Izdelki iz riževe moke

repica  

član od: 2.10.2008

sporočila: 27

tema odprta - 2. maj 2011 9:39 | ogledi: 21.423 | odgovori: 12

zaradi bolezni ne smem uživati izdelke iz pšenične moke niti iz ržene,ne ajdove,lahko pa iz riževe moke,ali ima kdo izkušnje kako speči kruh iz te moke ali narediti testenine(imam obolenje sklepov artitis)

repica

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. maj 2011 11:31

350 g riževe moke
1-2 jajca
1/2 žličke soli
1,5 dl tople vode

Iz gornjih sestavin ne moreš narediti rezancev, ker se testo z riževo moko težko razvalja, oziroma se lomi, lahko pa narediš testenine v obliki ušesk ali pa odtrgančke, ali svaljke.

Malo si poglej te postopke, morda ti bodo prav prišli. Če boš malo po bazi brskala sem poslala nekaj receptov z riževo moko!

 

Srečno!

 

Živi s srcem, ne z glavo.

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

5. maj 2011 18:52

Repica , tudi sama se že od lani ubadam s to boleznijo , ki je res huda . Imam dieto , a  nihče mi ni rekel , da ne smem moke oz. žitaric . Ne smem nobenega mesa , razen ribe , sladkor sem zamenjala za fruktozo , torej sadni sladkor , navadno mleko pa za riževo ali sojino . Dovoljeno pa je vso sadje in vsa zelenjava , vsak, tudi bel kruh .

Če želiš , lahko kontaktirava preko ZS ,več ljudi več ve .

l p

manca51

repica  

član od: 2.10.2008

sporočila: 27

10. maj 2011 13:36

hvala ti za nasvet,pravzaprav sem spraševala za svojo sestro,ona ima to bolezen bom pa jo uprašala kdo ji je sestavil jedilnik,rada bi kontaktirala preko ZS

lep pozdrav

repica

Mirjan  

član od: 8.3.2010

sporočila: 59

10. maj 2011 16:35

manca51 je napisal/a:

Repica , tudi sama se že od lani ubadam s to boleznijo , ki je res huda . Imam dieto , a  nihče mi ni rekel , da ne smem moke oz. žitaric . Ne smem nobenega mesa , razen ribe , sladkor sem zamenjala za fruktozo , torej sadni sladkor , navadno mleko pa za riževo ali sojino . Dovoljeno pa je vso sadje in vsa zelenjava , vsak, tudi bel kruh 

 Ne razumem čemu prepoved mesa ampak dovoljenje za bel kruh ? Ti je to predlagal zdravnik ?

 

Za revmatoidni artritus sem prebral, da se (poleg največjih potencialnih krivcev, soje in žit) prepove mlečne izdelke in oreščke.

Kakor razumem je pri tej bolezni ključno zmanjšati število potencialnih alergenov tako, da sam nikakor ne bi jedel ne žit, ne soje, ne sladkorja, ne stročnic. Pomisliti bi bilo morda treba tudi o eliminaciji paradižnika, krompirja in ostalih hud-nekaj (nightshades).

 

Vso srečo obema.



Mirjan

 

p.s. To NI nadomestilo za obisk zdravnika in njegovo diagnozo, zgolj par stvari za razmislit.

Sporočilo je spremenil(a) Mirjan dne 10. 2011 17:33

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

10. maj 2011 21:17

Repica , pozdravljena !

Sem pričakovala , da mi boš kaj napisala na ZS . Si vprašala sestro , kdo ji je svetoval tak jedilnik , pravzaprav me zanima , kaj so ji rekli , da lahko je ? Kako dolgo že ima to bolezen , koliko je stara ?

Meni je meso odsvetovala že moja zdravnica , še posebno govedina in svinjina ter prekajeno meso zelo slabo vpliva na to bolezen .

Če te kaj zanima , kar vprašaj , bom odgovorila , če bom le vedela .

Lep pozdrav tebi in tvoji  sestri

Manca

manca51

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

24. avg 2011 10:56

Čisto mimogrede, pride morda komu prav - iz riževe moke se da naredit ODLIČEN biskvit za torto :)

 

Menda se pa da lepo peči tudi s čičerikino moko, ampak še nisem probala.

rag_doll

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

25. avg 2011 11:40

se toplo priporočam za biskvit iz riževe moke, še posebej če je še brez mleka in jajc.

motovilčica

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

25. avg 2011 19:58

Sama uporabljam riževo moko za peko vseh vrst biskvitov in muffinov. Enostavno v osnovnem receptu belo moko zamenjam z riževo in to je to. Pecivo je sicer manj rahlo kot s pšenično moko, ampak še vedno dovolj. Pri tortah recimo sploh nihče ne opazi, da je biskvit kaj drugačen, zato tega niti omenjam ne več.

Odličen biskvit uspe tudi z ajdovo ali koruzno moko. Prav tako biskvit za rulado. Z recepti brez jajc pa žal nimam izkušenj. Vem samo to, da je odličen nadomestek (kot vezivo) čičerikina moka.

 

 

Avena

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

26. avg 2011 9:00

motovilčica je napisal/a:

se toplo priporočam za biskvit iz riževe moke, še posebej če je še brez mleka in jajc.


motovilčica

 

Brez mleka je, jajca pa ima, javi, če te kljub temu zanima. Je pa sicer običajen recept za biskvit za torto, samo navadna moka je zamenjana z riževo (isto razmerje, vse isto).

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti