Alergološko testiranje na zdravila

Guess007  

član od: 1.5.2011

sporočila: 4

tema odprta - 2. maj 2011 11:43 | ogledi: 12.747 | odgovori: 3

Najprej lep pozdrav. Malce sem pregledala forum v tej skupini in nisem našla nič v zvezi z alergološkimi testiranji na zdravila (če so kje, se opravičujem). Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem testiranjem v Bolnišnici Golnik. Pred tednom dni sem imela hudo reakcijo na nek antibiotik, in zdaj sem dobila napotnico za Golnik. Ali bom hospitalizirana, ali je to samo en dan, približno kako poteka in kako dolgo približno traja? Za pomoč se vam že v naprej zahvaljujem :)

Guess007

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

2. maj 2011 14:05

Pozdravljena!

Pri nas je imela podoben primer naša 14 letna hči lani ob tem času. Imela je angino in dobila je Ospen (kot že nekajkrat prej). Po 14 dneh od začetka jemanja AB je dobila tako hudo koprivnico, da pri njeni zdravnici ni pomagalo nobeno zdravilo, ne najstrožja dieta. Pomagala je šele injekcija v dežurni ambulanti. Urtikarija je v enem dnevu izginila. Zdravnica je hči poslala v alergološko ambulanto - najhitreje je prišla na vrsto v Trbovljah, kjub temu, da smo iz Kranja.

Alergiologinja jo je poleg kožnih testov poslala na pregled krvi na penicilin (mislim, da G in V). Krvna testa sta bila negativna. Aleriologinja je nato predlagala test - provokacijo. Hči naj bi ostala v bolnici dve noči, kjer naj bi ji postopoma povečevali dozo antibiotika, do doze, ki bi jo prejemala ob angini.

 

Dobro opravi. Najbrž pa ne bo nič narobe, če pokličeš na Golnik in povprašaš kako poteka pri njih.

 

 

 

 



http://www.mojalbum.com/tajda

Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 02. 2011 20:29

Guess007  

član od: 1.5.2011

sporočila: 4

2. maj 2011 19:47

Meni se je tut pojavilo po ospenu. Pa sem ga več let jemala normalno. Upam, da bom uspešno uredila. Hvala :)

nola, hvala :)



Guess007 Sporočilo je spremenil(a) Guess007 dne 02. 2011 21:46

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti