Keramična posoda od delimano

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

tema odprta - 24. jun 2011 19:10 | ogledi: 67.217 | odgovori: 137

Pozdravljeni

Na internetni strani Delimano.si sem zasledila posodo, ki je narejena iz keramike oz. prevlečena iz keramike. Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje z njo? Je težka, se lepo kuha oz. peče v njej? Na splošno ali je res kot jo opisujejo na internetni strani.

Imam namen kupiti novo posodo in ne vem kaj naj kupim. Nagibam se prav keramični posodi. Malo sem brskala po forumih in tudi tu sem že dobila kar nekaj informacij od različnih posod oz. njihove sestave.

Rada bi izvedela iz prve roke, ali je ta posoda Delimano res tako naj, naj.

Prosim, če mi lahko kdo kaj pove o tej posodi.

Najlepša hvala že v naprej.

bisagolf

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. jun 2011 21:36

Nedavno smo kupili eno manjšo poneo, prevlečeno s keramiko, in sem navdušena. Ne vem, če je ravno ta firma, ki jo omenjaš, ponev je mož od nekod privlekel. Odlično se peče v njej, tako da bom postopoma nabavila tudi večje in kakšno bolj globoko. Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

24. jun 2011 21:42

Ponve s keramično prevleko so nekaj najboljšega, kar sem do sedaj uporabljal za kuhanje oz. pečenje. Imam dve večji, eno globljo in eno kozico. V bistvu vse kuham sedaj v njih ,ostalih kastrol sploh ne uporabljam več. Tako da je vsaka vredna svojega denarja in jih toplo priporočam.

hedonist

drejkaa  

član od: 18.3.2011

sporočila: 18

24. jun 2011 23:23

Pred kratkim sem kupila ponev te znamke in sedaj kuham samo še v njej.Kupiti moram še kozico,potem pa ne potrebujem več ostale posode-tako kot je napisal Hedonist.Tudi maščobe ne potrebuješ skoraj nič,le v pomivalca je ne dajaj-preberi drobna navodila na posodi.Posodo pa lahko posamezno po komadih kupiš v Mercatorju.Jaz rada stvar primem,preden jo kupim.

drejka

drejkaa

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

25. jun 2011 15:02

No , če že delamo EPP , Delimano se standardno pojavlja tudi v SPAR-u zadnje čase in jo lahko kupite tudi tam. Npr. 28 cm ponev stane tam nekje okrog 21 EUR. Je pa edino kar je potrebno paziti , da vanjo, ko je vroča ne nalijemo mrzle vode in da je ne peremo v pomivalcu. Maščobe ne rabimo, vsa hrana, ki jo v njej pripravimo pa ima izjemen okus, tak ta pravi, primaren.

hedonist

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

25. jun 2011 15:29

..

 

predvčerajšnjim sem kupila keramičen vok Delimano 28 cm in to je zame TO.

Sem čisto navdušena nad tem, da ostane okus hrane naraven - danes sem delala bučke in je okus čisto drugačen kot v teflonskem voku.

 

Toplo priporočam! 

 

 

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

25. jun 2011 15:46

Zakaj se pa ne sme prati v pomivalnem stroju? Se nagibam, k tej posodi, da bi jo kupila, ampak me je malo zmotilo, da se naj ne bi pralo v pomivalnem stroju. Veste sem čisto odvisna od pomivalnega stroja. Rada bi imela dobro,  novo posodo, ampak ne takšno, da jo bom potem morala prati ročno. Vem, vem, da če bi prala ročno, da mi ne bi odpadle roke, ampak kot sem napisala, sem se navadila na mojo dobro "prijateljico" in je ne nameravam zapustiti.

bisagolf

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

25. jun 2011 17:02

Mi imamo tudi to posod, zaenkrat ponev za palačinke in kozico premera 28cm. In se v njej odlično kuha, res zakon. Mi imamo namen zamenjati vse Tefalove posode, ker se zelo spraskane. Imajo jih pa tudi v Sparu, pa Top shop jih ima (ampak vem da so v Sparu vsaj 5€ cenejše!)

Roncolino

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

25. jun 2011 17:39

Zdej Bisagolf ne vem kje je problem oprati na roke eno ponev ? Al pa dve. Pač se keramika naj ne bi prala v pomivalcu kar je zate morda negatvna stran te posode ampak verjemi, ima toliko drugih, pozitivnih, da te prevagajo in se jo kljub temu splača nabaviti. Lej, za probo, kupi eno in poskusi ter se sama prepričaj. Boš videla, da ti tisto ročno pranje ne bo niti najmanj zoprno.

lp

hedonist

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

25. jun 2011 18:14

bisagolf je napisal/a:

Zakaj se pa ne sme prati v pomivalnem stroju? Se nagibam, k tej posodi, da bi jo kupila, ampak me je malo zmotilo, da se naj ne bi pralo v pomivalnem stroju. Veste sem čisto odvisna od pomivalnega stroja. Rada bi imela dobro,  novo posodo, ampak ne takšno, da jo bom potem morala prati ročno. Vem, vem, da če bi prala ročno, da mi ne bi odpadle roke, ampak kot sem napisala, sem se navadila na mojo dobro "prijateljico" in je ne nameravam zapustiti.
bisagolf

 

To ponev je zelo lahko pomiti, ker se v njej res nič ne prime (vsaj nam se v cca 2 letih še ni), pa še olja ne uporabiš veliko, tako da ni zelo mastna. Na roke jo pa umiješ v minuti, v pomivalcu bo pa ostalo več prostora za druge stvari. Priporočam nakup

perpetua

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. jun 2011 18:32

sem imela nagledano ponev za palačinke-tisto čisto nizko, vendar so v merkurju imeli premajhen premer. sem potem vzela kar od bive alu guss, debela, črna, nizka. taprava za palačinke.

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti