Ravija slovenske dobrote - enolončnice

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

tema odprta - 22. jun 2011 13:53 | ogledi: 8.569 | odgovori: 3

18. oktober 2006 je izšla revija Lisa - slovenske dobrote (Enolončnice). Notri je bil objavljen recept za enolončnico iz Čičerike. Ima morda kdo tole revijo doma, pa bi bil tako dober da bi mi recept prepisal? Sama sem imela tole revijo, pa se je nekam založila ko smo se selili in jo sedaj na žalost ne najdem več.

Najlepša hvala za pomoč.

Lep pozdrav,

Mina 

mina20

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. jun 2011 8:33

jaz jo imam nekje pri mami na Primorskem na podstrešju, pa bo trajalo nekaj časa, da se do nje dokopljem...

Loni Makaroni

barty  

član od: 13.10.2010

sporočila: 48

23. jun 2011 12:13

Sem malo pobrskala in našla stare Lise, ki jih hranim.

 

ČIČERKIN LONEC

Sestavine:

2 žlici oljčnega olja

1 čebula

4 stroki česna

25 dag špinače

1 jajčevec

1 paradižnik

1 rdeča paprika

1 žlica bele moke

5 dcl zelenjavne juhe

1 dcl belega suhega vina

40 dag kuhane čičerike (lahko tudi iz pločevinke)

1 čajna žlička zmletega koriandra

2 lovorova lista

sol

poper

rdeča sladka paprika

peteršilj

1 dcl sladke smetane

Na vročem olju 2 minuti dušimo sesekljano čebulo in zdrobljen česen. Dodamo špinačo in jo dušimo 5 minut. Nato dodamo še razrezan jajčevec, paradižnik in papriko ter med mešanjem dušimo 3 minute. Vmešamo moko, še malo dušimo in zalijemo z vinom. Na koncu dolijemo še juho, dodamo čičeriko, lovorova lista, sol, poper in papriko. Enolončnico pri zmerni temperaturi pokrito kuhamo še 30 minut. Kuhan čičerkin lonec oplemenitimo še s smetano, v katero smo zamešali sesekljan peteršilj.

barty

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

23. jun 2011 14:04

Hvala barty! Res si me razveselila! Sedaj pa samo še po potrebne sestavine, pa bo v soboto fino kosilo :)

 

lp,

Mina  

mina20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti