Mlinci

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

tema odprta - 13. maj 2011 17:50 | ogledi: 13.203 | odgovori: 10

Zanima me ali se lahko iz mlince naredi kruhove cmoke.....?

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

13. maj 2011 18:09

Mislim, da z mlinci lahko narediš mlinčeve cmoke, ne vem pa, če bi ti bili všeč. Za kruhove pa rabiš kruh ali žemlje, saj ni nujno, da je bel kruh, gre tudi s črnim. Če ti pa uspejo z mlinci, pa poročaj kako bodo izpadli. Ampak okus vsekakor ne bo podoben kruhovim.

zeta

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. maj 2011 18:29

Kolegica kohica, vprašaj našega člana BelaCro. Ta je stručko za mlince in ti bo ziher znal dati pravi odgovor. Čeprov mi ni čisto jasno zakaj bi to sploh naredila, mislim, cmoke iz mlincev !?

lp

hedonist

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

13. maj 2011 18:38

Ko sem prebrala vprašanje, sem zgroženo pogledala... kaj za vraga...

Toda, po premisleku... - poskušajmo od začetka: mlince "pofurimo" s slanim kropom in pustimo odstati, da postanejo mehki potem odcedimo. Sedaj smo dobili mehko zmes. Jaz bi to zmes pustila, da se ohladi, dodala bi narezano čebulo, na drobno narezan špeh, jajce /za povezavo/, nasekljan peteršilj, sol, poper, mogoče česen. Vse bi dobro premešala in z roko delala kroglice. Mogoče bi jih povaljala v ostri moki ali v drobtinah in dala kuhat v slani krop. No, koliko dolgo? Recimo 10 - 15 minut. Vzela bi ven iz vode in pokapala z raztopljenim maslom.

Kljub "trapastemu" vprašanju /oprosti/, bil bi zanimiv končni izdelek.

 

Jaz pa vseeno mlince delam samo ob pečenkah, to mi je No1, tako da nebi mešala jabolka in hruške. 

 

Pozdravček!

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

14. maj 2011 9:28

Zakaj cmoke....ker mi je ostala vrečka mlincev,ki jih ne spravim v "promet", zato sem pomislila na cmoke...to imajo radi....

Ja ,Dragička nekako tako sem tudi sama razmišljala, samo brez špeha   :)

Kje pa najdem člana belaCro?

kohica

neznan uporabnik

14. maj 2011 9:58

Oj,

jaz bi naredil popolnoma enako kot Dragička. S to razliko,da mase ne bi valjal in gnetel v knedle in jih nato kuhal. Se mi zdi,da bi se med kuhanjem to znalo lepo raspast. Ker sam še tega nisem delal, bi jaz vse skupaj oblikoval v štruco, jo zavil v folijo in nato nad soparo kuhal, lahko pa tudi pečeš v pečici - podobno kot nadev pri piščancu. Jaz vedno tako naredim. V piščanca ne morš natlačit ne vem koliko file, ki gre itak najbolj v promet. Naredim še posebej veliko štruco, jo zavijem v alu folijo in pečem v pečici takrat, ko se peče piščanec.

 

Multivitamin 

multivitamin

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. maj 2011 10:13

http://www.kulinarika.net/clani/BelaCRO/

Kar se tiče cmokov iz mlincev, sem pa skeptična. Kruhovi cmoki so iz kvašenega testa, zato so rahli in se bojim, da bodo iz mlincev preveč zbiti.

Če ti mlinci ne grejo v promet, jih pa zmelji in uporabi kot drobtine.

Konec koncev lahko iz njih pripraviš tudi zelenjavne dobtinove njoke -  potrebuješ dobre pol kile špinače (ali kopriv, ali čemaža ali mešanice divjih in domačih zeli), šalotko, četrt kile drobtin, 100g masla, jajce, malo moke in dobro pest naribanega parmezana.

Zelenjavo oplakni z vodo in jo vrži na stopljeno maslo v loncu. Lonec pokrij in zelenjavo duši brez dodane tekočine, dokler ne ovene. Dobro odcejeno in ožeto sesekljaj kar v cedilu (najbolj priročno gre z robom krožnika) v posodi pa na maslu ali olju popraži nasekljano šalotko. Ko je lepo zlata, ji dodaj spasirano zelenjavo in vse skupaj zelo malo posoli, izdatno popopraj, dodaj še malo muškatnega oreška in kapljo, dve, limonovega soka. Odstavi z ognja in dodaj drobtine, jajce, parmezan in vse skupaj zmešaj. Če je zmes preredka, dodaj še malo drobtin.

Iz mase oblikuj njoke. Povaljaj jih v moki in skuhaj v slanem kropu. Gotovi so, ko priplavajo na vrh.

Lahko pa tudi maso zaviješ v poparjen in ožet prtič, potresen z drobtinami. Tak štrukelj kuhaš kakšnih 15-20 minut.

Ti njoki so dobra priloga, meni so pa najboljši zabeljeni z maslom, v katerem pocvreš malo žajblja in drobtin. 

nola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. maj 2011 19:10

Jaz pa mlince, poparjene seveda, premešam z praženim mletim mesom in prepraženo čebulo, naložim v pekač, prelijem z jajcem, stepenim  s smetano, soljo, poprom in sesekljanim peteršiljem in to potem zapečem v pečici.

Mamamia 

mamamia

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

14. maj 2011 19:34

Pri nas pa mlince najraje jemo kar tako kot čips. Ne vem sicer kako bi to šlo z kupljenimi mlinci ker jih pri nas spečem kar sama.

 

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. maj 2011 21:14

Kohica, vtipkaj BelaCro pa ni vrag, da ga ne najdeš. Pojdi morda na ZS ali Forum......ma znajdi se. Je stručko boš videla meni je zrihtal podatke, kje dobiti dobro oslovsko meso npr.

lp

hedonist

BelaCRO  

član od: 30.12.2010

sporočila: 20

7. sep 2011 21:08

Evo me evo ... malo kasnim .. oprostite sem bila na morju ... cmoke narediti z mlincof - jok to pa nebu dobro nikako, bodo preveč zbiti in ''blatnjavi'', lahko pokusi pripraviti mlince (znaš kak se pripravljaju ne ?) in gda se bodo ocedili dodaj malo raslinjske olja in dobro zmešaj i pokusi onda formirati cmoke, nisam probal, ali olje bi moglo pomoći da se dobije rahlost a ne da bodo trdi kot kamen, me razmeš ? Naredi pa javi kak je prošlo, živo me zanima.

 

@Hedonist - hvala na preporuci.

BelaCRO

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti