Kulslo v2.032 - nova shramba fotografij in prenovljen napredni urejevalnik

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

12. jul 2011 13:25

Upam, da jernej ne bo hud, če dodam še tole razlago, da bo red shrambi!

( ali pa bo prenesel tako, da bo bolj čedno za videt )

 

Mape ustvariš po želji, tako kot na računalniku pri sebi. Mape so zato, da se lažje znajdeš med množico slik. Ni jih treba uporabnljati, če ne želiš.

Jaz osebno imam mape: clanki, oglasi, osebno. V mapi clanki imam fotografije za vsak članek, ki ga postavim. Tako hitro najdem, kar želim in je konec koncev vseeno kakšno ime ima slika, če je v mapi clanki/aloevera denimo. Vem da so notri slike za clanek aloe vere. Tiste tri ki so notri pa mi tako ali tako prikaže v obliki malih sličic.

Mape se v bistvu enako obnašajo kot na trdem disku, torej na domačem računalniku, tvorimo jih zato, da vemo kje je kaj. Eni pa naložijo 50 slik v osnovno mapo, jim je tako lažje. Po želji. 

 

 

Jernej - administrator

Avtor: mišzmoke  

Član od: 28.8.2010
poslanih sporočil:1035
Odgovor z dne - 10. jul 2011 11:19
Spremeni Izbrišite sporočilo Prepiši sporočilo v splošno zabeležko
 

Aha, saj, to sem razumela, tudi poimenovala sem jih,  a kako dam v mapo?

 

 

mzm

Avtor: jernej  Administrator KulSlo

Član od: 30.8.2001
poslanih sporočil:3761
Odgovor z dne - 10. jul 2011 11:22
Prepiši sporočilo v splošno zabeležko
 

V mapi v kateri si izbereš PRENESI. Torej nastavi se na mapo, katero želiš in klikni prenesi in ti bo slike prenesel v to mapo.

Kasneje jih pa ne moreš več premakniti, to je pa res. Nisem hotel narediti 1001 opcijo, da ne zmedem uporabnikov preveč (še tako sem jih kot kaže). Torej ustvari mapo, prenesi in fotografija bo v tej mapi.

Razmišljam da bi dobra navodila za uporabo shrambe naredil, morda z videom ;-) 

 

 

Jernej - administrator

 
mzm

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. jul 2011 15:49

Evo, cel postopek, kako jaz naložim sliko:

- izvadim kartico iz aparata in je dam v čitalec, čitalec pa vključim v računalnik

- počakam, da se naloži adobe photoshop..........

- določim ime skupini slik ( danes je to torek, da lažje najdem )

- parkrat neki klikam ( da prenese, pa da se izbriše s kartice, pa neki potrjujem...... )

- sedaj so slike v računalniku, grem v kulinariko, moja beležka, kozarec s ( naj mu bo ) kumarami, pritisnem prenesi, pritisnem izberi, v računalniku hitro najdem v " datoteki " ( menda se temu tako reče, ali pa je mapa? ) pod imenom torek ( ki sem ga sam dal ). Izberem sliko in si zapišem oznako slike CIMG4109JPG, da je pol po ti oznaki najdem.

- sedaj grem v forum, pišem, pol pritisnem spet kozarec, in mi odpre množico slikic, sedaj je treba najti " tapravo ". Slikice so mejhne, se ne dajo povečati in večinoma je ne morem prepoznati ( ker so mejhne ). Iščem oznako CIMG4109JPG, ki je nekje na petih straneh. Včasih traja po pol ure, da sliko najdem, danes je bila srečom na prvi strani in evo:

če pa je vse to enostavno, pol sem pa jaz rimski papež.

ežoj

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

12. jul 2011 15:58

Ežoj, samo tisti zadnji del, ki ga delaš ima sploh veze s Kulinarika.net. Kako shraniš sliko v računalnik, tukaj nimamo mi nič in tudi ne morem nič izboljšati pri tem ;-)

Ti pa svetujem eno od dveh stvari (dokler se učimo, smo živi pravijo):

1. Preden  v shrambi naši pritisneš izberi, ustvari novo mapo (ustvari mapa gumb) in ji daš ime, lahko današnji datum. Naredila se ti bo nova mapa in jo boš videl na vrhu malih sličic, ki jih ne moreš povečati. Izgleda kot aktovka. Potem jo pritisneš,d a se odpre. Prazna je! Od zdaj delaš po tvojem postopku naprej in v tej mapi z današnjim datumom boš imel le današnje slike. Ko jo želiš vnesti klikneš na to mapo (ampak mislim da avtomatsko ostaneš v tisti mapi v kateri si ostal!) in izbereš sliko izmed današnjih, to ne bo težko najti, kajne?

2. Ko si tam da si izbral slike iz tvojega diska (glej Rebeccino sliko PRENESI Z DISKA) in preden pritisneš PRENSEI NA STREŽNIk pritisni na ime tvoje fotografije in ga lahko spremeniš iz IMGxxx v nekaj bolj kulinariku prijaznega ;-) Tudi tako bo lažje najti, tudi če boš imel vse v isti mapi, ker so sličice po abecedi, imena si pa lažje zapomnemo, če boš imel ime kosilo_v_vrocen_dnevu.jpg, kajne? ;-)

Evo, eno ali drugo ali oboje ti po polepšalo dan in odprlo nov pogled na našo shrambo. To naredi pa pridi nazaj in povej, ali je enostavno ali ni  Seveda če znaš... Bom naredil navodila ;-)

Pa še ideja tri za najti sliko: Tista slavna zgodovina, ki te je zadnjič motila, kaj to je... Tam boš takoj našel na vrhu, ker to je zgodovina tvojih slik, zadnje so na vrhu oz. tiste ki si jih zadnje uporabil.

Jernej - administrator

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

12. jul 2011 20:02

Ežoj, še nekaj: VSE v zvezi s SHRAMBO slik je dostopno tudi direktno iz foruma, iz okna v katerega svoj komentar pišeš. Kozarček za kumarice:

Torej ti ni treba nujno iti v beležko. V beležko sva z Jernejem dala to shrambo zato, da je pač nekje na enem mestu, da veš kje je, ko rabiš kaj urejat glede slik. 

 

Bojan Administrator

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. jul 2011 6:32

Ja, Bojan hvala, to je koristna informacija, preizkusil, funkcionira. Edino mi ne funkcionira preimenovanje slike. Ko je hočem primenovat, lahko zbrišem tist CIMG, vendar, ko pritisnem naloži, ne sprejme tega preimenovanja in ostane CIMG. Sedaj si bom pomagal s tistimi mapami, bom jih imenoval po mesecih, in bom sliko hitro našel, ker jih v mapi ne bo prav veliko.

ežoj

neznan uporabnik

13. jul 2011 8:34

Ne vem al je cimg kak format al kaj podobnega. Tudi če je naj bo recimo cimg_kosilo_1372011 recimo. To pa verjetno lahko. Jaz sem sedaj šel gledat,ker toliko o tem pišete in je res enostavno. Ko tukaj pišeš tekst klikneš un kozarec zeleni desno gor in se ti odpre okno, nato v oknu klikneš ustvari novo mapo in jo poimenuješ recimo kosila, nato klikneš prenesi, v tem postopku izbereš fotografijo iz diska,jo označiš, lahko jo preimenuješ brez pol muke in ko to narediš stisneš samo naloži v strežnik in to je to. Tud jaz tu ne vidim ama nič kompliciranega.

Ja, če nalagaš večinoma kosila, si mape označi recimo kosila_julij2011 in potem tako naprej po mesecih. In vse slike od julijskih kosil meči v tisto mapo.

 

Multivitamin

multivitamin

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. jul 2011 9:32

To je zgolj zaradi tega, da morebiti še kdo, ne le peščica ljudi - članic/ov, opazi koliko dela in truda vložita " naša dva" za VSE NAS.

Ja, danes izraziti hvaležnost le z besedo, hvala, za vse kar storita za nas, je težko, morda bi razumela, če bi vsi člani in članice plačali članarino.

 

Sicer Multi, se popolnoma strinjam s tabo glede enostavnosti!

lp!

Živi s srcem, ne z glavo.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. jul 2011 9:58

Ti ( anamarija ) se strinjaj s njim in s vsem ostalim, kolkar češ, češ da je enostavno, pa ni pa če se na glavo postavite. To je podobno kot sedaj televizija: včasih sem je vključil in izključil s pritiskom na en gumb, sedaj je cela procedura, da niti ne omenjam, da slika večkrat zmrzne ( piše ni signala ) in jaz naj verjamem, da je sedaj digitalna televizija korak naprej. Malo morgen!

ežoj

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

13. jul 2011 10:01

ežoj je napisal/a:

Ja, Bojan hvala, to je koristna informacija, preizkusil, funkcionira. Edino mi ne funkcionira preimenovanje slike. Ko je hočem primenovat, lahko zbrišem tist CIMG, vendar, ko pritisnem naloži, ne sprejme tega preimenovanja in ostane CIMG. Sedaj si bom pomagal s tistimi mapami, bom jih imenoval po mesecih, in bom sliko hitro našel, ker jih v mapi ne bo prav veliko.



ežoj

A meni pa nič hvala  ?

Še en keč je Ežoj... Ko spremeniš ime moraš pritisniti RETURN TIPKO na tipkovnici (Enter ponekje) da potrdiš spremembo imena. Če samo preimenuješ in pritisneš odpošlji na strežnik verjetno ne deluje (govorim iz glave). Skratka, preimenuj in daj return da ti izgine polje za vnos, takrat se sprememba šele "zapeče" v "glavo" računalnika našega ;-) 

Jernej - administrator

neznan uporabnik

13. jul 2011 10:03

Ežoj, glej to kot napredek. Sedaj si lahko ustvariš mapo z imenom - vabe za žabe - in potem maš tam not shranjene vabe in, ko jih potrebuješ samo klikneš tja. En dan se lahko igračkaš in poslikaš vse vabe od oliv, vinčka, pirčka,pečenih sardelic z olivami in potem v roku ene minute to najdeš in hitro vržeš vabo. Zaj to ni garant, da bo prijela. Je pa zabavno.

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti