Žar s ploščo iz marmorja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jun 2011 11:55

Multi:

"Se mi zdi pa mesar posrečen. On ma raje vsega po malem. Skromnost je lepa vrlina."

Ali pa več krat pa po malem???

 

Krača bi bila prava stvar, en krat pa pošteno ...

mamamia

mamamia

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

10. jun 2011 11:56

Kar je napisal Ežoj je po moje najboljša rešitev konflikta med rahlim in divjim vrenjem vode/juhe. Če rahlo vre ali vre prav po divjaško, je temperatura tista, ki vsebino lonca kuha. In ta je v obeh primerih okoli 100 stopinj. Tisto "okoli" pa se na naša na vpliv nadmorske višine, vsebine soli in drugih snovi, ...

 

 

 

Miroslav Vulović

neznan uporabnik

10. jun 2011 12:28

Mamamia, ne vleči me za jezik, ker mam danes druge plane kot do večera klečat za kazen v kotu.

 

Aja, glede vretja nimam kaj za dodat, ker sta že kolega ežoj in sarabande pojasnila. Glede marmorja pa to, da je meni osebno vseeno kje se čevap,ražnjič,riba,steak... speče. Sem jedel že tak in onak in deseto in dvajseto varjanto in kako strašanske razlike nisem opazil. Je pa znalo bit že kdaj zanič. Samo to ni blo zarad površine kjer se je peklo. Bolj so okus kvarile neprave začimbe, še večkrat pa vzdušje ali vreme.

 

 

Multivitamin

multivitamin

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

10. jun 2011 16:29

Ja točno Multi, vem , da ti je vseeno . Se vidi iz tvojih postov itak. Tudi glede juhe ti je vseeno tudi to mi je jasno. Tko da nisi ravno ena solidna referenca , žal.

Kolega Sarabande, ti si me presenetil s tvojo izjavo. Sem pa le mislil, da si nekoliko bolj subtilen v teh zadevah. Ampak nič hudega, tudi s tem bom živel mirno še naprej.

hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. jun 2011 17:15

Tale mesar je bil ena suha južna, pa prav prijazen. Najbrž sem se mu zasmilila, ko sem tako butasto gledala, kaj je narobe, če kupim en bogi goveji zrezek. Pa me je tolažil, da tudi on je bolj malo mesa.

Saj ko zdaj pogledam iz distance, mi je prav smešno.

Poduk: če hočeš, da te resno jemljejo in menijo, da imaš kaj pod palcem, ne kupuj pod kilo mesa!

 

naor

neznan uporabnik

10. jun 2011 18:10

Jah dragi kolega hedonist! Če mene kdo povabi iz srca na piknik, povabilo sprejmem in se resnično ne obremenjujem na čem so se zadeve pekle. Pojem kar dobim in uživam v druženju. Enako je pri juhi. Včasih malo manj brbota, drugič spet več. In ne boš verjel, da ni popolnoma nobene razlike v okusu, ko juha odstoji 15 minut.

 

Niti ene jedi, ki sem jo jaz kadarkoli skuhal nisi poskusil in najmanj kar je, je to, da sodiš o mojih kuharskih referencah. Tudi, če sem popolnoma zanič.

 

Ravno tako jaz ne sodim tvojih, ker nisem poskusil. In ne morem trditi ali si dober kuhar al pa zanič. Samo po napisanem pač to ne gre, ne v kuhariji, ne na splošno.

 

Multivitamin

multivitamin

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

10. jun 2011 18:25

OK , Multi, maš prov. Ampak po tem kar pišeš tudi slučajno ne bi želel poiskusit tvojih kulinaričnih "mojstrovin".

 

hedonist

neznan uporabnik

10. jun 2011 18:28

Ajoj...

 

Daj si raje sproščen vikend naredi, ker nima smisla...

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti