Kopalke

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

tema odprta - 13. jun 2011 10:28 | ogledi: 8.832 | odgovori: 7

Ima mogoče katera idejo,  s čim oprati kopalke ki čez poletno sezono nekako porumenijo, čeprav verjetno je malo upanja za kak pozitivni rezultat ...hvala za  info in lep dan

vijolca73

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. jun 2011 11:35

Ne samo idejo, kar recept: najprej najdi eno palico cca 1m dolgo, potem pojdi na en konec plaže, skopaj se v " porumenelih " kpalkah, kopalke sleci, obesi na palico dvigni visoko in pošpanciraj do drugega konca plaže in nazaj, da se kopalke posušijo ( seveda ne smeš oblečt drugih kopalk ) in rumenilo ( baje ) kar izgine. Poročaj o rezultatu.

ežoj

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

13. jun 2011 11:40

Moj nasvet: vrzi kopalke , ki porumenijo v kanto za smeti in kupi takšne,ki tega ne bodo počele. Dodatna možnost: začni hoditi na nudistične plaže. Pa moje bi tudi nasvet Ežoja rešil zaplet.

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jun 2011 13:22

Ali pa vsaj noben ne bi popazil porumenelih kopalk na palici...

 

Sklepam, dekle drago, da imaš bele kopalke, pa so malo porumenele? Poskusi v prašek oziroma v predal za prašek dodat malo varikine, imaš tudi tisto odišavljeno. Mamamia

mamamia

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

13. jun 2011 13:48

Če so kopalke zaprane, bo mogoče pomagala varikina. Sicer pa je takole: kopalke so ponavadi izdelane iz mešanice poliestra in lycre. Poliestrska vlakna pa so pobeljena z optičnimi belilci, da se doseže bela barva brez rumenega pridiha. Svetloba (ne le sončna) pa povzroči, da se ti belilci izločijo in posledično pletivo porumeni. Prav tako so vlakna lycre v začetku prozorna, kasneje pa postanejo rumena. Res pa je, da se vse to vidi, če so oblačila bele barve. Isto velja za športne funkcijske majice itd. Temu se nikakor ne da izogniti.

sooonck

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. jun 2011 14:03

V DM imajo med pralnimi praški tudi belilna sredstva v majhnih vrečkah, za enkratno pranje. Delovalo naj bi tako pri 20, kot pri 95 stopinjah. Poskusi, sicer si pa naredi veselje z novimi kopalkami.

Lisa

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

13. jun 2011 18:43

zato pa se izogibam kopalkam z belim vzorcem, težka bo,

mislim, da bo še najbolj, da narediš tako, kot ti svetuje Lisa( tisto, o veselju...)

anitram1

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

15. jun 2011 10:03

Jaz ti varikine ne svetujem, saj se mi je zgodilo, da se je pri pranju blago vidno stanjšalo in kasneje pri nošenju raztrgalo. Kot ti je svetovala Lisa poskusi z kakšnim neagresivnim belilnim sredstvom, v skrajnem primeru pa se odloči za nakup novih.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti