Keramična posoda od delimano

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

30. maj 2013 10:56

Meni, Delimanova ponev, ki sem jo kupila na točke, prav fajn 'dela'. Me pa zdaj zanima kako dolgo bo tako fajn 'delala' :) Kar se pa pekačev tiče, mi je pa najboljši emov navaden pekač, ki ga uporabljam skoraj vsak dan. Krompir se v njem super speče in tudi prijema se ne, čeprav dam minimalno maščobe nanj. Razmišljam, da bi si kupila še nekaj kosov enove posode, dokler se jo še da dobiti.

Lopatka

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

30. maj 2013 11:09

Jaz pa imam dobre izkušnje s posodo na točke v Mercatorjevih akcijah, razen leta nazaj ponve Bialetti (vsaj misli,m da so bile te znamke), ki so se takoj zrajsale. Ponve/kozice od Tefala, ki sem jih že zdavnaj zbrala na točke, so bile super, ravno tako krožniki in skodelice v Mercatorju. Sedaj sem kupila tri ponve od Delimano na točke in po dobrem mesecu uporabe sem zadovoljna z njimi. Na splošno pa sem ugotovila, da so vse zadeve s premazi občuljive. ne dajem jih v pomivalca-čeprav gor to piše. V pomivalcu sem uničila plošče električnega žara, ker je premaz kar spralo dol (čeprav je bil primeren za stroj). Sedaj, ko pomivam na roke, ni problemov. Jaz torej zadovoljna.

emalisej

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

2. jun 2013 19:34

Hm, meni sta se pa že dve ponvi za palačinke delimano nekako kot upognili na dnu, da nimam več 100% stika z grelno ploščo - indukcijo. Pa  je nisem nikoli pregrela.

BABI 2+2

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

2. jun 2013 21:54

Jaz sem ravno danes govorila s teto od fanta, in je potarnala, da se ji na ponev za palačinke palačinke prijemlejo. Nato sva ugotovili, da jo veselo ves čas pere v pomivalcu. Mi jo imamo že 2 leti in je super! Ampak nimamo pomivalca, vso njihovo posodo (pa ostalo tudi )peremo na roke in niti enkrat se mi še niso prijele ne palačinke in ne jajca, ki jih cvrem na njej.

 

Mi imamo kar nekaj njihovih posod, vse so super. Edino eno sem uničila po svoji krivdi, ker sem v njej z električnim mešalnikom stepala kremo okrog in okrog je na višini 10cm okrušena. Ups

Roncolino

analuka  

član od: 23.9.2012

sporočila: 49

3. jun 2013 9:48

Jaz imam Delimano za palačinke in jo po pečenju palačink sploh ne perem, samo obrišem s papirnato brisačo in to je to.Ponev je pa super, ni pa bila na točke.

Ko sem kupovala od WMF ponev v Mullerju so me opozorili, da je enaka ponev na točke  delana na kitajskem, s slabšimi materiali, medtem, ko so te v redni prodaji delane drugje in z daržjimi materiali, zato pa tudi taka razlika in v ceni,ter kvaliteti.

Sporočilo je spremenil(a) analuka dne 03. 2013 09:52

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

3. jun 2013 10:32

V Sparomev katalogu je danes ponudba keramičnih ponev, po ugodnih cenah, ni pa naveden proizvajalec. So pa cenejše od Mercatorja.

globoka ponev 24 cm 9.99

za palačinke 26cm 8,99

globoka ponev 28cm 11.99

marjja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

19. jun 2013 8:54

Keramiko uporabljam že kar nekaj let, lahko pa samo povem, da je za malo denarja zelo malo muzike. Sem tudi jaz enkrat v Italiji kupil eno ponev 26 cm za 8 evrov pa je zelo hitro postala vsa zribsana, prijemalo se mi je pa itak od prve peke dalje. Za kvalitetno posodo je pač potrebno seči malo globlje v žep, tam od 25 eurov naprej se že dobi kaj pametnega. Tako da vse te točke pa ne vem kaj še vse je malo privlečeno za lase .

hedonist

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

19. jun 2013 9:48

Se strinjam s Hedonistom. Edino slabo izkušnjo s keramično posodo imam z eno poceni ponvijo iz Tuša (prijemanje hrane).

sonic

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. avg 2013 7:48

Še jaz pristavim svoj piskrček. Na pike sem kupila večjo ponev. Nekaj časa (1 mesec) je bila super. Fantastična. Niti pomivati je ni bilo treba. Samo obrisala sem jo s servieto. To je to, sem govorila. Potem pa se je hrana začela prijemat. Pa nisem pekla/pražila brez maščobe. Po treh mesecih je neuporabna za cvrenje jajc, za ostalo pa omejeno uporabna.

Ne vem, ali je to po načelu malo denarja malo muzike, ali je splošen modus operandi. Kot berem, imate nekateri super izkušnje.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti