Za koliko ljudi

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 14. maj 2011 13:47 | ogledi: 12.231 | odgovori: 13

Oj!

 

Ali mi lahko pomagate?

Za koliko ljudi bi bilo 5 kg pohanega piščanca?

Rabila bi pa za praznovanje oz.majhno zabavo presenečenja....

 

hvala lepa za pomoč

nejcanja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

14. maj 2011 13:49

Odvisno od tega ali je to 5kg celih piščancev, ki jih boš še razkosala in potem ocvrla, ali pa imaš recimo 5kg filejev... Ali imaš piščanca že pohanega pa ga je 5kg...?

Vesnuska

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

14. maj 2011 14:26

5 kg razkosanega in potem ocvrtega

nejcanja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

14. maj 2011 14:36

Po mojem je to za največ 15 ljudi. Za koliko si pa ti mislila?

 

Vesnuska

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

14. maj 2011 14:43

To je mišljeno bolj tako malo za 'piknit',ne za najest.Zraven bodo še pice in napekla bom nekaj sladic.Bi bilo pa tam največ 40 ljudi.Po moje bi bilo kar dosti...če vsak recimo vzame 1 kos pohanega,malo pice,.....

To bo drugače zvečer in bi trajalo tam cca.3 urce.Je pa to za moževih 40 in ker igra pri pih .ork.in bi ga malo presenetili s par komadi,jaz bi pa potem vse skupaj malo počastila.

nejcanja

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

14. maj 2011 15:59

V letih, ko sem še kuhal za tabornike na poletnih taborih, sem piščančje kose vedno štel po komadih ... toliko in toliko komadov (perutničk, beder, prsnih kosov ipd.) za toliko in toliko lačnih ust. Tako sem jih tudi naročal, nikoli po kilogramih. In še moj nasvet, če ga seveda želiš upoštevati, pica in piščanci ne gredo skupaj! Jaz bi se odločil ali za pico ali za piščance. Samo za piknit je osmina pice na osebo več kot dovolj (lahko je narezana na koščke), sploh če sledi sladica; od piščanca pa kos na osebo (kračka, perutnica, del prsnega kosa ipd.). To je dovolj za kratko pogostitev. Računaj še na "repete" in povečaj število kosov za kakšnih 30 %.

To je to, pri meni še ni "sfalilo". Če pa se, odvisno od družabnosti in popitega alkohola vsa stvar zavleče, je vse skupaj težko načrtovati. Nekaj rezerve v hladilniku ne bo odveč.

Želim vam prijetno praznovanje!

booris

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. maj 2011 16:52

Jaz za piknike računam po 3 kose mesa (težke 10-15 dag)/odraslo osebo .... če so poleg čevapi ali kakšne klobasice pa prilagodim teži ...

 

Bi pa prav tako kot booris tudi jaz pripravila ali samo pizzo oz. več vrst pizz, kakšen tiramisu in podobno, ali pa meso in kot dodatek kakšna zelenjava, mogoče krompirjeva solata, kruh in še kakšno sladico ali dve... 

 

Pa lepo praznovanje vam želim!

katjushka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. maj 2011 19:03

Meni se za take zadeve zdi najbolj praktično nekaj, za kar ne potrebuješ jedilnega pribora, torej nobenih solat ali zelenjave, ki jo je treba jest z žlico, enako pri sladicah. Sploh, če bo to po "godbi".  Torej je ocvrt piščanec zelo priročna zadeva, ker ga lahko jemo kar z roko, enako je s pico - kos vzameš v roko in je zadeeva rešena. Zato morda ocvrte perutničke in ocvrta bedra, ali pa na trakove narezan piščančji file in potem ocvrt, to je tudi sila praktična zadeva. PA razne mesne kroglice, ki se lahko jedo hladne (jo napičiš na zobotrebec, pa čebulico zraven in olivo, pa so taki ražnjiči za piknit).

glede količine je pa po moje tako: en piščanec je dovolj za štiri osebe - iz enega dobiš deset kosov:, če je še kaj drugega zraven, računaš po dva kosa na osebo, in je en piščanec dovolj celo za pet oseb, torej je pet celih piščancev več kot dovolj za to, kakor si ti načrtovala zadevo (še s pico in saldkarijami).

Morda dodaš še kaj slanega zraven (recimo grisini, oviti v pršut, ali pa kar krekerji, čip, arašidi), morda bo komu tudi to dovolj ob kozarčku vina.

 

Ker količina je odvisna tudi od tega, ali gre zgolj za prigrizek ob kozarčku ali  bo to prava pogostitev oziroma kot nekakšna večerja.

 

Mamamia



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 14. 2011 19:05

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. maj 2011 21:24

Ja Mamamia ampak Nejcanja sprašuje : koliko ljudi se naje iz 5 kg piščancev ne iz 5-ih piščancev.Kajti, to je razlika. En konzumni piščanec tehta najmanj 1,5 kg kar pomeni da se pogovarjamo zgolj o treh in nič več. In če vzamemo eno tako sila ekonomično razkosavanje lahko iz ene piške dobiš npr . 16 kosov in če to pomnožimo z 3 je to ene 48 kosov. In če je na fešti 40 ljudi in kura ni glavna zvezda večerje pa če še vzamemo da vsaj ene 10 % le teh ne je kure (pohanje redi , gotovo je kaka ,ki je na dieti ) potem bo zagotovo vsak dobil najmanj en kos pohanja. Povsem simpl ,lahko za zračunat če bodo pa siti je pa drugo vprašanje oziroma je odvisno od dodatne ponudbe.

lp

hedonist

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

15. maj 2011 20:37

Jaz bi pohala samo piscancje fileje zrezane na trakove. Mislim, da je to bolj prakticno, saj ni problema, kam odloziti kosti. V tem primeru racunaj 2 - 3 koscke.

 

Sicer pa imamo pri nasem zboru zelo bogato tradicijo rojstnodnevnih pogostitev po pevski vaji. Slavljenec prinese navadno nekaj slanega (narezek ali pico ali kako slane torte) in nekaj sladkega ter pijaco. Vedno pa take stvari, za kar pribor ni potreben. Ker so te stvari navadno zelo pozno (nase vaje se koncajo ob 22.00) in takrat ljudje navadno ne jedo veliko (razen tistih, ki na vaje pridejo  direktno iz sluzbe brez vecerje), je dovolj par kosckov na osebo.

ribica

neznan uporabnik

15. maj 2011 21:34

Ja,če planiraš,da pridejo zaigrat par komadov samo za njegov 40.rojstni dan in potem naredit 3 urni party,ki  se lahko razvleče na 5 ur, računaj eno pohano perutničko in bedro po osebi. Poleg pa kak sir,kisle kumarice in take priloge,ki se lahko jedo z roko. Ker konc-koncev bo to le zabava za njegov 40.rojstni dan s kolegi in kolegicami iz pihalnega orkestra. In predvidevam,da bo to čez vikend in, da bo poleg verjetno tudi alkohol. Pazi,da ti ne zmanjka hrane. Raje več in si lahko magari domov odnesejo. Trije al štirje ozki in pohani trakovi fileja na osebo so za tako fešto absolutno premalo. Ker se zadeva lahko razvije v veselico in rajanje, čeravno ti planiraš lahko do nezavesti na 3 ure. Pico seveda lahko narediš tudi. Samo bolj kot alternativo za tiste,ki ne jedo piščanca ali obratno. Ker od viška glava ne boli, če se pa zgodi, da zadeva preraste v ornk veselico pa je zelo nerodno, če na polovici sfali košte in pijače. Pa,da ne kompliciraš preveč se lahko odločiš samo za bedra ali samo za perutničke ali pa samo za belo meso. Vsekakor pa računaj vsaj 2 kosa na osebo.

Lepo praznujte. Ti pa ne zavidam kaj preveč,ker je to velik dela za 40 ljudi.

 

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti