Keramična posoda od delimano

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. avg 2013 9:36

Od keramicnih bi bilo za sprobat se green pan. Me zanima ce jo kdo ima kako je?

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. avg 2013 20:44

moja ponev ni bila poceni pa so se po nekaj mesecih uporabe umesana jajcka zacela prijemat, vsakic bolj (sumim vpliv pomivanja z grobim delom gobice, ceprav naj bi bila keramika manj obcutljiva kot teflon??) nato so se zacela lepit se tista pecena na oko in sem jo ze nameravala zabrisat stran. Zaradi moje lenobe je ostala se nekaj casa in odkar pecem jajca na ocvirkih se ne lepijo, umesana pa pecem v skoraj hladni ponvi.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

21. avg 2013 20:56

Sem si umislila na pike okrogel pekač..zaenkrat je ok..pečem predvsem pite in lepo padajo ven ,brez rezanja :)

lp goga

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

22. avg 2013 14:29

bannanna je napisal/a:

Od keramicnih bi bilo za sprobat se green pan. Me zanima ce jo kdo ima kako je?


 

Imam. Čisto ob robu se je malo spraskala, ker je oster rob (ni lepo zaokrožen), jaz pa nisem dovolj pazljiva s shranjevanjem (ponve imam zložene kar eno v drugi zaradi pomnjkanja prostora). Ampak me to sploh ne moti, saj tam ni stika s hrano.

Pri tašči vidim, da je njena keramična ponev veliko bolj obrabljena kot moja, pa jo je kupila kasneje. Sploh ne vem katere firme je, zdi se mi, da je bila ena izmed cenejših (je tanka in čisto lahka s plastičnim ročajem). Nisem še kuhala na njej zato jih ne morem primerjati. Če primerjam s teflonsko ponvijo je prijemanje nekako enako, oz. mogoče malce manjše. Če primerjam z navadno kovinsko ponvijo (od WMFa, brez prevleke), se ne prijema prav nič. Npr. če pečem vmešana jajca se med pečenjem malce zagrabijo na dno, vendar jih z dna enostavno postrgam s plastično lopatico (kot na teflonu).

Očisti se jo popolnoma enostavno, dovolj je samo s penasto (mehko) stranjo gobice. Se mi je tudi že kaj malce bolj zapeklo (beri zažgalo ), pa mi ni bilo potrebno nič drgniti. Po pečenju jajci bi ponev lahko očistila samo z vlažno papirnato brisačo, vendar jo raje operem.

Meni ni žal, da sem jo kupila, čeprav je bila malce dražja, kot kakšne druge, ki jih omenjate.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. avg 2013 21:38

jaz sem gledala eno serijo te posode, ki je žal pri nas ni za dobiti.. da je bolj debela..in rostfraj zunaj.. :(

in hvala za komentar.. malo bom še počakala ker imam zdaj litoželezno ponev in zaenkrat teflona ne pogrešam..

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

23. avg 2013 7:35

bannanna je napisal/a:

jaz sem gledala eno serijo te posode, ki je žal pri nas ni za dobiti.. da je bolj debela..in rostfraj zunaj.. :(

in hvala za komentar.. malo bom še počakala ker imam zdaj litoželezno ponev in zaenkrat teflona ne pogrešam..



 

Ja, sej veš, kako pravjo: pr sosedovih je vedno boljše Še dobr, da se da v teh časih vse preko interneta naročat.

Mene pa una tvoja litoželezna ponev kr precej matra. Sam kaj ko nimam več prostora v kuhinji...

Urša

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

23. avg 2013 8:31

Mi imamo 2 od Green pana - večjo in manjšo, ki je predvsem za peko jajc ipd. Po 2 letih in skoraj vsakodnevni uporabi sta skoraj kot novi - znotraj. Malo je pobralo zgornji rob zaradi shranjevanja. Ko pa bodo nekoč šle, pa razmišljam o Le crueset ponvi, črni. Ne vem pa, če se tako dobro obnese glede prijemanja.

Aja, za palačinke pa imamo Delimano, iz redne prodaje iz Spara. Opazila pa sem, da so v istem Sparu malo kasneje imeli podobne plitke ponve z čisto drugačnim dnom, dosti tanjšim. 

 

robida

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

29. avg 2013 18:15

Zanima me, ali ima kdo izkušnje z žar ponvijo.

 

http://www.topshop.si/blagovne_znamke/znamke_dom_ku

 

Imam namreč električni štedilnik, nobena grelna plošča seveda ni v isti obliki (in velikosti) kot ponev. Se bi toplota vseeno porazdelila približno enakomerno po ponvi? Je kdo že sprobal tole ponvico na električni plošči?

kačča

general lavine  

član od: 25.6.2010

sporočila: 6

31. avg 2013 15:30

 Vračamo se v stare cajte,  še boljša kot keramična je  emajlirana posoda, taka, kot so jo včasih piskrovezi popravljali.Zdej ena nemška firma prodaja emajlirane piskre, čist take, kot so bile od moje stare mame, samo malo bolj fensi oblike, pa svinjsko drage, sem jih videl tam v trgovini na Brdu. Teflon pa mora biti preteklost, pri visoki temperaturi ob kuhanju v teflonski posodi vdihavamo eno kancerogeno svinjarijo, počasi se pa tudi spraska in  zato nekaj teflona tudi pojemo z zdravo hrano vred. 

Lep pozdrav, general 

general lavine

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

31. avg 2013 15:39

Saj emajlirane piskre še vedno prodaja tudi Emo Celje, za par evrov v Mercatorju ali Intersparu - se sploh ni treba po nemške na Brdo vozit.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti