Alergija na jajca in mleko

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

22. maj 2014 8:42

'Rastlinski sir'.

Samo naredijo ga z mešanjem vode, maščobe, škroba...

trac

s_luce  

član od: 30.10.2005

sporočila: 33

22. maj 2014 11:57

Hvala za informacije. :)

s_luce

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

22. maj 2014 20:45

emažana je napisal/a:

Mene pa zanima kakšne znake kažejo otroci, ki so alergeni na mleko ali jajca? Imam hčerko staro dve leti pa ji ne znajo ugotoviti na kaj je alergična.. hvala za odgovore...



Teja

alergije se ponavadi kažejo kot dermatitis, pikice na koži, hrapava koža, ki lahko napreduje v kašelj, astmo ...

intoleranca na mleko pa ni alergija in se kaže v napenjanju, trdem trebuščku, otroci pravijo, da jih trebušček boli, driskah. Ko napreduje sledi bruhanje, izguba teže, otrok je bledičen, suh, zaostaja v rasti. 

 

 

Ponavadi, ko ne morejo ugotoviti, gre za kakšno sojo ali alergijo na sojin lecitin. Soja se namreč tako hitro gensko spreminja, da ne morejo slediti s testi. Teja, predlagam, da izključite E-je, sojine lecitine, E322, da kuhate čim več doma in kupujete nepredelana živila oz. "čista živila" . Recimo meso naj zmeljejo in ga sami začinite...

Jaz sem dala križev pot z mojim sinom. 

Sweetness Bakery

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

22. maj 2014 22:04

Hvala sweetness.. ja verjamem . Najhuje je začetek k ne veš kje bi se lotil da bi pomagal otroku.. dobil smo že preveč različnih krem pa nič boljše.. 

Teja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

22. maj 2014 22:05

Tudi meni je Violife super, tako tisti za pico kot navadni.

tulka

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

22. maj 2014 22:20

Emažana, dokler nisem vseh teh krem s kortikosteroidi vrgla vstran, ni bilo boljše. Priporočam umivanje samo z vodo. Pa kopanje v kadi, v katero dajte Piransko sol. Nam dela morska voda čudeže. Ni enako kot morje, je pa X -krat boljše kot milo in voda. 

drugače pa se relo čisti alergenov več tednov, mesecev. Zaro ne obupat z dieto. Jaz sem po 2-3 ure včasih bila v trgovini, ko sem uspela vse prebrati. Potem sem pa ugotovila, da je najboljše, da pečem vse doma. Od kruha, piškotov, ... in šele po parih mesecih se začne uvajanje kupljenih živil. Tudi te vode z okusom so šit, bonboni, barve, vse smo črtali ... Soja in sojini lecitini so pa najbolj alergeni.,

.

Sweetness Bakery

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

22. maj 2014 23:35

Emažana in Sweetness Bakery, koliko sta pa vajina otročka bila stara, ko se jima je pojavila alergija? A je to kasneje popolnoma izzvenelo?

Oreo

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

23. maj 2014 7:05

Moj ni imel alergije na mleko, ampak intoleranco na laktozo. Pri alergiji gre za občutljivost na beljakovino, pri intoleranci pa na mlečen slakor, ki ga črevesje ne more razgraditi, ker nima encimov. 

 

Moj ima genetsko prirojeno. Torej od rojstva. Diagnosticirali so mu je pri šele nekje 4 letih, ko je bil že čist na robu preživetja. Mojemu se nikoli ne bo popravilo oz. izginila intoleranca. In do takrat je revež vsak dan vsakih 10 minut jokal, da ga trebušček boli. Uničen ima želodec, črevesje, ... Želodec smo popravili nekoliko, črevesje je pa šit, ker poškodovana sluznica "vleče nase alergene" oz. je bolj občutljiva in se začnejo alergije. 

 

Sweetness Bakery

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

23. maj 2014 9:19

Aja, sem razumela, da je imel alergijo, ker pišeš o tem. Pismo, to je pa res štala. Upam, da ste zdaj kolikor toliko dobro. Vso srečo vama želim!

Oreo

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

23. maj 2014 9:40

Ja, se držimo diete in je zdaj v iber v redu :)). Pisala sem o alergijah, ker ima poleg intolerance na laktozo še alergijo na sojin leciti, E-je. :)  Ki pa je skoraj vsepovsod  zraven. Zato sem tudi druge opozorila na ta E. 

Sweetness Bakery

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti