Nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

tema odprta - 5. jun 2011 22:30 | ogledi: 6.345 | odgovori: 2

Imam eno vprašanje oziroma, če mi kdo zna to razložiti, ker ne vem če si pravilno razlagam.

Mož je prijel odločbo za odmero.Ker ima   s.p. je na odločbi avtomatsko zaračunanih 20 m2 poslovnih prostorov(v drobnem tisku piše, da se pač zaračuna fizičnim osebam, ki imajo prijavljen sedež podjetja na kraju stalnega prebivališča.) Število točk s katerim je pomnožena kvadratura je zelo visoko.

Sprašujem, ali je to ok. Zakaj tega ne more dati v stroške firme.

Pri oceni vrednosti , ki smo jih prijeli sem bila spodaj navedena kot lastnik te vrednosti v višini 1/2.

Ali bom potem, tudi jaz posebej dobila odločbo ali je to ta odločba za vse.

Če ima kdo kaj prakse na tem področju, mogoče naša Vendelina, moram vzeti prav dopust, da lahko grem na davčno po informacijo.

Se v naprej zahvaljujem.

Mizarka

 

 



mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Temo je spremenil(a) mizarka dne 5. jun 2011 22:31

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

7. jun 2011 6:49

Pozdravljena!

Pri nas je mož tudi s.p. in v takih primerih naredim interno temeljnico s katero poknjižim pripadajoči delež, ki se ga uporablja za s.p., čeprav je račun izdan na privat naslov. Račun na fizično osebo in temeljnico priložim k ostalim dokumentom in ni bilo še nikoli problemov - pa smo že imeli inšpekcijske preglede. Pri nas delam to za Telekom, Mobitel, elektriko in za stavbno zemljišče. Za stavbno zemljišče: če imam nap. za plačilo za 200m2 celotne površine in imam za obrt 20m2 potem je ta delež 10%, ki ga knjižim na s.p.

 

Zastavi to vprašanje še na davkoplacevalci.com

LP

 

http://www.mojalbum.com/tajda

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

10. jun 2011 12:52

Mi imamo tudi tako za s.p.-je. Imamo določeno, kakšen delež računa Telekom, Elektro, Komunala.... - gre za s.p. in koliko zasebno; in tako tudi poknjižimo.

Lakica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti