Ostrost curryja

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

tema odprta - 25. nov 2003 15:47 | ogledi: 2.483 | odgovori: 2

Zanima me, ali curry postane pekoč šele po praženju.

Maestro curry sem dodajala rižoti, pa nikoli ni peklo. Nato sem v tujini kupila mild (blagi!) curry in po nekem receptu z interneta pripravila jed, v kateri je treba curry prepražiti. In jed je kar lepo pekla. Prah curryja sem pokusila pred kuhanjem in se mi je res zdel blag. Kaj mislite?

Pa še tole. Se da kje pri nas jesti dobro (no, ja vsaj solidno) indijsko hrano?

Natassa

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

9. dec 2003 12:32

Malo pozno. Mislim, da ne, saj je "ogenj" v curriju odvisen predvsem od čilija (in še česa), ki je v currijevi mešanici. To da se najprej pražijo začimbe, šele potem vse ostalo, pa je značilno predvsem za indijsko kuhinjo. lp Vlado

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

10. dec 2003 13:30

indijsko hrano se da jesti v restavraciji Okarina na Bledu (blizu slaščičarne Šmon in cerkve) in zna biti zelo dobra, samo: ni veliko izbire, pogosto je premalo začinjeno (kar se popravi z ognjenimi omakicami v ločenih posodicah) in ni poceni. Enkrat ali dvakrat letno pa gremo tja...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti