Aparat za sladoled -zmrzovanje na stene posode

puma11  

član od: 30.5.2011

sporočila: 1

tema odprta - 30. maj 2011 10:24 | ogledi: 24.250 | odgovori: 15

Pozdravleni.

Pri naši hiši smo nabavili aparat za pripravo sladoleda ( tisi ki se da posoda v zmzovalnik) in naleteli na veliko težavo. Vse recepte ki smo jih poskusili so se končali klavrno. Po cca 10min mešanla prične zmes zmrzovti na stene posode tako da se metlica dobesedno ustavi in ga je potrebno praskati iz posode. Je posoda preveč zamrznjena (pustimo jo v zamrzovalniku čez noč) Kaj delamo narobe. Mogoče kakšen nasvet.

puma11

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

30. maj 2011 10:47

Ne znam  svetovati, ampak meni se je dogajalo isto (da ne govorim o poskusu, ko sem hotela dodati še koščke čokolade v maso in se mi je snel zgornji del aparata in odletel po kuhinji)...

Ker z nobeno maso ni bilo boljše, sem ga po 4.poskusu odnesla lepo nazaj in zahtevala denar. Če bom še kdaj kupovala aparat za sladolet bo iz cenovnega razreda 300+.Ampak mi nismo neki hudi jedci sladoleda, za tako ceno ga dobiš pa kar nekaj litrov...

čoko

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. maj 2011 15:16

Jaz vsake toliko časa ustavim mašino in s platično kuhalnico odstranim maso, ki se prime sten. Na žalost nič drugega ne pomaga.

Je pa res, za malo denarja, malo muzike.

 

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. maj 2011 15:35

Jaz imam tudi tako nizkocenovno varianto, pred leti sem jo kupila v Merkurju pa nimam teh problemov.

Mogoče je pa posoda res premrzla? Poskusi tako, da jo oplakneš s toplo vodo in obrišeš do suhega, preden naliješ vanjo maso.

Masa za sladoled pa naj bo, še preden jo začneš mešati dobro ohlajena.



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 30. 2011 15:37

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

30. maj 2011 19:10

Jaz mam posodo za sladoled kot dodatek k Boschevemu MUMu - ni stal dosti (ca. 9.ooo SIT) ampak dela v redu. Maso sem vedno uporabila dobro ohlajeno. Po mojih izkušnjah se sicer masa, ko je dodobra ohlajena res prime na stene in zablokira lopatico. Ampak to mi je pokazatelj, da je moj sladoled že ziher gotov. :) Samo vzamem ven, pa je. Če pa metlica počiva -dovolj je kakšna minuta - pa stroja niti pod razno ne zalaufam več, ker se masa na stene preveč primrzne in 'ne obrne' metlic. Po drugi strani pa: če ni dovolj mrzla posoda, tudi sladoleda ne zamrzne dovolj. Vedno jo imam v skrinji čez noč, tako da to verjetno ni problem.

Staša

puma11  

član od: 30.5.2011

sporočila: 1

1. jun 2011 9:02

Sklepam po tem, ker imate večina iste težave, da smo kupili nepopolnoma delujočo igračo ki bo romala v pozabo oziroma, ko si bomo zaželeli domačega sladoleda bomo poiskali aparat z kompresorjem. Hvala za odgovore.

puma11

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

2. jun 2011 9:02

Jaz imam od Phillipsa aparat za sladoled in nimam teh težav. Posodo imam stalno v zamrzovalniku. Mislim, da naj bi bila najmanj 18 (ali 12) ur v zamrzovalniku. Sladoled se naredi v 10. - 15. minutah.

Lp, Asja

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

3. jun 2011 11:49

Tudi sama sem nabavila nizkocenovni aparat za sladoled AIGER, prvi je bil čisto defekten /ga ni bilo mogoče sestavti, ker so bile luknje zamaknjene/, drugi pa dela brez problema, nič ne zamrzuje na stene posode. Kako dolgo bo trajalo pa sem skeptična, ker vemo, da je za malo denarja malo muzike, čeprav je zdaj že včasih tudi za veliko denarja malo muzike.

 

alenka

alenka5

jambö  

član od: 21.6.2012

sporočila: 2

21. jun 2012 17:44

Lp!

Tudi sam sem prvič seveda iz nevednosti kupil strojček za sladoled z posodo ki jo je potrebno predhodno zamrzniti ,preizkusil sem več receptov od nutelinega,meloninega,sadnega,vanili sladoleda dejstvo je

da je prvo stroj mešal prepočasi s tem so nastajali večji kristali ledu ,lopatica za mešanje izdelana zelo otroško tako da se zadeve niso dobro mešale niti dobro zamrznile veliko pa  se je zamrzovalo sladoleda na steno posode

in potem odpret in strgat sladoled dol z stene.Ker mi je vseskupaj delovalo čudno sem začel iskati informacije na internetu.Prvo kot prvo sem opazil da v Sloveniji ob tolikih zgrajenih oh in joh trgovskih centrih nobena ni sposobna imeti na zalogi aparata z lastnim kompresorjem,ko sem vprašal trgovko če imajo tudi tak stroj ki ima lasten kompresor me je gledala kot da sem padel iz marsa.

Spletna trgovina ponuja samo ena in to je mimo vrste,pa še ta ima en teden čakalne dobe ,prav lepa reč.Sem se pa spomnil na Grac v avstriji Seirsberk Mediamarkt in tam sem potem nabavil tegalehttp://www.mediamarkt.at/mcs/product/UNOLD-Eismaschine

zadeva dela super maso vliješ noter brez predhodnega hlajenja,potem nastavim pol ure in tipka startstroj prične pridno "natančno" mešati in prikaže se tudi temparatura +25°C čez 2 minuti se vklopi kompresorin temperatura kmalu pade na -25°C tukaj si lahko privoščiš da se zadeva meša do trdote ki ti paše.

Kapaciteta posode je pa 1,5l.

pa še filmček upam da razumete tuj jezik sem se pa še prav nasmejal zraven,upam da se boste lažje vsi odločali v prihodnje.

http://www.youtube.com/watch?v=lin3Wn5-Yls&featu



jambö



Sporočilo je spremenil(a) jambö dne 21. 2012 18:04

Sporočilo je spremenil(a) jambö dne 21. 2012 18:06

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. jun 2012 10:16

Jaz imam bolj nizkocenovno varianto (že drugo) pa se mi ni še nikoli prilepilo na posodo.

Atina

bljak112  

član od: 20.12.2008

sporočila: 22

24. jun 2012 22:43

Jaz imam nizkocenovni  Privileg im mi pride prav v redu   Postopek kot sledi;

-Posodo katera mora biti hlajena dam en dan prej sosedu v zmrzovalnik (ker pač v mojega ne gre)

-Stepem 2,5l sladke smetane vendar ne preveč v trdo

-Zmečkam sadje (po želji) dodam dve veliki žlici sladkorja in 2dl mleka

-Zmešam ter primešam stepeno smetano in dam v strojček

Po cca.  15-20 min. imam sladoled,ki ima konsistenco da ga lahko takoj postrežem ostalo pa dam v posodico in zmrzovalnik

 

lp

Drago

 

bljak112

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti