Piknik - pijača

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

27. maj 2011 8:48

Ne bi dosta, dok ne osta ... pravijo Srbi. Na srečo se pijača ne pokvari, zato jo kupi kar nekaj več . Sama pa presodi, koliko alkohola uživajo tvoji pivci. Če bo lep dan in vroče, jim bo gotovo do več vode ali brezalkoholnega,  kot do alkohola.

Sweetie

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

27. maj 2011 9:36

Jaz vam svetujem 1-2 steklenici različnega aperitiva (borovničke, viski ali kako drugo žganje). Glede vina bi se malo pozanimala kakšno radi pijejo (rdeče, belo) in takšnega nabavila v kakšnem vinotoču. Dva takšna sta v btc pokriti tržnici. Dobro bi bilo razpolagati z podatkom koliko ga nesejo.  Drug podatek je tudi koliko časa bo piknik trajal.

So namreč pivci, ki so sposobni tudi 2 l vina spit (morda več, kaj pa vem), so pa tudi takšni, ki ga le 2-3 kozarce. Težko sodit na pamet, če ni podatka, koliko je v družbi žensk in če sploh pijejo alkohol. Sicer v družbi večkrat nanese, da se ga popije več kot običajno doma, že iz gušta...

Težko si predstavljam, da bi pili kakšne koktajle ali mešali žgane pijače z brezalholnim na pikniku. Morda edino še 2 steklenici penine za nazdravit.

Največkrat ob hrani prija alkohol, potem pa čedalje bolj brezalkoholno za žejo. Vsaj v naši družbi je tako, da na koncu samo še vodo ali sok pijemo.

 

 



Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 27. 2011 09:40

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

27. maj 2011 12:15

Aja, še to si spraševala, kje kupiti kaj ceneje. V Lidlu sem že nekajkrat kupila pivo, ki je bilo čisto solidno, pa je bilo za kakšnih 30% cenejše od naših dveh najbolj priljubljenih znamk. Z vinom pa niti nimam veliko izkušenj, je pa res cenejše če ga kupiš v vinotoču in prineseš lastno embalažo (pa dostikrat tudi boljše).

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. maj 2011 12:46

Za kak piknik in ne preveč zahtevne pivce imajo v Lidlu tudi spodobna bela in rdeča vina, tudi v Eurospinu in Hoferju.

 

Je pa res, da po našem V... (na V se začne priimek vinogradnika, pri katerem že 15 let nabavljamo vino) glava nikdar ne boli, tudi če bi šli trije litri čistega na eno glavo ...

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

27. maj 2011 14:50

Mislim, da je tvoj nasvet Mamamia nedvoumen in jasen. Tudi sam prisegam na znane vinarje , nikoli ne iščem krivin s kakim cenenim vinom kajti posledice so lahko katastrofalne. Na piknikih se pač kaj spije pa naj bo to pivo ali vino in vsak si zasluži, da dobi nekaj spodobnega. Če človek nima denarja potem je bolje, da se ne gre takšne organizacije.

Sicer pa, kakor je komu drago !

Bo pa vreme jutri za piknik nekoliko vprašljivo , ARSO nekaj opozarja....

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. maj 2011 15:14

hedonist, načeloma drži, a če gre za kozarček ali dva, pa za omaldino, ki pazi na vsak euro, se najde izhod v sili. Saj smo vsi to skozi dali.

Šmarnica, pa En satrček, Lepa točajka --- itak čudež, da smo sploh doštudirali, hehe.

 

Mamamia

mamamia

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

27. maj 2011 15:24

Ja za na piknik se ne gre šparat pri količinah. Tudi jaz se vedno bojim, da mi bo česa zmanjkalo, potem mi pa ostane, še pač pijemo tako pijačo še nekaj časa. Za komplicirat res ni. Žal ti mi tukaj težko svetujemo, ko ne vemo kako zahtevni so tvoji gostje. Jaz ponavadi kupim kakšne sokove v Lidlu ali pa v Hoferju, malce pogledam sestavine..., pivo sem kupila v Hoferju ful dobro v literskih plastenkah, ki ga je še moj mož rad pil, ki prisega samo na Laško,... Uživajte na pikniku pa čeprav ob slabem vremenu. Ti povem, da za sekirat se ni, smo mi že imeli super piknike ob dežju - pekli smo pod dežnikom, se malce oblekli porinili avto iz garaže in imeli piknik v garaži.

polalonca

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

27. maj 2011 21:45

hi hi

Čarli08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti