Izdelava tortne preobleke in okrasja

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

tema odprta - 27. maj 2011 7:59 | ogledi: 7.764 | odgovori: 15

Živjo, zanima me kako se naredijo tiste preobleke za torte, ki izgledajo kot da jih oblečeš v nekaj - razni klobučki, pa barbike, pa mašnce,... in še marsikaj. Iz česa se izdelujejo in kako izgledajo tako brez robov? 

polalonca

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

27. maj 2011 8:12

tičino masa polalonca. Kaj res nisi še nikoli slišala za tičino maso!?

Kaj več ti pa naj kakšna strokovnjakinja ali strokovnjak napiše!

lučica

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

27. maj 2011 8:14

Žal ne, no čula sem že, samo ponavadi sem vedno torte krasila z čokoladno glazuro (črno ali belo) in s smetano. Ja kje pa se dobi ali se to doma naredi?

polalonca

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

27. maj 2011 10:25

Ja hvala obema, sem si ogledala recept in vse komentarje in sem čisto navdušena, da bi torto kar šla delat, ampak jo bom šele za hčerin r.d. No še vedno pa me zanima, kako obdeluješ vse to. To že raumem, da stopiš mm pa sladkor pa voda pa barve pa gneteš in razvaljaš... No do sem so bili napotki, ogledala sem si tudi slikce, katere so čudovite, še vedno pa me zanima tisti del ko razvaljaš. Kaj potem ko daš to gor na torto, lahko robove s prsti zamaskiraš? Da se ne vidi rob? No mogoče se vam zdijo to neumna vprašanja, samo jaz rada preden se lotim stvari najprej raziščem potem pa začnem,..

 

polalonca

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

27. maj 2011 10:29

Pozabila sem še odgovoriti Lučici, če nekaj ne vemo vprašemo, a ne, Pač nismo vsi mojstri, čeprav tudo moje neke stvari so ljudje že pohvalili. P brez zamere

polalonca

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

27. maj 2011 11:14

Polalonca svetujem ti, da napišeš zs denimo morski medvetki ali katki lopatki, onidve precej ustvarjata s tičino maso, ali pa Jade...

Začetnica

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

27. maj 2011 13:48

Ja, ful ste fajni, vsi skupaj, se mi zdi da že cel dan gledam vse komentarje zdaj sem pa vidla še filmčke. Ja, ko bi človek imel doma vso to opremo, kot jo imajo slaščičarji... Ampak nič za to, saj po domače še marsikaj uspe, samo zadosti domišljije moraš imet, te pa mislim, da mi je ne manjka. Sigurno bom za prvi r.d., ko bo naredila tako torto, saj pri nas r.d. ne gre brez domače torte.

polalonca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti