Testenine z lečo in čičeriko?

cobiss  

član od: 4.6.2011

sporočila: 32

tema odprta - 17. jun 2011 15:19 | ogledi: 10.823 | odgovori: 6

Imam odprto konzervo čičerike in pol konzerve leče. Vse skupaj moram čim prej porabiti, po možnosti danes. Zanima me, če bi bilo v redu, če oboje zmešam s pelati, začinim,segrejem, polijem po polnozrnatih testeninah. Morda dodam še malo korenčka/graha/soje/koruze? Prav bi mi prišel kakšen nasvet, mogoče celo konkreten recept ... Za zraven bi imela solato.

Vem, da bi lahko oboje uporabila tudi v enolončnici, kar bi bila bolj "ziher" varianta, manj možnosti, da bo na koncu delno do pretežno neužitno, ampak bi danes raje pojedla nekaj bolj "konkretnega".

Hvala.

cobiss

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jun 2011 15:28

Naredi testeninsko solato, tako leča kot čičerika sta super sestavini za take solate. Z dodatkom paradižnika in še česa dobiš okusen in nasiten obrok, saj ni treba, da je vedno topel, kajne? Pa zelišča sesekljaš in vmešaš. Poskusi, odlično je (še jaz to jem, ki sem zaprisežen mesojedec, le da jaz uporabim testenine iz bele moke ali kakšne špinačne, ker polnozrnatih pač ne jem). Mamamia

mamamia

cobiss  

član od: 4.6.2011

sporočila: 32

17. jun 2011 16:18

mamamia je napisal/a:

Naredi testeninsko solato, tako leča kot čičerika sta super sestavini za take solate. Z dodatkom paradižnika in še česa dobiš okusen in nasiten obrok, saj ni treba, da je vedno topel, kajne? Pa zelišča sesekljaš in vmešaš. Poskusi, odlično je (še jaz to jem, ki sem zaprisežen mesojedec, le da jaz uporabim testenine iz bele moke ali kakšne špinačne, ker polnozrnatih pač ne jem). Mamamia



mamamia

 

Hvala za nasvet, čeprav ga bom najbrž morala uporabiti enkrat drugič. Od testenin imam namreč trenutno pri sebi samo špagete (polnozrnate in navadne) in nekaj domačih širokih rezancev (iz bele moke). Se mi zdi, da so za solato načeloma primernejši kakšni svedrčki, polžki ... Sicer se strinjam, da ni nujno, da je nasiten obrok vedno topel, vendar sem danes že pojedla 4 paradižnike s papriko in čebulo (ter seveda kruhom), tako da je bilo že kar dovolj tovrstnih "hladnih nasitnih obrokov". In mi paše še malo tople hrane.

cobiss

cobiss  

član od: 4.6.2011

sporočila: 32

17. jun 2011 16:22

nola je napisal/a:

Tale recept je odličen:

http://www.kulinarika.net/recepti/12633/testenine/peres

lečo pa zmešaj s zeleno solato in/ali paradižnikom, kumarami in trdo kuhanim jajcem in zabeli, pa imaš odlično solato za zraven



nola

 

Tudi tebi hvala za nasvet -- čeprav ne bom uporabila točno tega (nimam namreč smetane, v trgovino pa se mi danes nekako ne ljubi, sem bolj v fazi "čiščenja hladilnika), mi je vseeno dal idejo. Lečo bom najbrž res zmešala kar v solato, ker bi bilo oboje skupaj preveč v omaki, samo da bo solata iz mladega zelja in mladega česna. Pa dosti kisa, seveda (zadnje čase mi precej paše kislo). Tudi pri omaki bom malo improvizirala, spomnila sem se, da imam še nekakšne suhe gobe, potem bom dodala čičeriko, morda malo naribanega korenčka, zgostila z malo moke (vnaprej vmešane). Pa seveda dosti začimb. In zraven široki domači rezanci. Poročam, kako bo uspelo.

cobiss

cobiss  

član od: 4.6.2011

sporočila: 32

17. jun 2011 16:45

nola je napisal/a:

Tale recept je odličen:

http://www.kulinarika.net/recepti/12633/testenine/peres

lečo pa zmešaj s zeleno solato in/ali paradižnikom, kumarami in trdo kuhanim jajcem in zabeli, pa imaš odlično solato za zraven



nola

 

Tudi tebi hvala za nasvet -- čeprav ne bom uporabila točno tega (nimam namreč smetane, v trgovino pa se mi danes nekako ne ljubi, sem bolj v fazi "čiščenja hladilnika), mi je vseeno dal idejo. Lečo bom najbrž res zmešala kar v solato, ker bi bilo oboje skupaj preveč v omaki, samo da bo solata iz mladega zelja in mladega česna. Pa dosti kisa, seveda (zadnje čase mi precej paše kislo). Tudi pri omaki bom malo improvizirala, spomnila sem se, da imam še nekakšne suhe gobe, potem bom dodala čičeriko, morda malo naribanega korenčka, zgostila z malo moke (vnaprej vmešane). Pa seveda dosti začimb. In zraven široki domači rezanci. Poročam, kako bo uspelo.

cobiss

cobiss  

član od: 4.6.2011

sporočila: 32

18. jun 2011 11:11

nola je napisal/a:

Tale recept je odličen:

http://www.kulinarika.net/recepti/12633/testenine/peres

lečo pa zmešaj s zeleno solato in/ali paradižnikom, kumarami in trdo kuhanim jajcem in zabeli, pa imaš odlično solato za zraven



nola

 

Tudi tebi hvala za nasvet -- čeprav ne bom uporabila točno tega (nimam namreč smetane, v trgovino pa se mi danes nekako ne ljubi, sem bolj v fazi "čiščenja hladilnika), mi je vseeno dal idejo. Lečo bom najbrž res zmešala kar v solato, ker bi bilo oboje skupaj preveč v omaki, samo da bo solata iz mladega zelja in mladega česna. Pa dosti kisa, seveda (zadnje čase mi precej paše kislo). Tudi pri omaki bom malo improvizirala, spomnila sem se, da imam še nekakšne suhe gobe, potem bom dodala čičeriko, morda malo naribanega korenčka, zgostila z malo moke (vnaprej vmešane). Pa seveda dosti začimb. In zraven široki domači rezanci. Poročam, kako bo uspelo.

cobiss

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti