"špinača" iz listov rdeče pese

RožicaCvetka  

član od: 7.11.2010

sporočila: 1

tema odprta - 24. jun 2011 18:18 | ogledi: 20.475 | odgovori: 13

Je kdo že delal "špinačo" iz listov rdeče pese? Nekje sem zasledila, da se jih lahko uporabi na isti način, saj sta rdeča pesa in špinača navsezadnje sorodnici. Kakšen je okus? Je postopek enak kot pri špinači in blitvi? Jaz skuham v malo vode, dodam strok česna, sol in poper, zmiksam s paličnim in dodam žlico kisle smetane.

Hvala za ideje

LP od male rožice

 

RožicaCvetka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. jun 2011 19:41

Poskusi s trsnim sladkorjem, cimetom in mletimi mandlji, segreto smetano za kuhanje. Gre brez soli in popra. Iin to kombiniraj bodis z mesom, bodisi z ribo. Pa zraven še malo koruze (rumene) in grah.

 

Druga varianta je, da daš peso, cimet, sesekljan korenček (toliko kot se da pese, se da tudi korenčka), sladkor, balzamični kis in malo olivnega olja in to miksaš kot neke vrste "rdečo majonezo" in dobiš dober dressing

 

V vsakem primeru pa dodajaj sladkor, da stvar ne potegne preveč na kislo.

 

Vendelina jr.

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

25. jun 2011 10:51

Rožica Cvetka, delaj enako kot blitvo,špinačo ali pa perje od rune.Jas jo delam na klasičen način tako, dana zapržki scvrem česen,zalijem pa z jušno osnovo ali pa z mlekom.Tudi mlade koprive delam tako in se obnese.

zaja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. jun 2011 12:30

Uf, uf, kaj bo to, mi querida amiga je čist mim usekala ( buh ve kaj ji hodi po glavi ).

Teh listov nisem delal, poskusil bi klasiko ( pri vsakem menda mal drugače ): liste najprej skuhaj v slani vodi, pol na hitro na maslo/olje ( z ali brez čebule ) na hitro prepraži, zalij s smetano ( jaz kislo ), stisni kakšen čen ( a se tako reče ) česna, popraj po okusu in to je to ( vsaj pri meni bi bilo ).

ežoj

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

25. jun 2011 15:10

Čedalje bolj imam občutek, da VJr nima pojam o kuhni....hahaha, kak nemogoč recept je pa tole napisala, tole je pa resnično čist mim.

hedonist

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. jun 2011 23:18

Jaz bom poskusila kar oboje, izpustila bom le cimet (ga ne maram <- putting it mildly) - če bom seveda pri tekmovanju s polži sploh prišla na štih (pred kratkim so mi naredili tak masaker nad sončnicami in bučami, da mi je šlo kar na jok...). lp, proxima

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. jun 2011 7:28

Hedonist, recept od Vendeline je čisto OK. Jaz sem prepričana, da je odlična kuharica. Ona je napisala, kako bi ona naredila.

Saj te razumem, da se ne strinjaš z njo, ampak nikar ne spuščaj bombic kar tja v en dan. Tale tvoj post ni fer in to ti pač moram povedati. Kar malo pobalinski. Žal.

 

naor

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

26. jun 2011 21:07

Ribe s sladkorjem in cimetom,pa še malo pese in mandljev?? Hedonist in Ežoj, tudi jaz nebi tega jedla!!! Vandi pa dober tek,sto ljudi, sto čudi....

mejačka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. jun 2011 21:11

mejačka je napisal/a:

Ribe s sladkorjem in cimetom,pa še malo pese in mandljev?? Hedonist in Ežoj, tudi jaz nebi tega jedla!!! Vandi pa dober tek,sto ljudi, sto čudi....



mejačka

Ja, mejačka, verjetno je pozabila vanilijo, pol bi morebit šlo.

ežoj

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

26. jun 2011 21:29

mejačka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2011 21:54

Okusi so pač različni, in če komu kaj ni všeč, zakaj takoj popljuvat? Mi tudi kuhamo mesne jedi s cimetom, sploh ena goveja arabska zadeva nam gre v slast, in kaj zdaj - a zaradi tega nimam pojma o kuhariji, ker to nekomu ni všeč? Ali pa jagnjetina z medom, suhimi slivami in zeljem? Saj, ko sem to prvič kuhala in videla, kaj vse gre v jed, mi je bilo čudno, ampak ko poskusiš gotovo jed, je pa druga zgodba.

Je proxima pokazala na primeren pristop, četudi ne mara cimeta. Živi in pusti živeti.

 

Post od hedonista zame (žal) ni pobalinski, pobalinstvo me celo ne moti (to bi prej pripisala ežoju). Nekako zajedljivo mi deluje. Pri ženskah se to običajno dogaja, ko imajo PMS, samo ne vem, zakaj je hedonist, sicer zelo prijazen gospod, s katerim smo vsi veliko in prav prijetno debatirali,  zadnje čase tako zajedljiv skorajda do vseh, ne le do Vendeline?

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti