Piknik lokacije

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

tema odprta - 3. maj 2011 10:15 | ogledi: 10.620 | odgovori: 18

Spoštovani,  bliža se sezona "piknikov".  Glede receptov je bilo že veliko napisanega,  me pa zanima kje so kakšne možne lokacije za piknik. Ker sem iz Celja me zanima okolica Celja, ob Savinji...

Seveda sem pogledal na znani straniki piknik, vendar me tovrstna ponudba ne zanima, bolj tako imenovani "free style",  se ustaviš in kaj vržeš na žar in uživaš v naravi. Francozi to zelo prakticirajo, pri nas pa smo na to pozabili...

 

Bom vesel kakršne koli uporabne ideje, obenem pa se opravičujem, če sem to naslovil v ta forum. Sicer pa nekje  je potrebno preiskusiti recepte...

Lep pozdrav 

karajan

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

3. maj 2011 11:00

Če ti je všeč "free style", si ga pač omisliš. Mi smo imeli pred kratkim piknik ob Savi. Na prod smo postavili roštiljček, se posedli na deke in se imelisuper. Verjetno je s kurjenjem kje v gozdu ali travniku drugače, saj bi se lahko zgodilo da bi se latnik jezil.

mejačka

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

3. maj 2011 11:23

Hvala,  je skrivnost kje ob Savi?  Me zanima je dovoljeno ob rekah pečt na žaru?

 

 

karajan

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

3. maj 2011 11:40

Hvala,  je skrivnost kje ob Savi?  Me zanima je dovoljeno ob rekah pečt na žaru?

 

 

karajan

Liguini  

član od: 18.2.2011

sporočila: 23

3. maj 2011 11:43

Meni zelo ljuba lokacija je v Kamniški Bistrici. Poleti je prijetno hladno in do sedaj nismo imeli kakršnihkoli težav s pečenjem v naravi. Je pa par dobrih lokacij takoj po kamnolomu v Stahovici. Ni pa blizu Celja ;)

 

LP, Liguini

http://kuhinja-s-srcem.blogspot.com

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. maj 2011 11:48

mejačka je napisal/a:

Verjetno je s kurjenjem kje v gozdu ali travniku drugače, saj bi se lahko zgodilo da bi se latnik jezil.
mejačka

No, da ne bi še o tem, da se v gozdu ne kuri, sploh pa se ne kuri nikjer, kjer nismo lastniki ali nimamo dovoljenja lastnika.

rimljanka

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

3. maj 2011 11:54

Pred časom so imeli na Šmartinskem jezeru pripravljene piknik place, opremljene s hladilnikom, žarom, mizami, stoli... ne vem pa, če je še vedno tako. Je pa krasna okolica, igrala, ladjica.

neny111

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. maj 2011 11:59

Razen tam, kjer (ob rekah) ni izrecno prepovedano, ni splošne prepovedi.

So pa seveda druge omejitve. Recimo, nekaj omejitev bi človeku morala postaviti glava. Saj tale "freestyle" je blazno atraktiven, ampak, halo....takole nekje v "divjini", na jasi, ki ni v naši lasti, to še ne pomeni, da travnik ni v nikogaršnji lasti. Ali pa ima nekega upravljalca. In pri takih stvareh mora tisti, ki gostuje na travniku, imeti za to dovoljenje od tistega, ki je lastnik (ali pa upravlja). Sami tudi ne bi bili blazno srečni, če bi se pred našo hišo pojavila ena vesela družba, ki bi malo fristalj uživala, ne? No, enako velja tudi za travnik, ki ni v naši lasti.

Da ne govorim o tem, kako je že blazno veliko ljudi (pa ni nujno, da bi bili centrske srajce) bilo totalno navudšeno nad "sprehodi v tako nenavadno zeleni travi" in so potem tekli po poljih mladega žita v maju, ker se jim je to zdelo blazno filmsko. In se potem čudili, ko jih je kmet pregnal.

Druga omejitev je reka. Saj je blazno atraktivno naložiti gajbico piva v hladno reko in se potem pijača tam hladi. Je tudi blazno atraktivno potem broditi po hladni reki do pijače. Ampak pri takih manevrih se je zgodilo že veliko nesreč (ponavadi so se tam vedno poškodovali največji junaki) in niso bile vse banalne. Da ne govorim o tem, da ljubke bistre reke in familije z majhnimi otroki - to ne gre skupaj. Razen, če otrok ne privežeš za štrik, štrik pa za drevo, tako da otroci tudi teoretično ne morejo do vode. Ker, ko se odrasla ekipa malo naje in razkomoti, takrat koncentracija popusti, marsikdo malo zadrema - otroci pa šele takrat pridejo na okus za igro in je nesreča z reko hitro tu. Majhen otrok pa lahko utone v 10 cm globoko rečici. Še hitreje, kot je nesreča na bazenu (kjer je vseeno več odraslih, pa še reševalci so...).

Tretja omejitev je gašenje. Ljudje ponavadi ne vozijo s sabo (je itak gepek nabasan s hrano in roštiljem) dodatnih volnenih oddej in gasilskih aparatov za primer gašenja...ali pač?

Vendelina jr.

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

3. maj 2011 12:29

Tako se govori Vendelina in se sto procentov strinjam s teboj. Spoštujmo naravo in zasebno lastnino, ki ni naša. V današnem času si ljudje za svoj užitek le malo preveč dovolijo brez vsakega vprašanja.

franciska

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

3. maj 2011 12:52

To ob Šmartinskem jezeru je jeseni še funkcioniralo. Mislim pa, da prostore oddaja ribiška družina. Vredno je vprašati

lp

robida

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

3. maj 2011 13:41

Hvala za izčrpne odgovore. 

karajan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti