Alergija na jajca in mleko

Smiley Ajda  

član od: 23.6.2011

sporočila: 7

tema odprta - 23. jun 2011 13:12 | ogledi: 21.997 | odgovori: 31

Živjo!

Sem nova med vami in bi rada malo vaših nasvetov :)

Imam eno leto starega sina, ki so mu ugotovili alergijo na jajca na alergo testih na mleko pa na bioresonanci. To da ne kuham z jajci sem navajena, ampak mleko in mlečni izdelki so pa na jedilniku vsak dan. Menda je riževo mleko najbolj primerno za zamenjavo. Kaj pa kisla smetana, jogurti, siri...?

Pa lepo, lepo se priporočam za kakšen recet, ali pa če veste za kakšno knjigo kjer so taki recepti notri bom zelo vesela :)

 

Hvala!

lp,

ajda

Smiley Ajda

mazika  

član od: 8.12.2008

sporočila: 39

18. avg 2011 12:02

Če do sedaj še nisi našla rešitve ti moram povedati, da danes ni več problem kar se mleka tiče. Ljubljanske mlekarne ima v prodaji: mleko brez lahtoze, sir Jošt brez laktoze in navadni ter sadni jogurt brez laktoze. V Sparu pa dobiš poleg tega še kislo smetano in puding brez laktoze ampak ni slovenskega izvora.

Še to ti moram povedati, da v Hoferju prodajajo tudi tri vrste sojinega mleka od katerih mi je čokoladno zelo všeč druga pa malo manj.

mazika

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. avg 2011 12:16

saj ni napisala da gre za laktozno intoleranco..  to ni enako kot alergija na mleko

www.mojalbum.com/naredilaana

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

18. avg 2011 13:54

Problem je alergija na MLEČNE BELJAKOVINE - te pa najdemo v veliko pripravljenih živilih, ne samo v mlečnih izdelkih . In za telo ni pomembno, kakšno količino takega alergene dobi - četudi je čisto majhna količina npr. dodana margarini ali pa čokoladnemu namazu ali čemurkoli drugemu.

 

Torej se je glede izbire živil potrebno ozirati po veganskih izdelkih: mleku, siru, margarini.... Seveda se vse to da dobiti, če drugje ne, v kakšnih specializiranih trgovinah.

 

Vsekakor pa je treba pozorno brati etikete na živilih.

 

Nekje prej sem zasledila eno temo, kjer je pisalo tudi o Crohnovi bolezni - v veliko primerih gre tu za prikrito alergijo na mlečne beljakovine. Ker pa te alergije ni mogoče dokazati z običajnimi testiranji (ker lahko ne povzroča niti težav s prebavo ali s kožo), lahko naredimo test kar sami: 10 do 14 dni ne uživamo ničesar, kar vsebuje mlečne beljakovine. Po štirinajstih dneh pa pojemo npr. košček sira ali pa spijemo malo mleka (kar nam je ljubše). Če imamo prikrito alergijo na mlečne beljakovine, bo telo burno reagiralo (ker nekaj časa ni bilo v stiku z alergenom in se je stanje umirilo).

 

Slišala pa sem za nekaj primerov, ko se je Crohnova bolezen oz. simptomi umirili že s tem, ko so oboleli iz svoje hrane izločili mlečne beljakovine, sveže sadje in zelenjavo in tudi drugače poskrbeli, da dobijo dovolj kvalitetne hrane.

 

Lp, M.

 

bozjakova  

član od: 7.12.2009

sporočila: 60

20. avg 2011 13:04

Oj,tudi jaz sem v tem obdobju imela hčerko,ki je bila alergična na mleko,jajca in gluten,vendar naj te potolažim dato otroci prerastejo.tudi mi smo hodili leto in pol na bioresonanco,mislim da je pomagala,vendar smo se pa 100% držali dijete.Ta čas se je cela družina prilagodila tej hrani,na začetku je bilo kar težko,potem smo se pa navadili. leti smo uživali sojino mleko z okusom vanilije,kupiš ga v Hofru je zelo dobrega okusa,ostalo prehrano pa smo uglavnem nabavljali v Merkatorju,res da je to precej dražja hrana,vendar se splača potrudit.

bozjakova

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. nov 2011 18:45

Zanimajo me izkušnje tistih, ki se ubadate z alergijo na mleko (NE na laktozo!). Predvsem me zanima, ali ste že odkrili kako margarino, ki bi bila popolnoma neoporečna. Rada bi pekla piškote, ampak da bi bili 100% varni.

tjas

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. nov 2011 20:31

Margairne imajo verjetno res skoraj vse kaj dodatkov mlečnega izvora. Si že poskusila s kako rastlinsko mastjo ali kakavovim maslom?

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. nov 2011 20:41

Pa kokosova maščoba? Se mi pa zdi, da so enkrat pisale o eni margarini, da je priemrna. No, morda se pa motim. Loni bi morda kaj vedela o tem, pa aki, če se še kaj oglaša.

rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. nov 2011 20:46

tjas je napisal/a:

Zanimajo me izkušnje tistih, ki se ubadate z alergijo na mleko (NE na laktozo!). Predvsem me zanima, ali ste že odkrili kako margarino, ki bi bila popolnoma neoporečna. Rada bi pekla piškote, ampak da bi bili 100% varni.



tjas

 

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1679

Tole sem našla Maščoba

GEA margarina brez mleka v prahu in lecitina - oljarica Slovenska Bistrica

100% sončnično olje

100% olivno olje

na tej strani

Upm, da ti kaj pomaga.

rimljanka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. nov 2011 21:08

kokosova maščoba se super obnese, včasih je testo malce bolj drobljivo. Tu sta še Vitaquell margarina ter Gea margarina - beri deklaracije, ker jih je več vrst (mora pisati, da je brez mleka in jajc)

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti