Kitajska študija

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

10. nov 2011 16:13

O, seveda bo šlo v okvir, da ne bom te lepote od Nigelle zapacala z mastnimi prsti

tunna http://titabota.blogspot.com/

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

10. nov 2011 20:57

Imate prav. Ne je prebrat. Avtor knjige vam itak ne seže do kolen drage dame

Tatjana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. nov 2011 21:00

Tatjana, nikar tako užalejno, no. Imajo pač te dame svoje mnenje, pač ni enako tvojemu.

Knjige nisem brala, zato se bom vsebinskega komentarja vzdržala.

rimljanka

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

10. nov 2011 21:15

rimljanka je napisal/a:

Tatjana, nikar tako užalejno, no. Imajo pač te dame svoje mnenje, pač ni enako tvojemu.

Knjige nisem brala, zato se bom vsebinskega komentarja vzdržala.



rimljanka

Ah le kdo je užaljen neki, jaz sigurno ne. Sem bla samo malo zlobna...

Glede na buren odziv na moj prvi post bi rekla, da so ostale užaljene, ker pač zagovarjam nekaj o čemer se ne strinjajo, pa čeprav niti ne vejo natančno o čem sploh govorim.

 

Tatjana

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. nov 2011 21:23

Hja, pa res v našem svetu izgled pomeni vse! Buhvej, katera od obeh dam je bolj "zategla"!?

lp

cervus

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

10. nov 2011 23:42

tunna je napisal/a:

Knjige nisem prebrala do konca. V šestih tednih sem prišla tja nekam do 50. strani. Preprosto mi ni "potegnilo". Zmotila me je ta neka samohvala avtorja - kako je on priznan, kaj vse je od dosegel, itd. itd. To me je res zelo zmotilo - zakaj bi se avtor hvalil s temi nekimi svojimi dosežki, še preden bralcu ponudi kakršne koli informacije, povezane s samo Kitajsko študijo? Če knjiga res nosi take podatke in informacije, ko bodo komu pomagale in spremenile življenje, potem naj govori sama zase, brez avtorja in njegove "slave".

Druga stvar, ki mi je šla pa na živce, je bil pa nek ta tok in stil pisanja, v katerem je knjiga napisana. Avtor trdi, da je to znanstvena študija in potemtakem bi bila lahko tako tudi napisana - znanstveno. Tako pa je ubral neko srednjo pot, ki meni izpade kot znanstveni članek za telebane. Izzveni butasto. Brez problema bi bilo lahko napisano kot priročnik (in podkrepljeno z znanstvenim člankom!).

In ko sem tako brala in brala in razmišljala o vseh teh rečeh, ki me motijo, sem jo odložila in prenehala z branjem. O vsebini niti ne bi, ampak že samo to, ta stil pisanja, me je res zmotil.

...

tunna http://titabota.blogspot.com/

 

Tudi mene je ujezila že po prvih straneh, pa sem se vendarle trmasto pretolkla (skoraj) do konca ... in mi je res žal časa. Razen samohvale je v njej le nekaj zelo enostranskih izbranih podatkov, pravzaprav bolj razlage teh podatkov, ki s skoraj versko gorečnostjo zagovarjajo eno samo teorijo. O zasnovi in dejanski predstavitvi rezultatov kitajske študije žal ni niti besedice...

Pač še ena knjiga, ki bolj služi promociji avtorja kot pa znanstvene resnice.



Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 10.nov 2011 23:46

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. nov 2011 8:32

Če bom jaz jedla tako kot Nigella, a bom tudi imela tak dekolte

Loni Makaroni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. nov 2011 9:33

Za hrano ne vem, Loni, ampak tak dekolte boš imela, če boš nosila enak modrc kot mila gospa. Sicer ti pa prijazne gospe v Lisci z veseljem svetujejo v boju proti gravitaciji.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti