Keramična posoda od delimano

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

3. apr 2013 20:37

tinoca je napisal/a:

Tudi jaz imam slabo izkušnjo z Delimano. Prvo ponev za palačinke sem kupila preko Moderne. Po nekaj palačinkah je dobila ponev črn krog, ki sem ga spravila dol šele z neko čudežno krpico. Prej niso pomagali ne praški, ne namakanja... Potem pa sem v sosedu kupila veliko kozico. Nekaj časa je bilo kuhanje užitek, zdaj pa ne morem niti speči jajc, brez da bi se prijemalo. Potem pa bolj drgnem, slabše je... Kar se tiče mene, sem z Delimanom opravila. Škoda le, ker so ponve vizualno res lepe.

 



tinoca

 

Popolnoma enake izkušnje. Ponev je ZANIČ.

Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Pikipokica  

član od: 10.1.2011

sporočila: 5

22. apr 2013 15:41

Da še jaz pristavim moj komentar Delimano posodo.....

sedaj imajo v Mercatorju akcijo posode Delimano (z zbranimi nalepkicami jo dobite ceneje)

http://www.mercator.si/si/akcije/korak-do-popolne-ku

Posodo se preverjeno lahko pere v pomovalnem stroju (piše na listu zraven posode) in je primerna za indukcijo - preverjeno pri nas doma na indukcijski plošči.

Keramične posode so nasploh zelo fajn, kuhanje brez maščobe, hitreje se segrejejo, pa po nekih raziskavah naj bi bile celo najbolj zdrave (teflon pa naj bi bil najmanj zdrav).

No toliko z moje strani, lp

Pikipokica

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

25. apr 2013 15:08

Jaz imam eno keramično žar ponev (ni od Delimano ampak ena poceni zadeva, ki sem jo kupila za probo) in sem z njo zadovoljna. Je pa res, da tem ponvam samo pokažeš vilico in že se naredi ris :) Sedaj sem kupila še eno Delimanovo na točke, ki pa še čaka na krst.

Lopatka

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

25. apr 2013 15:34

Jaz imam eno keramično žar ponev (ni od Delimano ampak ena poceni zadeva, ki sem jo kupila za probo) in sem z njo zadovoljna. Je pa res, da tem ponvam samo pokažeš vilico in že se naredi ris :) Sedaj sem kupila še eno Delimanovo na točke, ki pa še čaka na krst.

Lopatka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. apr 2013 15:42

A ta posoda vam je res fajn? Meni se zdi pretanka, prijemat se zacnr scasoma, grda rata... ce bi ze bila proti teflonu bi raje uprabila kaj olja vec, kot pa to posodo. Je bolj razsirjena zaradi obseznega marketinga kot pa zato ker bi bila dober izdelek.

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

26. apr 2013 11:10

Moja žar ponev ima zelo debelo dno, takšno kot je npr. na Tefalovih ponvah, ki so za indukcijo, in tudi težka je. Res je, da ni v uporabi tako zelo pogosto. Kolikor pa je, pa nimam težav. Delimanova je prav tako kar debela. Ko jo stestiram bom povedala kako se je obnesla.

Lopatka

Beatric  

član od: 13.6.2007

sporočila: 46

29. apr 2013 12:45

Helo,

mi imamo Delimanov vok že 2-3 leta in kuhamo v njem praktično skoraj vsak dan. Je nekaj najboljšega, kar imam med posodjem in si ne znam več predstavljati kuharije brez njega. Nepogrešljiv, vsaj kot džezva za jutranji kafe. :)

Primeren za veliko večino jedi in kar je zelo pomembno, skuha relativno hitro in ohranja zelo pristen okus jedem. Načeloma ga ne perem v stroju, ampak le oplahnem, včasih grem čez z limono in obrišem.

Zelo, zelo, zelo zadovoljna!

Beatric

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

29. apr 2013 13:23

Tudi jaz nobenih teh posod ne perem v pomivalcu. Imam teflonske že 4 leta, ki so vsakodnevno v uporabi in so še vedno kot nove.

Lopatka

mapi  

član od: 7.5.2007

sporočila: 16

1. maj 2013 22:24

Jaz imam Delimanov vok že dve leti in sem zelo zadovoljna. lahko rečem, da je super bolj kot kakšen teflon. Pomivam ga ročno in takoj obrišem.

mapi

nadal  

član od: 16.8.2007

sporočila: 4

2. maj 2013 10:32

Vso posodo Delimano sem vrnila v trgovino, kjer sem jo kupila, saj se je hrana sčasoma začela prijemat, pa še dno na ponvah se je deformiralo, tako da je bil stik s ploščo ( steklokeramika ) samo še na sredini.Posode nikoli nisem prala v pomivalcu.Skratka nikoli več Delimano.

nadal

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti