Češnjev sok

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. jun 2013 13:31

Vsekakor limono - ali pa mešaj s kakim drugim sadjem, ribezom recimo. Sam češnjev sok ima nekam prazen okus, sploh ne opaziš tistega čara, ki ga sicer imajo češnje.

Sonja

branka171

sporočila: 218

22. jun 2013 13:46

ok, hvala.Jih imam namen malo pretlačit, bom dala na koncu limono. Imamo 7  dreves starih sort. Na žalost je utrujena od starosti podlegla najboljša- črna. Seveda preden se je "stari" spomnil in precepil kako mlajšo .

Ker so pa tako polne, so posledično drobne. Kako rešit to zagato? Bi jih morali otrebit spomladi??

branka171

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. jun 2013 17:34

Ah, stari! Si me spomnila na tisto čudovito pravljico - Kakor napravi stari, je zmerom prav, ki jo je tako zelo lepo prebral Stane Sever , na gramofonski plošči.... (OK, no, z moralo zgodbe se več ne strinjam, ampak spomini so pa lepi)

 

Sonja

branka171

sporočila: 218

25. jun 2013 23:11

Še enkrat hvala za nasvete. Sok je uspel. Dodala sem sok 10 limon na 8l tekočine iz sokovnika. Sladkor pa kar na približno po okusu. Moji so rekli da je "piten". Jutri se lotim še ženskega likerja , ki je v bazi, potem pa bo upam konec s češnjami (a žal že ribez čaka)

branka171

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti