Zelenjava in bakterije

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. jun 2011 12:01

Ja, kako neznosno lahko je obtožiti koga (pa čeprav brez resnih dokazov), kako neskončno težko se je  krivde, ki so ti jo, nič krivemu, naprtili, otresti. Če tole z E.coli, španskimi kumarami, nemškimi ali vsaj v Nemčiji šprodanimi kalčki,........ni izjemno dober primer. Še bolj šolsko dober kot so šolski primeri.

Za zjokat, če si po krivem obdolžen padel vmes.

rimljanka

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

23. jun 2011 9:27

To so (spet) neke politične zadeve s to bakterijo. Saj pa se v nekih visoko tehnološko razvitih laboratorijih kaj takega ne samo "zgodi". Tako da ne se sekirat glede bakterije, v majhnih količinah so celo dobre. Dokler bomo živi, pač bomo. Kar se pa tiče tistih vojn pa tega. Povej mi kako dejansko bote vi to ustavli? Šli tja pa se vrgli pod tanker? Ne bote prvi. Napisali jezno pismo? Verjamem da taka pisma vlade dajo nekemu pripravniku brat in "reciklirat". Kaj več pa vam že ne preostane. Dokler se ne bo korenito spremenil vpliv kapitalizma na cel svet (po zaslugi Amerike) nimaš čisto nič za nardit.

Aja pa ne mi sploh začet s tistim UNESCO sranjem, ker vsi vemo, da gre komaj 10% vsega darovanega denarja dejansko tistim, ki potrebujejo. Zadnjič me je spet eden od teh tečnežev ustavil in začel kako oni trpijo in kako moram se zavedat da jim pomagam če darujem en evro ipd. Potem sem ga pa vprašala kje je dobil majčko in kapo in mapico in liste in kulice in še kaj. Pa sem ga vprašala od kod pa misli, da dobi ta firma denar za nakup vsega, kar ta tip dobi. Pa koliko je takih kot on po vsem svetu. In koliko kulic in majč in teh *****rij obstaja. In koliko gre za to denarja. Da o samem vodenju poslovnih prostorih ne govorimo. Potem pa je tip "rahlo" prebledel. Sej se mi je zasmilil ker je mislil da pomaga onim v Afriki. Sej jih normalno tudi pustim pri miru. Ampak ker je bil tako siten, da me je "spremljal" po ulici sem mu dala svoje.

Se opravičujem za ta izbruh. sej vem, da imate vsi pravico paničarit zaradi pravljic, ki jih mediji govorijo. Ne bom pozabila panike glede ptičje gripe, haha! to so bili časi. :)

Monika7

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

23. jun 2011 10:53

No Monika, s ptičjo gripo vseeno ne primerjaj. Kakorkoli že, umrlo je 39 ljudi, za HUS sindromom pa je obolelo 810 ljudi, ki imajo trajno okvaro ledvic in še kaj zraven ( Vir Robert Koch institut).

Množica ima moč, vprašanje je sredstva. Glede Unicefa se pa strinjam s teboj.

 

Pa lep dan še naprej,

robida

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

23. jun 2011 11:25

No vidiš, v obeh primerih so bile žrtve, pri HUS še celo večje. Nekako ne verjamem več medijem, ki napihnejo stvari tako, da se moramo vsakega korenčka bat. Saj pa menda piše v trgovinah na nalepkah od kod je uvožena hrana. Osebno raje kupujem na tržnicah, ker jim bolj zaupam. Da bi pa zdaj neko paniko gnali zato ker je v Španiji murka crknila pa je tudi brezveze. Če bi naš inštitut opravil svoje delo brez medijev, za to stvar sploh ne bi vedeli, dokler ne bi bilo razširjeno in folk ne bi paničaril. Dalo bi se na miren način naredit.

Množica ima tudi zelo hiter napad panike in je hitro vplivana od medijev.

"Človek je pameten, a množica neumna."

Sploh pa, če se ljudje radi sekirajo po nepotrebnem, pa se naj. Taki ljudje potem hitro dobijo vse vrste bolezni.

Monika7

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

23. jun 2011 12:22

Monika7 je napisal/a:

Aja pa ne mi sploh začet s tistim UNESCO sranjem, ker vsi vemo, da gre komaj 10% vsega darovanega denarja dejansko tistim, ki potrebujejo. Zadnjič me je spet eden od teh tečnežev ustavil in začel kako oni trpijo in kako moram se zavedat da jim pomagam če darujem en evro ipd. Potem sem ga pa vprašala kje je dobil majčko in kapo in mapico in liste in kulice in še kaj. Pa sem ga vprašala od kod pa misli, da dobi ta firma denar za nakup vsega, kar ta tip dobi. Pa koliko je takih kot on po vsem svetu. In koliko kulic in majč in teh *****rij obstaja. In koliko gre za to denarja. Da o samem vodenju poslovnih prostorih ne govorimo. Potem pa je tip "rahlo" prebledel. Sej se mi je zasmilil ker je mislil da pomaga onim v Afriki. Sej jih normalno tudi pustim pri miru. Ampak ker je bil tako siten, da me je "spremljal" po ulici sem mu dala svoje.

Se opravičujem za ta izbruh. sej vem, da imate vsi pravico paničarit zaradi pravljic, ki jih mediji govorijo. Ne bom pozabila panike glede ptičje gripe, haha! to so bili časi. :)

Monika7

Pa si morda pomislila, da je prebledel zaradi šoka, ko je slišal iz lepih ženskih ustec takšne grde besede? Nobena jeza ne opravičuje takšnega grdega in posplošenega besedičenja! 

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti