Zelenjava in bakterije

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

tema odprta - 31. maj 2011 14:30 | ogledi: 12.956 | odgovori: 65

Pozdravljeni,

nimam domačega vrta, zato sem prisiljena skoraj vso (razen tiste, ki mi jo da mami iz vrta) kupovati.

Zdaj razsaja bakterija zaradi katere umirajo ljudje in imam čedalje večje pomisleke kupovati hrano v trgovini, celo na tržnici. Na inštitutu za varovanje zdravja sicer pravijo, da je hrana uvožena v slo neoporečna, pa sem vseeno skeptična.

Na tržnici se pojavljajo bučke, kumare, marelice in naj bi bile iz primorske... so res že na vrtu dozorele?

lp

 

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. maj 2011 16:04

Jaz ne delam panike, vso zelenjavo temeljito operem in tisto, ki jo je treba, olupim, potem pa jemo, toplotno obdelano ali pa surovo, kakor pač.

Te bakterije menda niso take, da bi se zažrle v zelenjavo, se zadržujejo na olupku (so pa iz gnojnice, tako je bilo prebrati v Jutarnjem listu).

Jaz pač kupujem enako kot prej. Itak jemo več mesa kot zelenjave.

Mamamia

 

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. maj 2011 16:06

V Parecagu so imeli bučke, stročji fižol,...že pred 14 dnevi, iz rastlinjakov, seveda.

 

Moje osebno mnenje okoli te E.coli pa je, da je panika povsem odveč. Tudi v prometnih nesrečah umirajo ljudje, pa vseeno smo udeleženi v prometu. Upam si trditi, da mnogi vseeno brezglavo hodijo čez cesto, da o železnici ne govorim, pa ....

 

E. coli je pač povsod prisotna bakterija, prisotna v naših prebavilih in redko se sprevrže iz prisklednice v parazitsko varianto. Povsem korektno o njej lahko preberete tukaj. Ne vem, ampak preživeli smo prašičjo gripo, ptičjo gripo (kaj še?) bomo tudi tole E. coli.

Očitno pa postaja svet povsem shizofren. Pol sveta umira (kot je bilo od nekdaj običajno prav povsod) od lakote, druga polovica pa od preobilja hrane.

rimljanka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

31. maj 2011 16:16

Rimljanka, to je beseda, sem enakega mnenja. 

Pozdravček!

Amelia  

član od: 9.11.2009

sporočila: 322

31. maj 2011 19:07

Tudi jaz se strinjam z rimljanko in dragicko   

Amelia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

31. maj 2011 22:20

Moram napisat, tako, malo za hec - ko sem brala naslov tegale foruma, sem na hitrico prebrala - zelenjava na baterije - in me je grozno zanimalo, kako zgleda

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. maj 2011 22:24

In ravnokar so v večernih poročilih povedali, da španska zelenjava ni vir teh bakterij - škoda je pa narejena. Plačali bodo, krivi ali ne, španski kmetje. Kako lahko je nekoga oblatiti, on pa se ne more zlepa oprati blata.

rimljanka

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

31. maj 2011 22:31

Me res zanima, koliko časa še bomo pripravljeni trzat vsako leto na izbruh kakšne nove smrtonosne bakterije.. od katere na koncu takorekoč nihče ne umre. Dosti bolj bi se morali bati posledic kajenja, debelosti, alkoholizma in negibanja!

perpetua

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. maj 2011 22:46

elaphus je napisal/a:

Moram napisat, tako, malo za hec - ko sem brala naslov tegale foruma, sem na hitrico prebrala - zelenjava na baterije - in me je grozno zanimalo, kako zgleda

lp



cervus

Ja, kar pri meni se oglasi, boš doživela gensko manipulacijo v živo, kot sem jo danes jaz. Pred kakšnjim tednom sem zamenjala nekaj kil čeđenj  za  odgovarjajočo količino  krompirja. Pazi ti to, danes zjutraj sem se namenila odbrati nekaj krompirjev, pa me z vrha kašete gleda ena mikena črtasta muca.

Mora bit, da je krompirjeva, sem se strogo menila z domicilnimi felinkami, njihova ni

 

nola

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

31. maj 2011 22:51

Popoldan sem poslušala radio, pol milijona španskih delavcev je zelo prizadetih, imajo 200 mio.škode.Kupce po Evropi je zajela panika in jih ne zanima, da so kumare neoporečne.

Sama sem pred mesecem kupila bučke pri primorskem prodajalcu, češ saj so domače, s Primorske. Že ko sem jih lupila, so imele zoprn vonj. Naredila sem jih v omaki in jih malo zakamuflirala z začimbami in kislo smetano. Naslednjič sem vprašala eno drugo gospo s Primorske, kaj meni da je bilo z bučkami, pa mi je rekla, da so bile polite z gnojnico.

Se strinjam s predhodnicami o tej težavi. Vseeno mi pa le ni, kaj damo v usta. 

 

naor

Andreja2  

član od: 5.7.2010

sporočila: 47

1. jun 2011 10:29

Haj !

Mislim. da je najbolje da se vsa zelenjava in sadnje temeljito umije pred uporabo. Nekje sem tudi prebrala, da sadje in zelenjavo lahko temeljito umijemo z mešanico sode in vode.

lp

Andreja2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti