Kulslo v2.032 - nova shramba fotografij in prenovljen napredni urejevalnik

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 4. maj 2011 18:44 | ogledi: 15.531 | odgovori: 54

Spoštovani uporabniki Kulinarika.net

Po delovnih praznikih vam predstavljamo prenovljeno shrambo fotografij ;-) Čeprav stara shramba ni bila zelo stara, smo jo na podlagi vaših povratnih informacij naredili bolj prijazno in enostavno. Glavne lastnosti nove shrambe so:

1. Prenašanje več fotografij naenkrat z indikatorjem prenašanja

2. Samodejno pomanjševanje na 640 točk, kolikor je nova širina foruma.

3. Priljubljene fotografije

4. Shranjevanje fotografij iz shrambe na vaš disk

5.  Urejevanje fotografij: prenešeno fotografijo lahko zdaj tudi obdelate: pomanjšate, obrežete, prezrcalite in zasukate! Nič več težav z dimenzijami in napačno orientacijo!

6. Dostop do shrambe je zdaj tudi v beležki.

Druge novosti naprednega urejevalnika so:

1. Po novem je napredni urejevalnik v forumu privzet, izključite ga še vedno lahko v nastavitvah.

2. Odstranili smo možnost lepiti slike od drugod, ker so s takimi slikami le težave, ko servis izgine ali pa se stran  ukine, potem je v forumu praznina, tam kjer je bila slika. Uporabljajte našo shrambo ali nalepite link do drugih fotografij.

Poleg tega V2.032 KulSlo prinaša tudi nekoliko širšo stran. Tako je, zredili smo se za 27 točk ;-) Nekatere strani so grafično že popravljene, ostale pa bodo v bližnji prihodnosti.

Shramba bo dobila naše lastne ikone, Bojan že pridno vrti virtualni čopič ;-) 


Jernej - administrator

PS - Shramba je zdaj res preprosta za uporabo!  Sem opazil že nekaj članov, ki so lepili slike iz drugih servisov, da zdaj veselo polnijo shrambo ;-)

PS2 - Z naprednim urejevalnikom ni treba pritiskati 2 x RETURN (ENTER), ker že RETURN naredi odstavek sam po sebi. 

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. maj 2011 20:22

Jupi! Hvala!

tulka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. maj 2011 11:29

Jaaa, povsod se vidi "ta zelen glaž od kumarc"!  Delo z njim je enostavno. Hvala!

Edino me skrbi, kje naj zdaj kontroliram, koliko umetnij še lahko pripopam? Koliko prostora še imam?

lp

mzm

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

12. maj 2011 9:12

Prostor trenutno ni omejen!

Jernej - administrator

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

12. maj 2011 9:56

lp

mzm

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

12. maj 2011 9:58

Je pa to shramba samo za Kulinarika.net. Ne shranjujte fotografij kar tako, za vse namene in leplenje na druge forume.

Jernej - administrator

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

12. maj 2011 10:41

Jupi dela...

jade

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

14. jun 2011 11:24

Kratko vprašanje,

zakaj so se mi ponovile številke slik...? Recimo, imela sem sliko Pictures_5052.jpg (od pred nekaj dni). Včeraj sem hotela povlečt sliko in mi z rdečim napisalo, da ta številka že obstaja. Šla sem gledat in je bilo res - slikano pred desetimi dnevi.

 

Pozdravček!

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. jun 2011 11:46

Ne razumem dobro vprašanja. Slika mora imeti enoznačno ime, kar pomeni, da z istim imenom ne moreš imeti dveh slik, kar je edino pravilno. Preimenuj sliko, lahko kar v shrambi preden jo naložiš klikni na ime slike in jo lahko preimenuješ.

 

Jernej - administrator

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

29. jun 2011 11:23

Kot smo obljubili je Bojan shrambi navdihnil tudi svoj pečat z ročno narisanimi ikonami ;-) Zdaj je shramba res tista prava, kot mora biti ,-)

Jernej - administrator

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

12. jul 2011 12:34

Dokler ne naredimo svojih navodil se prijazno zahvaljujemo Rebecci za pomoč in objavljamo v tem forumu njen zapis, dodal sem le še opombo glede preimenovanja datoteke, verjetno večina ne ve

jade je napisal/a:

Jernej ma sej ni težava pač jaz tega ne štekam pa konc, prejšnji sistem sem poštudirala tega pač ne, nobene škode, saj je dosti drugih, ki lepijo slikice.

jade

jade, samo probat moras - res ni tako tezko. Nad okencem kjer pises post je kumaricni kozarec, klikni gor, odpre se ti novo okno (ce imas prikaz: male slicice nimas tezav z imeni )

klikni prenesi

 nato poisces svoje slike na racunalniku (obicajno so v mapi "slike")

preneses na streznik (preden klikneš prenesi na strežnik lahko klikneš na ime fotografije in jo preimenuješ) in jih poljubno vstavis v forum, samo kliknes gor in je v obrazcu za pisanje odgovora. Vendar opozorilo: v eni mapi ne moreta biti dve fotografiji z istim imenom (zato preimenujte).

kot npr. tale:

 

 

 



LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"


Rebecca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti