Pomoč kuhanje v konvektomatu!!!

NINA17  

član od: 1.12.2010

sporočila: 3

tema odprta - 25. maj 2011 20:24 | ogledi: 14.108 | odgovori: 8

prosim za pomoč ,ker sem dobila novo službo mi sodelavke nočejo pomagati na delo z konvektomatom ,zdaj bi pa prosila tiste ki imate kakšne izkušnje da mi napišete katerokoli recept-zelo bi bila vesela.NINA

NINA17

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

25. maj 2011 20:46

Za recept posebej za konvektomat (kombinacijsko parno pečico) še nisem slišal.

Pri KVM je stvar v tem, da lahko v njej kuhaš, pečeš ali kombiniraš - torej dušiš, s pomočjo funkcije odvzema vlage tudi cvreš. Če pečeš na kombinaciji npr. musako, bo sočna, ne presušena, saj peč sama dodaja vlago.

Samo mimogrede, rokovanje z aparatom, ki toliko stane, in zna biti tudi nevarno - opekline, bi ti moral pokazati in razložiti nadrejeni.

Za natančnejše informacije me lahko kontaktiraš na ZS.

Lp

peter

neznan uporabnik

25. maj 2011 21:15

A si dobila službo kuharce in služkinje sodelavkam al kako? Oprosti, meni ni jasno. Tudi mi ni jasno zakaj bi ti šef moral razlagat uporabo pečice. Razen, če si zadolžena za kuhanje sodelavkam in šefu.

 

Malo nam pojasni zadevo in ti bomo pomagali.

 

 

Multivitamin

multivitamin

NINA17  

član od: 1.12.2010

sporočila: 3

26. maj 2011 19:36

oj tudi meni je grozno,ja dobila sem službo v kuhinji vendar mi sodelavke nočejo pomagati oz povedati kako se dela z to pečico vem da se sliši grozno vendar je resss.lep pozdrav objokana.

 

NINA17

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. maj 2011 20:12

Ma kakšna žalost. Da človeku ne pokažejo kako naj dela,..Če to ne naredijo sodelavke, bi moral pa lastnik oz nadrejeni. to je jasno. zakaj ti pa sodelavke ne želijo pokazat? A je v stilu, to bi pa ja morala že znati, ali v stilu, nismo plačane za uvajanje,..??

 

Vsekakor bi se jaz obrnila na šefa in razložila problem.

Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

26. maj 2011 20:54

Evo, ti bom povedala nekaj osnovnih stvari, če rabiš pa kaj več pa vprašaj.

Panirane nogice-betki piščanca se samo pomočijo oz.pošpricajo z oljem, se zložijo na pekač in se pri 160 st.c. pečejo 40 min

Enako se naredi s svežimi piščančjimi nogicami. Prej se jih posoli in začini-rožmarin, timijan...

Narezani krompir na krhlje položimo na pekač, naoljimo in solimo (rožmarin) in na kombinaciji(kuhanje in pečenje skupaj) na 200 st.c 30 minut

Jajca položimo v luknjasti pekač, kuhamo jih 20 minut. Po tem času potopimo v mrzlo vodo-olupimo

Zmrznjeno mešano zelenjavo(Kaiser mix), koruzo, korenje koluti, brokoli... kuhamo 15 min

Stročji fižol, francoska solata-25 min kuhanje

Grah 20 minut kuhanje

Beluši 10 minut kuhanje

Kuhanje krompirja v kosih 45 min

Kuhanje celega krompirja 50-55 min

Kruhova rezina v foliji, kohanje na luknjastem pekaču 30-40 min-odvisno od debeline

Zdrobovi cmoki, v luknjastem pekaču, 30 minut

Pečenje zavitka, lazanje 40 min 180 st.c

Za svinjsko oz. govejo pečenko jo nasolimo, naoljimo, začinimo. V pekač dodamo še čebulo in korenje ter zeleno innastavimo pečico na 170 st.c. kombinacija. To pomeni, da nam ne bo treba polivati z sokom od pečenja. Nastavimo sondo na želeno temperaturo in pečica bo zapiskala, ko bo temperatura sredice dosegla izbrano.

Če pa te zanimajo funkcije pečice mora pa vsaka kuhinja imeti izvod navodil za vsak stroj (zdravje in varnost pri delu).

Mir in dobro!

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

27. maj 2011 15:44

Ne vem kako to deluje.Ampak sem resnično zgrožena ob tem,da ti ne povedo,kako in kaj.Zelo me žalosti,da oprostite izrazu,vsak gleda na svojo rit.V mojih časih niti pomislil nisi,da ne bi novemu sodelavcu pomagal.Eden drugemu smo še kako pomagali in sploh nismo pomislili na sebe temveč,da drugemu pomagamo,da čimprej osvoji delo.

Tebi želim dosti volje in vse dobro.

dari

NINA17  

član od: 1.12.2010

sporočila: 3

28. maj 2011 16:25

venturini -najlepša hvala vem da si mi samo ti ponudila pomoč druge se pa zgražajo.jaz sem rekla da nisem delala še s to pečico in so mi rekli tle maš knjigo in se nauči-halllooo saj sem prebrala ampak izkušnje naredijo največ zato sem se obrnila na vas-vem zakaj me nemarajo zato ker so mene dali iz zavoda od šefice sina pa so zavrnili ker je imel službo in zdaj imam 3 mesečni rok in zdaj me čjo uničiti-kdor neprova neve zato še enkrat hvala venturini si pravi sonček.nina

NINA17

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

28. maj 2011 19:49

Že 13 let delam v kuhinji in se vsakodnevno srečujem z konvektomatom. Podala sem samo nekaj primerov kuhanja in pečenja, če te pa zanima kaj bolj konkretnega pa vprašaj.

A ja, še to:

sirove štruklje se v luknjastem pekaču zavite v folijo kuha 30 min

kus kus se posoli in naolji, z rokami premeša, zalije z toplo vodo toliko da voda za 3 cm pokrije kus kus (damo v podolgovato gn 1/1 12 cm posodo) in kuhamo cca 7-10 min. Premešamo z dolgimi vilicami na dva roglja in je pripravljeno...

Lp, saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti