Kulslo v2.032 - nova shramba fotografij in prenovljen napredni urejevalnik

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

13. jul 2011 10:04

ežoj je napisal/a:

Ti ( anamarija ) se strinjaj s njim in s vsem ostalim, kolkar češ, češ da je enostavno, pa ni pa če se na glavo postavite. To je podobno kot sedaj televizija: včasih sem je vključil in izključil s pritiskom na en gumb, sedaj je cela procedura, da niti ne omenjam, da slika večkrat zmrzne ( piše ni signala ) in jaz naj verjamem, da je sedaj digitalna televizija korak naprej. Malo morgen!



ežoj

Televizija ti danes ponuja več možnosti kot prej. Zato je pa bolj zapletena, tu ni dileme. Jih je nekaj v naši družini, ki o televiziji mislijo čisto enako ;-)

Ampak naša shramba je pa res preprosta. Pomisli, deset let nazaj bi moral pa sliko posneti na disketo in nam jo v uredništvo po pošti poslati in plačal poštnino, mi bi jo dobili in bi te poklicali: Ežoj, diskega je ful, poštar jo je preveč stisnil... Zdaj pa klik, klik, klik in imaš vse gor v realnem času kaj si jedel... Pol pa povej zdaj...  

Jernej - administrator

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. jul 2011 14:49

Dokler necesa ne znam je to tako tezko, potem pa zelo preprosto. Isto je tu. Vcasih tudi sami uporabniki ne znamo razlozit, kje so tezave - meni veliko pomaga slikovno gradivo  bolj kot opisi.

za preimenovanje slike moras na koncu res stisnit enter, sicer ostane prejsno ime. Opazila pa sem da lahko nalozim najvec tri fotografije, ce jih izberem vec se mi "izgubi" gumbek za "prenesi na streznik". Pride namrec nekam pod okvir, ki ga nato ne morem povecat.

Drugo, ce si premislim hocem zapret shrambo, me ignorira  lahko pa sliko vnesem in nato zbrisem.

Verjamem pa Ezoju, da je pri veliki mnozici slik lahko nepregledno.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

neznan uporabnik

13. jul 2011 15:15

Premakni si prenosno okno malo višje. Al ob strani z tistim tekočim trakom skrajno desno povleci dol al pa z miško okence povleci gor po ekranu. Na rob klikneš in povlečeš višje. Potem se ti tudi tisto okno prenesi na strežnik spet pojavi.

 

 

Multivitamin

multivitamin

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

13. jul 2011 15:17

rebecca: tisti gumb desno zgoraj za zapreti ne deluje? Po tem ko sliko naložiš ali nikoli?

Jernej - administrator

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. jul 2011 6:31

Rebecca: Nekaj sem spreminjal, lahko prosim preveriš če ti pri nalaganju več kot 3 datoteke takole približno prikaže? Mi lahko sicer sporočiš, kateri brskalnik uporabljaš?

Jernej - administrator

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. jul 2011 9:28

uporabljam Explorer 8.

Zdaj lahko nalozim vec slik, izgled je taksen kot na sliki.

Shrambo odpiram iz foruma. Ze ce samo odprem shrambo in jo hocem z X zapret, me ne "sljivi"  . Ce slike nalozim in jo hocem zapret, je isto. Da se vrnem nazaj na formum, moram kliknit na sliko, ki mi jo nato prenese v moj okvir za pisanje. To potem lahko izbrisem.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. jul 2011 9:31

Hm, tudi jaz imam zdajle IE8. Odprem shrambo in jo z X zaprem desno zgoraj. Enako če imam odprto okno za pošiljanje slik.

Žal tega ne morem ponoviti X naj bi zaprl. Ali X vidiš pri sebi? Kaj pa druga "okna" naša, imajo enako kodo? Recimo če klikneš na ikono brisalca na portalu desno od slik, ki se prelivajo. Tam ti tudi odpre takšno okno, ali ti tam dela X za zapiranje?

Včasih bi bil rad muha, da bi odletel k "stranki" pogledati, kaj se dogaja ;-) 

Jernej - administrator

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. jul 2011 10:14

Verjetno je kaj pri mojih nastavitvah, saj sem imela tezave ze z zvezdicami 

X vidim. Ce kliknem nanj, me ne vrne v forum, ampak prestavi nizje, tako da na ekranu tega zgornjega okvirja ne vidim vec.

Pri brisalcu nimam nobenih tezav. Se odpre in zapre ko kliknem na X, enako pri smeskotih - lahko odprem in zaprem okno, ne da bi jih uporabila.

Pri mozili teh tezav ni.

 

 



LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 14. 2011 10:23

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. jul 2011 10:59

Huh to je pa res hec no. Meni pa ta isti IE8 dela ok

Jernej - administrator

NatašikaC  

član od: 1.4.2011

sporočila: 29

4. avg 2011 19:31

še jaz nevebnica potrebujem pomoč

 

pri komentiranju bi iz shrambe rada prilimala slikico, vendar me ignorira, napiše seveda... error on page.

Kaj je za storiti? Ker sem že zeloooo grrrrrr.

A je možno da pri nastavitvah moram kaj spremeniti, ker če pa grem v beležko pa lahko normalno premikam in vse ostalo počnem z slikicami iz moje shrambe.

Prosim za pomoč!

Hvala

NatašikaC

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti