Kje v ljubljani oz. okolici nabirati zdravilne rastline?

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

tema odprta - 30. maj 2011 13:45 | ogledi: 13.463 | odgovori: 5

Živjo,

se že vnaprej opravičujem, če je bila ta tema že kdaj odprta, sam jaz je res ne najdem..

Živim v centru Ljubljane in sem se letos odločila, da bom sama sušila npr. bezeg, lipo, akacijo za čaj. Drugače prihajam Iz Cerknice in vem kam it doma nabrati vse to, zanima pa me, kje v Ljubljani in bližnji okolici bi lahko nabrala zdravilne rastline, saj grem domov bolj redko, zdaj je pa pravi čas za nabiranje bezga, lipe...

Hvala za odgovore in lep sončen dan še naprej!

 

Tina

tina711983

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

30. maj 2011 14:10

akacija raste na robu gozda na brezovici pri ljubljani, od mercatortja proti logo bencinski črpalki... zdele se točno ne spomim kje sem pa 100% da je nekje tam in je je precej. ko cveti je dobro vidna, nisem pa bila pozorna ali v tem času cveti ali ne

 

bezeg  raste pa pred bevkam, ko greš po stari cesti proti vrhniki  na logu pri brezovici zaviješ čez avtocesto proti bevkam, in pred hribom zaviješ desno na makedam/kolovoz...( na spodnjem linku pri znaku za ovinek tik pred bevkam) tam imaš skoz ob cesti in kasneje naprej ob gozdu bezeg, ob cesti precej na začetku raste tudi melisa pa koprive za špinačo...

http://www.viamichelin.com/web/Itineraires?strStartLocid|EUR&indemnite=&carbCost=1.3&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6

 

 

http://irenina-kuhinja.blogspot.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. maj 2011 14:17

Robinijo (napačno imenovano akacija) si zamudila. Sicer se pa zapelji na Barje, pa v okolico Ljubljane, pa tudi do cerkniškega konca ni daleč, saj ni, da bi prav v Ljubljani nabirali rastline za čaje. Sicer pa lipa v Ljubljani že cveti, lipovec bo kmalu sledil, bezeg gre h kraju.

rimljanka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

30. maj 2011 15:07

Robinijo boš dobila še pod Nanosom,je ravno začela cvetove odpirat

 

In draga sovaščanka iz Ljubljane do Cerknice čez Rakitno je placa za nabiranje kolikor ti srce poželi.

Bezeg je ravno začel,lipa bo pa tudi kmalu.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

30. maj 2011 15:08

Rimljanka vem, da Cerknica ni daleč, pač me zanima še kje drugje bližje Ljubljani. Akacijo sem že nekaj nabrala, nisem vedela, da tako hitro odcveti.

T-baby hvala za napotke, zdej pa še našga prepričam, da greva u naravo, drugače bom šla pa sama mal v nabero.

 

Lp
Tina

 

tina711983

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

30. maj 2011 21:57

No, da se pohvalim, da sva nabrala bezeg, lipo, meliso, koprivo. En dan pa še kam dlje in bolj v naravo, da naberem še kako materino dušico in še kaj.

Pa lep večer!

tina711983

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti