samo trmo in "to je moja stvar in ostalo vas ne briga".

Tako da nič novega.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti