Kaj se v tem času nabira v naravi ?

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

28. maj 2011 14:52

orehovo listje ni samo proti moljem,je tudi dobro za čiščenje krvi

antonija7

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. maj 2011 13:13

antonija7 je napisal/a:

...........črna pekoča kopriva,........

Pa tudi borovničevi listi sedaj niso več zdravilni,nabirati se jih mora preden zasvetijo.

antonija7

ad1: kaj je pa to, rastlina s tem imenom ne obstaja, vsaj veljavnim slovenskim ne.

ad2: borovničevje ima komajda kaj listja, preden cveti. Kaj torej takrat nabrati? In ne predstavljam si, kaj dobrega bi imeli mladi, še ne razviti listi.

rimljanka

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

30. maj 2011 17:19

Znan zeliščar majes imenuje pekočo koprivo črna pekoča kopriva,uradno  je to Velika kopriva,,za borovnico pa imaš prav rimljanka sem po pomoti napisala,da se borovničevje nabira ko še ne cveti,kar ne drži,nabiramo ne prezgodaj in ne prepozno ,ampak tedaj več ne ko so borovnice zrele,ampak ko še cveti ali ko so še zeleni plodovi.Čaj iz listov pomaga v ljudskem zdravilstvu proti povišanemu sladkorju v krvi.Vendar se ne sme jemati predolgo časa,ker ima hidrokinon.,ki po daljši uporabi je na meji toksičnosti,.Plodovi nimajo nobenih stranskih učinkov in suhi so proti driski,sveži pa za odvajanje ,pomagajo tudi proti vnetju sečnih poti.


antonija7

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

30. maj 2011 22:11

Japaja, tako zelo lepo si opisala tvoj dan, da sem prebrala dvakrat. Da o zadnjem stavku-pregovoru sploh ne govorim. Čestitke.

A orehovo listje pa je proti moljem? Mi lahko kaj več napišete o tem?

Hvala

 

 

mejačka

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

31. maj 2011 18:27

Borovnice so že sladke , dobre in polne.

Suzi

neznan uporabnik

31. maj 2011 18:48

Mejačka, baje orehovo listje (mlado) odganja molje. Kam grejo potem, ne vem ...

Jaz orehovo perje (hehe..) zašijem v lepe vrečke iz dotrajanih rjuh, kapen, blazin.... in jih razmečem po omarah.

Pol pa deluje al pa ne , sem pred leti tudi že v sivki našla njihovo rezidenco...

Meni so molji v bistvu všeč; če jih bolj podrobno pogledaš, vidiš, da imajo lepa, srebrna krilca..kot čipke.

Molji me prisilijo, da sem budna in aktivna in da treniram reflekse (in aplavz)...

Itak za molje pravijo, da so to najbolj popularne živali..kadarkoli jih vidimo, ploskamo

japaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

31. maj 2011 20:14

Japaja, na komarje si pozabila - s ploskanjem, namreč....

Danes nabrala lipo - cvetje. Me pičila čebela. Sem preživela, čebelica pa ne, na žalost. (smeška čebelice ni - tole ji je še najbližje)

lp

cervus

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

31. maj 2011 20:15

Ene ploskajo(-mo) tudi od veselja, ker bo spet prilika za šoping...! 

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

31. maj 2011 22:12

Zadnje čase so najbolj aktualne jagode-đagode , vsak dan malo

kafetarca foto blogec:Sovica Oka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. maj 2011 22:25

Mi pa stavimo povsod, kjer bi se utegnili zaredit ti molji lovorjevo listje.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti