Balkanske sladice

lenca_flenca  

član od: 8.6.2011

sporočila: 1

tema odprta - 8. jun 2011 17:49 | ogledi: 11.238 | odgovori: 12

Lep pozdrav! 

Recepti na kulinariki mi že dolgo časa zelo pomagajo, zdaj pa sem se znašla v dilemi in rabim vašo pomoč.

 

V zelo kratkem času moram najti in narediti balkansko sladico. Ni važno, od kod točno prihaja, je pa pomembno, da ni prezahtevna, ker jo bom delala prvič, pa mora že takoj uspet. :) 

Pregledala sem forum in malo pobrskala po internetu, pa me zanima predvsem to, ali sploh obstaja kakšna tipična balkanska slaščica, ki ni potopljena v sladkorni sirup? Al pa sploh v celoti narejena iz sladkorja? :)

Ne razumite me narobe, sama obožujem res sladke sladice, vendar nam bo po celem popoldnevu hrane in pitja verjetno pasalo kaj bolj lahkega - kar pa kot kaže ni koncept balkanskih slaščic. (Da je balkanska, pa je pomembno zato, ker imamo 'tematske' večerje.)

 

Če vendarle poznate katero, ki je bolj primerna, prosim za nasvet. 

lenca_flenca

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

8. jun 2011 18:03

Naredi tufahije. 

s0ncek*

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. jun 2011 18:44

Če je problem sladki sirup, pa naredi orasnice - v glavnem jih vsi obožujejo. Ali pa kakšne kifeljčke iz kvašenega testa, to na Balkanu delajo množično (nadevane s kakšnimi pregrešnimi, redilnimi nadevi, ali pa kar z marmelado). Na Balkanu so popularna tudi nepečena peciva iz mletih orehov in piškotnih drobtin z dodatki - razne variante bajader in sladkih salam. Pa štrudli....za razliko naših, z nadevom iz zdroba in jogurta, pa sadjem - recimo sedaj češnjami. Pa fritule.. Variant cel kup.

Lisa

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

8. jun 2011 19:03

čupavci mogoče?

Cinnamon Stick

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. jun 2011 19:24

Naredi korenčkovo halvo, na primer, čeprav,  baklava ni tako zagatna, kot se zdi na prvi pogled!

Ja, za eno baklavo se vedno najde prostor, Katarina K

lp

mzm

lenca_flenca  

član od: 8.6.2011

sporočila: 1

8. jun 2011 19:26

Joj, najlepša vam hvala za odgovore! Sem dobila vsaj še kakšno idejo več... Bom sporočila, kaj je nastalo na koncu in kako so bili udeleženci večerje zadovoljni. 

Hvala še enkrat! 

 

LP

lenca_flenca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti