Češnjev sok

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. maj 2011 22:10

Joj, kako bi jedla češnje, take, domače. No, saj nekaj malega jih bo, več bo višenj (če ne bodo imeli prehude veselice ptiči).

rimljanka

nejčica  

član od: 6.1.2010

sporočila: 174

10. maj 2011 22:27

o tudi mene mal skrbi tole s ptički! Naš sosed je že na zgodnjo češnjo naštimal radijo!Sm nč kaj prida ne pomaga!Mislim ,da so še bol veseli imajo sedaj pravo veselico!

nejčica

runoff  

član od: 13.12.2010

sporočila: 5

14. jun 2011 9:08

nejčica je napisal/a:

oj! Zelo zrele češnje stisneš z rokami v bistvu jih pretlačiš ,da se razprejo po vrhu posuješ sladkor (kot po jabolkah za štrudelj)! Pustiš par ur ,da spustijo sok,precediš. Pustiš še nekaj ur ,da se ponovno  naredi usedlina ponovno precediš! na liter soka daj  70dag sladkorja  premešaj ,da se sladkor stopi! Daj kuhat, kuhaj do vretja tako ,da rahlo "brrbota"potočiš v steklenice! pečico segreješ  na 50 stopinj in pustiš sok  v roru, da se steklenice shladijo!! sok je izrednega okusa!Verjetno, če bi bila kaka divja češnja bi bilo še bol okusno!JEe pa ona lansko leto dala v eno rundo še liter borovnic je bil sok še bol temen!Tudi mi imamo letos dobro letino in smo se odločili ,da bomo manj bezgovega sirupa naredili pa raje več češnjevega! 



nejčica



Sporočilo je spremenil(a) nejčica dne 11. 2011 19:30

 

Sem naredila sok po tem receptu,je zelo dober,zraven sem kuhala še marmelado,pa še gosti sok,vse iz češenj,jih je bilo ogromno.nejčica hvala!

 

lp

 

runoff

nejčica  

član od: 6.1.2010

sporočila: 174

19. jun 2011 22:58

uf ta teden je bil pa delaven ! Produkt 30 litrov češnjevega sirupa,15 litrov marmelade, 5 kilogramov izkoščočenih,20 litrov kompota!Za nameček je pa moj predragi ob vsem navdušenju nad češnjami nabral še 40 litrov, baje bosta z očijem kuhala žganje ,pa da vidmo!

nejčica

žirafek  

član od: 23.11.2010

sporočila: 71

20. jun 2011 19:36

hej Nejčica, a jih za sirup tudi najprej izkoščičiš? Ali potem iz ostankov narediš marmelado, ali ni več uporabno?

Si bila pa pridna,upam, da bomo mi tudi :))

 

 

 

žirafek

nejčica  

član od: 6.1.2010

sporočila: 174

20. jun 2011 23:11

Jaz jih ponavadi za marmelado posebaj izkoščičim! Za sok jih pa samo z rokami močno pretlačim!Sem pa letos prvič izkoščočila, iztisnila sok iz češenj za sirup nato pa jih v multipraktiku zmiksala!Iz tega pa nato naredila marmelado( dve muhi na en mah)!(najbolj ,da bi še koščice oprala pa jih imela za grelne blazinice)!Ne vem pa kaka bo marmelada(bom jutri en kozarec odprla ter poiskusila) poročam!Upam ,da ne bo"preprazna"!žal mi je ker nisem imela nič jagod ali borovnictudi pri naših lokalnih kmetih jih ni bilo,bi zraven zmešala tisto bi bilo pa verjetno super!

nejčica

žirafek  

član od: 23.11.2010

sporočila: 71

21. jun 2011 13:54

hej, ja povej, če bo OK, me zelo zanima. Jaz sem mislila dat zraven malo rdečega ribeza.

 

:))

žirafek

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

22. jun 2011 0:18

rimljanka je napisal/a:
Teta torta, stare sorte, pa drobnice, divje češnje imajo okus. Novodobne pač mnogo manj. Nekako tako kot pri jagodah je to.

E vidiš, zato sem pa šele danes obiral, ko je dozorela 'ta stara' hrustavka in presenetljivo, da so mi letos kosi veliko pustili. Marmelado delam samo iz te, ker malo greni in po okusu spominja na divjo češnjo. Postopek je malo poseben. Češnje operem in skupaj s pečkami dušim kakšno uro. Na začetku dodam par žlic sladkorja, da spustijo sok in se ne smodijo. Potem jih enostavno pretlačim s pasirko za krompir in tako izločim pečke. Na kilo te 'brozge' sem dal 0,4 kg sladkorja. Letos sem češnje prvič gostil z baobabom in po dobri uri kuhanja se je marmelada trdila. :) So bile pa tako zrele, da sem moral dodat limonin sok. Še količina: Cela dva litra in ostanek za zajtrk.

Sergej

branka171

sporočila: 218

22. jun 2013 12:19

Ker je letos noro veliko češenj, bi naredila sok na sokovnik. Ima kdo kaj izkušenj?

branka171

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jun 2013 13:12

Noro veliko? Pri nas že ne. Srečnica.

Nimam izkušen j s sokom iz češen. Je pa gotovo precej odvisno o tega, katere sorte so, kakšen bo okus. Vrrjetno bi bilo pametno dodati limonin sok. 

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti