Piknik - pijača

Blackie  

član od: 26.12.2008

sporočila: 3

tema odprta - 26. maj 2011 16:45 | ogledi: 17.647 | odgovori: 23

Zdravo!

 

V kratkem organiziram piknik in je zadnja dilema samo še pijača.. Ker gre za rojstni dan, naj bi te bilo nekoliko več, smo pa ocenili da bo 7 oseb, ki pijejo alkoholne pijače, eden pa samo pivo, oz. vino. Ostalo je brezalkoholno.

 

Prosim za nasvete, kaj kupiti za pijačo, morda tudi kje (da ni predrago), ter koliko :)

 

Hvala, upam da mi boste čimprej odgovorili, piknik je namreč na sporedu že prihajajoči vikend.

 

Lp,

 

Blackie

Blackie

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. maj 2011 17:07

A sem jaz prespala kako stoletje in pivo in vino ne sodita več med alkohol? lp, trnjulčica (formerly known as proxima)

neznan uporabnik

26. maj 2011 17:19

Ma, če delaš piknik se delajo gemišti. Če bo ornk računaj liter na moškega in liter mineralne. Na žensko vzami 70 procentov. Za pivo-pije, odvisno od trajanja. Vsekakor pa 3 pive na moškega, 2 na žensko. Najmanj. Ne pozabi na mineralno vodo in sokove. Pa na taxije zvečer.

 

Pa ogromno čevapo speci.

 

Multivitamin

multivitamin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. maj 2011 17:25

 

@ proxima, časi se spreminjajo in eni z njimi,e ni ne; jaz sem tudi malo za časom, kaže ...

 

Ja, najprej odvisno, koliko ste stari, potem pa, kakšni pivci ste in koliko prenesete. Mi smo odrasli, pa za zabavo, ki se začne proti večeru in predvidimo, da bo trajala do prvih jutranjih ur, računamo okoli dva litra vina (povprečno) na osebo (za pivo ne vem; če vemo za koga, ki pije pivo, nabavimo kartonko "piksn" , pa si sami jemljejo, ali pa jim točijo pri šanku, če je zabava v enem klubu, kamor zahajamo). Pa seveda ustrezna količina mineralne vode, ker jih večina pije "špricerje", samo nekaj jih pije čisto vino.

Če prav sklepam, od sedmerice eden pije samo vino, eden samo pivo, ostali pa oboje oziroma jim je vseeno?

Če ste še gimnazicijci ali neizkušeni pivci, bi se jaz alkoholu bolj kot ne izognila, oziroma morda kakšno pivo ali kozarec vina, vmes pa veliko vode.

Ker piknik je lahko super piknik, brez da se sprevrže v pijanko.

 

Ne bi ti znala svetovati količin, glede na prej napisano skušaj sama izračunat, koliko bi bilo primerno.

 

Poceni pijače: nizkocenovne trgovine ali vino pri kakšnem preverjenem vinogradniku, rinfuza (to je vino iz soda, neustekleničeno).

 

Mamamia

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 26. 2011 17:50

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. maj 2011 17:26

Tiho bodi proxima, jaz alkohola niti ne povoham več!

Blackie, za tistega, ki ne pije alkoholnih pijač ( črna ovca ) zriktaj ene dve do tri litre vina in enih pet/šest pirov.. Za druge računaj po enih pol litre konjaka/viskija/votke, pa še vsaj en liter za rezervo

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. maj 2011 17:27

A smo se vsipali, pivci pivski ....

mamamia

neznan uporabnik

26. maj 2011 17:30

Draga Blackie,

koliko vas sploh bo. Ker to, da jih 7 pije alkohol in eden pivo, ki je tudi alkohol. Vas bo 7 al 30?

Kako lahko vnaprej ocenjujete kdo bo in kdo ne? Za 7 ljudi se ne dela piknika z vsem kar sodi poleg. Če že, na vrtu.

In tudi oni kao nealkoholični in abstinenti ti ob dobrotah z žara raaaadi pogledajo v kozarec. Namen druženja ni omejevanje alkohola. Bolj varne vrnitve domov- TAXI.

 

Multivitamin

multivitamin

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

26. maj 2011 17:46

Vse kar so napisali kolegi in kolegice je točno in tako je tudi moje mnenje. Glede vprašanja, kje kupiti malo ceneje pa ti lahko tudi pomagam ampak le, če napišeš kje se bo to dogajalo oziroma od kje si. Kajti nima smisla pisati poceni nakupa v Kopru če si ti iz Lendave, mar ne !?

hedonist

neznan uporabnik

26. maj 2011 17:57

Tako je dragi kolega hedonist. Prav si napisal. Jaz bi samo napisal, da alkohola kupi dovolj, ostalega pa tudi. Najpomembneje se meni zdijo cifre za TAXI.

 

NAJPOMEBNEJE JE, DA JIH SPRAVIŠ VARNO DOMOV - TAXI IN ŠE NEKRAT TAXI.

Nikomur, ki vsaj dva kozarca alkija spije priskrbi Taxi. Ma ljudje radi ob takih zabavah še kaj pokadijo in vzamejo. In potem, niso sposobni za vožnjo.

Jaz ti edino to svetujem.

 

 

Multivitamin

multivitamin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

26. maj 2011 21:04

proxima je napisal/a:
A sem jaz prespala kako stoletje in pivo in vino ne sodita več med alkohol?

lp, trnjulčica (formerly known as proxima)

 

Jaz sem razumela tisti stavek tako, da 1 pije samo pivo ali vino, ostalih 6 pa tudi druge alkoholne pijače. Se mi zdi čisto razumljivo napisano.

Res je, čisto odvisno koliko kdo spije. Če bo piknik trajal od dopoldneva do večera ali še dlje, potem so nekatere zgoraj navedene količine lahko zelo premajhne (2, 3 piri). Razmisli, koliko spijejo ponavadi. Če bi piknik trajal pol dneva (recimo od 1h do 23h-tako na oko), bi računala približno 5 piv na osebo. Niti se ne bi ozirala toliko na to, ali je ženska ali moški, ker mislim, da dejansko to ne igra velike vloge. Vina pa toliko, kot je rekla mamamia. Z žganjem ne bi pretiravala, za 7 oseb je 1 liter več kot dovolj, sploh če pijejo še pivo. Take količine se mi zdijo primerne za en normalen piknik (vseeno je bolje, da kaj ostane, kot da zmanjka), če je pa to huda pijanka, pa vse x2, x3



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 26. 2011 21:06

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

26. maj 2011 21:18

Če te je strah, da bo zmanjkalo, si lahko malo rezerve nabaviš. Saj to ni pokvarljiva roba ...

Čarli08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti