Vlaganje sadja (črešnje)

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

5. jun 2011 16:23

Imam sicer novejšo pečico, ko se mi prižiga ventilator ko jo vgasnem. Kot da se ohlaja. Je to kaj narobe?

Torej ni potrebno kuhinsjek krpe na pekač?

 

Dotikali pa se ne bodo ker jih ni toliko:)

Al-Ni

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

5. jun 2011 19:01

Moj način vkuhavanja sadja je vroče polnjenje. Vroče polnim praktično vse kar pripravljam za zimo.Od kompotov,marmelad, ajvarja, kumaric, gobe, fižol in vse mešane solate, sokove itd.  Lahko se pohvalim, da skoraj nimam pokvarjenih shrankov. Naučila sem se, da morajo biti kozarci vroči, vlagam vročo zelenjavo in sadje, obrišem robove vročih kozarcev ter pokrovčke s šnopsom takoj zaprem in pokrijem z odejo.

Tako  sem tudi vložila 5 kg celih češenj. Zavrela sem 4,5 l vode v katero sem dala 1 kg sladkorja, nekaj klinčkov, nekaj skorjic celega cimeta, sok in limonino lupinico, v vrelo vodo dala češnje in jih pustila le toliko, da so zavrele, nato sem kompot takoj porazdelila v kozarce (12 kozarcev po 7 dcl).

V vsak kozaec sem dala le 1 skorjico limone, 2-3 klinčka, 1 cimet.skorjo, da začimbe ne prevzamejo okusa češenj.

 

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. jun 2011 23:25

Jaz imam najraje cesnje brez vseh dodatkov, samo z malo sladkorja.

Imam domace,  odlicno sorto, primerno za vlaganje in pravi greh bi bil, da bi okus kvarila z dodatki.

Na cca 1 l vode dam kakih 15 dag sladkorja, zavrem,  zlijem na cesnje, zaprem in pustim da pocasi vre kakih

10,15 minut.

.

...

lp lučka

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

6. jun 2011 8:00

Janko bi tud

janko1

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

6. jun 2011 22:10

Evo poročam.

 

Po vaših nasvetih.

Vložila dva kozarca češenj z koščicami in enega razkoščičenega. Napolnila kozarce z češnjami, nalila vodo.

V pekač nalila 3 cm vode, postavila v hladno pečico in jo prižgala na 200 stopinj. Ko se je pečica zagrela, sem nastavila čas na pol urce in nato vgasnila pečico. 24 ur sem pustila vse skupaj v pečici.

Ko sem jih gledala v pečico so se zamaški napihnili ven, sedaj po 24 urah so pa nekoliko potegnjeni navznoter. Upam da je tako ok?

Hranim pa jih v kuhinjski omari v temi. Upam, da bodo OK :)

Al-Ni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. jun 2011 22:20

Al-Ni je napisal/a:

Ko sem jih gledala v pečico so se zamaški napihnili ven, sedaj po 24 urah so pa nekoliko potegnjeni navznoter. Upam da je tako ok?

Hranim pa jih v kuhinjski omari v temi. Upam, da bodo OK :)
Al-Ni

Oboje je OK. Pokrovčke mora vpotegnioti, to je znak, da tesnijo, ker se je pri ohlajajnju zmanjšal volumen tekočine v kozarcu, so se pokrovčki vbočili. Če se ne bi, bi pomenilo, da ne tesijo.

Bolje bi jih bilo hraniti kje bolj na hladnem, če imaš možnost, ampak, tudi tako ne bi smelo biti nič narobe.

rimljanka

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

6. jun 2011 23:06

Sploh se mi zdi pametno uporabljat pokrove, ki imajo na sredini 'gumb'. Verjetno veste katere in kakšen gumb mislim. Če ta klika, je projekt zanesljivo zašuštran.

Prebiram tole in se mi zdi, da malo komplicirate. Mislim razne odeje in banje z vodo. Sadje (zelenjavo) nabašem v kozarec, nalijem do cca 1/3 višine vodo in dam v mikrovalovko za kake dve tri minute, da res zavre. Potem dodam sladkor (sol) in dišave (začimbe), zalijem do vrha s kropom, zaprem in obrnem na pokrov, da skozi krpo zapeče v roko. To je to in do sedaj se ni še nič pokvarilo.

Ko smo že pri konzerviranju, me zanima, če katera (kateri) ve, kako je z botulinom. Pred leti sem imel priliko malo več komunicirat z neko Rusinjo in med drugim izvedel, da je pri domačih konzervah to njihov glavni strah. Pri nas še nisem slišal, da bi se kdo sploh obremenjeval s tem.

LP

 

 

Sergej

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

7. jun 2011 11:38

Jaz črešenj ne razkošičim. Dam jih v kozarec, koliko vem da jih rabim za eno porcijo oz. midva sma dva, dam za dva seveda. Potem dam eno do dve žlici sladkorja, dolijem vodo, obrišem kozarec in zaprem z pokrovčkom. Potresem kozarec, da se sladkor raztopi, dam v lonec na štedilnik. v lonec dan krpo in nalijem vodo do kozarca  kozarec ni pokrit, z vodo. Lonec pokrijem z pokrovalko. Ko voda v loncu zavre, pustim še vreti 2 do 3 min. ougasnem plin, in pustim kozarce v vodi, da se ohladijo, šele potem jih vzamem ven in dam drugo rundo.

Imam potem dober kompot, ki ni ne   presladek, in tudi črešnje so še lepo čvrste.

Tako vlagam tudi drugo sadje, sladkor dajem na zvrst sadje, bolj ko je sladko manj sladkorja. Kuham vse zelo malo razen hruške kuham 5 do 6 min. in sem z  tem izdelkom zelo zadovoljna.

 

TUMAAVGUST

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

26. jun 2011 17:18

Češnje so super uspele.

 

Danes sem vlagal breskve, po istem postopku v pečici.

V kozarce sem narezala breskve, dodala natren, klinčke in cimet v celem. Nalila vodo skoraj do roba kozarca, jih zaprla in dala v pekač v katerega sem nalila nekaj vode.

Dala v mrzlo pečico in jo prižgala na 200 stopinj. Ko je bila dosežena temperatura, sem pustila še pol ure. Prosti koncu sem opazila, da kozarci precej vrejo in iz dveh je tekla voda...kar vidno. Takoj sem vgasnila pečico po cca. 30 minutah) in se sedaj ohlaja.
Bo to kaj narobe??

Al-Ni

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. jun 2011 17:42

Ja, v kozarcih boš imela manj tekočine, posledično se znajo breskve nagubat, izsušit (tisti del, ki gleda iz vode) in potemnet. Nič kaj apetitlih, za pojest bo pa vseeno. Pri dvesto stopinjah, pol ure in še več = absolutno preveč in prevroče. Elektriko in denar mečeš skozi okno.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti