Mladinski filmi

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. maj 2011 22:07

Se mi zdi, da v zadnjih dvajsetih letih ni bilo odmevnejše ameriške ali britanske serije brez gejevske zveze ali zapleta, zakaj bi bil ravno Glee izjema lp, proxima

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

4. maj 2011 22:08

Glede na to, kako se spušča starostna meja za pohajanje po mestu, žuranje, pitje, kajenje, spolnost ... ja, resno. Tudi Otroci s postaje ZOO (film in knjiga) je primeren za to starostno skupino. Dejstvo je, da biti danes star 12 let ni enako (razen v matematičnem smislu) kot pred denimo desetimi, dvajsetimi leti. Zato ja, resno mislim s tem izborom filmov.

neznan uporabnik

4. maj 2011 22:08

Mislim ej, od kdaj je pa poljub gejevski al lezbični bolj grozen od rezanja vratov in pošiljanja 100 krogel v telo. Ono stil Rambo, Van Damm pa ostale oslarije.

 

Meni se noben poljub al odnos med žensko-moškim, moškim-moškim al žensko-žensko ne zdi sporen. Vsaj ne toliko kot rezanje vratov po raznih China četrtih.

 

Halo? Za ubijanje je okej,za gejevskev al lezbični poljub pa mora bit cenzurirano in ob polnoči.

 

 

Multivitamin

multivitamin

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. maj 2011 22:11

@multivitamin:

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. maj 2011 22:13

Zara-Marisa je napisal/a:
Glede na to, kako se spušča starostna meja za pohajanje po mestu, žuranje, pitje, kajenje, spolnost ...

Mogoče se res spušča, ampak jaz iskreno mislim, da je to velika napaka. Vsekakor bi si film morali ogledati starši, da jih malo strezne in postavi na realna tla. Otrok sam pa nikakor ne.

tulka

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

4. maj 2011 22:25

Vsekakor je bolje, da se s temi stvarmi starši in otroci srečajo v filmu kot v realnosti. Lahko si ga ogledajo skupaj in se malo pomenijo. Tudi meni ni všeč, da se starostna meja generalno spušča (izjeme so bile in bodo), ampak na žalost tako je in se je treba s tem soočiti ne pa si zatikati oči, češ, naš otrok je pa še premajhen.

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

4. maj 2011 22:40

multivitamin je napisal/a:

Mislim ej, od kdaj je pa poljub gejevski al lezbični bolj grozen od rezanja vratov in pošiljanja 100 krogel v telo. Ono stil Rambo, Van Damm pa ostale oslarije.

 

Meni se noben poljub al odnos med žensko-moškim, moškim-moškim al žensko-žensko ne zdi sporen. Vsaj ne toliko kot rezanje vratov po raznih China četrtih.

 

Halo? Za ubijanje je okej,za gejevskev al lezbični poljub pa mora bit cenzurirano in ob polnoči.

 

 

Multivitamin


multivitamin

To tudi meni ni jasno. To sem samo zato napisala ker sem edino to našla, da bi lahko rekla, da je pri Gleeju narobe. Tudi meni se ne zdi noben poljub sporen. Samo kot jaz poznam slovence so glede gejev precej homofobni (upam da je pravi izraz). Nekako se jih bojijo kot da bi bili kužni. Sem se z očetovo teto v precej veliko debato spustila o tem :). Se mi pa zdi da je primernost termina dosti relativna. Nekateri 12 letniki z lahkoto razumejo in gledajo bolj nasilne filme, drugi jih pa še pri 19 raje zamenjamo z Glee ali kakšno dobro Disney serijo :).

Sporočilo je spremenil(a) tamalaursa dne 04. 2011 22:41

neznan uporabnik

4. maj 2011 22:41

Zara-Marisa, bolje je otroku razložiti. Se lepo vsedeš in mu dopoveš in razlošiš,da je na svetu več vrst ljudi. Ene punce imajo rade fante in obratno, druge imajo raje ženske in eni fantje imajo pač radi fante. Tega se res ni treba po televiziji učiti.

In čimprej otroku daš do znanja, da v naravi obstaja več vrst rastlin,živali,ljudi, tem bolje je. To tako vedno je bilo, je in bo. Spremenil se je samo odnos in komunikacija. In čisto nič drugega.

 

Enako je pri gluhih,slpih,invalidih,veri... Čimprej je otroku treba dati do znanja,da je na svetu ogromno različnih in,da je vsakega treba spoštovati. Ker tako bo otrok začel spoštovati tudi samega sebe. In, če bo kdaj prišel v situacijo,da ne bo po jusu se bo znal postaviti zase in izboriti za svoje pravice.

To prek TV-ja žal ne gre. Osnova je družina,normalni starši,ki znajo ločiti dobro od slabega. Da se otrok v prvi fazi ne da prizadeti v šoli od zbadljivk, da je debel,grd,šepav,ma slabe ocene itd. Samo mora met doma podporo v miselnosti. In na vsako tako nestrpnost bi vsak starš moral v šoli,vrtcu čimprej in obvezno reagirati. Pa naj gre za njegovega ali tujega otroka,če zve za kaj takega. Mogoče sem staromoden.

 

Multivitamin

multivitamin

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

4. maj 2011 22:42

Multivitamin

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. maj 2011 22:43

royyaa je napisal/a:

Med prostim časom rada gledam filme. Zanima me, če gdo ve za dober mladinski film, ki je primeren za 12 letnike. Prosim ne naštevajte Slovenskih!

 

lp. royyaa

 

royyaa

Morda bi vprašala na kakšnem najstniškem forumu? Se mi zdi, da bi od vrstnikov podobne starosti dobila veliko več zate zaminivih naslovov filmov.

Vsaj moja dva mulca največ informacij o "fajn filmih, muski in knjigah" dobita od svojih sošolcev, prijateljev na FB in podobno. Tisto, kar se nam tastarim zdi "zanimiv mladinski film" je včasih res daleč od priljubljenosti pri najstnikih, zato ti svetujem kak bolj "mlad" forum  za take nasvete

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti