Kaj je to piroliza?

melita222  

član od: 17.4.2007

sporočila: 13

tema odprta - 29. apr 2011 13:55 | ogledi: 39.232 | odgovori: 20

zdravo!

tle sem gledala pecice in se mi je tale ful dopadla!

Zanima me kaj pomeni tale izraz PIROLIZA oz. kaj to sploh je ?

hvala,

lp

melita222

Temo je spremenil(a) melita222 dne 29. apr 2011 13:58

Temo je spremenil(a) melita222 dne 29. apr 2011 13:58

Temo je spremenil(a) melita222 dne 29. apr 2011 13:59

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

29. apr 2011 14:10

Piroliza je termični razkroj. Po domače povedano: stvar segrevaš tako dolgo in do take temperature, da razpade (če je zraven kisik, seveda zgori - če ga ni, kar je sicer bistvo pirolize, se pač scmari). Pri pečicah gre za način čiščenja, tako da se stene pečice segrevajo in kar je na njih razpade do te mere, da naj bi ostal samo pepel, ki ga potem samo še pobrišeš. Take pečice nimam, tako da ti ne morem povedati, kako deluje v praksi. Glede na to, kaj vse se znajde na stenah pečice po pečenju kake mastne pečenke, zna to malo zaudarjati - ampak ni je stvari, ki bi imela samo dobre strani. Zanesljivo ti bo pa tu kdo iz prve roke znal povedati kaj več o uporabnosti . Ampak če pomislim, kako se na star način čisti pošteno zapacana pečica, to najbrž ne more biti slaba zadeva.

Sonja

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

29. apr 2011 14:11

http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/kuhalni_

Na tej strani imaš lepo razloženo.

V bistvu ti "skremira" vso packarijo v pečici. Na koncu postopka samo pobrišeš pepel po stenah in dnu pečice.

Odlična funkcija, ki bi jo jaz zdaj zelo pogrešala :) 



barbara9

Sporočilo je spremenil(a) barbara9 dne 29. 2011 14:12

melita222  

član od: 17.4.2007

sporočila: 13

29. apr 2011 14:41

super, full hvala za pojasnitev, mam sicer se eno tezavo... ker je kuhinja delana cist po meri, mi je za pecico ostal 55cm prostora in nikakor ne morem spraviti cm vec :( ogledala sem si te pecice, ali je kaksna moznost, da bi lahko nekako stisnila kaksno iz tega seznama ? res ste super, najlepsa hvala za pomoc! melita222

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

29. apr 2011 14:55

Standardna širina pečice je 60 cm...in širina pečice 55 cm ne obstaja. Če pa je kuhinja delana po meri, potem pa ne bi smel biti problem in lahko kje drugje stisneš tistih 5 cm. Me prav zanima, kakšna je tvoja kuhinja...če se ti ljubi, mi pošlji na ZS skico kuhinje, morda lahko kaj svetujem (sem iz tega "foha", tako da nekaj pojma imam).

melita222  

član od: 17.4.2007

sporočila: 13

29. apr 2011 15:02

trenutno sem u sluzbi, je petek pa ni velik dela :))) drzavna uprava pa to :)) situacija je taksna, na levi mam hladilnik, na desni pa pomivalni stroj, tako da je prostor samo v sredini in je fiksen, tako da zal ne morem nic.. torej mi res ne preostane nic druzga kakor da zatezim izvajalcu :(( ? mogoce kaksen predlog ? lp melita222

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

29. apr 2011 15:12

Kaj pa, če daš pomivalni stroj širine 40 cm (takega imamo mi doma in spravim kar nekaj posode vanj)? S tem bi prihranila 20 cm prostora. Razen, če si že sama mislila to širino pomivalnega stroja...

melita222  

član od: 17.4.2007

sporočila: 13

29. apr 2011 15:20

Super ideja! Ti si pa res carica! Trenutno imam 60cm pomivalni stroj in ga bi lahko komot zamenjala, bi bili manjsi stroski kot menjava kuhinje! Katerega pa bi si izbrala, recimo izmed teh pomivalnih strojev ? Najlepsa hvala za pomoc se enkrat! melita222

dirgni  

član od: 1.6.2014

sporočila: 1

1. jun 2014 0:23

zivjo. 

vidim da sem pozna ampak sem tok paf da morem napisat. pečico imamo 4 leta in jaz jo z muko cistim z vsem moznim. danes sm pogruntala da imamo pečico s pirolizo. jah moz jo je kupil sam in tut ni vedu ker ga to ne zanima :) zdej se je zaklenila in se bo sama spucala :) no naj bi se. glede na to da sm jo prej drgnla s temi aktivnimi penami (kar ocitno nebi smela) upam da ne bo kej narobe ce je te pene slucajno kje ostalo v kakem kotu (naj bi bila pečica mrzla za uporabo pene). no ja, mi je usaj jasno zakaj mi je takoj v prvem letu razpadla ta "dihtunga" ker je prisla v stik s cistili. a mogoce kera ve, kje se da kupit to mrezico okol pecice? zdej mam pirolizo pa ne bom vec s cistili cistla :) 

se opravicujem za slovnicne napake, sem na telefonu (dezuram ob pecici) 

 

lp, ingrid

dirgni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. jun 2014 8:46

Poglej znamko in model pečice in se obrni na servis s svojimi željami. Pa malce bolj natančno opisanimi kot pa tule (ne govorim o slovnici).

Loni Makaroni

Cupika  

član od: 10.5.2007

sporočila: 25

2. jun 2014 9:52

Iz prve roke lahko povem, da je pečica s pirolizo pravo olajšanje in ne morem je prehvaliti - priporočam vsakomur. Res je morda zanjo potrebno odšteti nekaj več evrčkov, ampak če si to lahko privoščite, se splača malo stisniti - na dolgi rok se res obrestuje.

Ker sem sama po naravi čistun in me izredno moti umazanija, sem se vsa leta "matrala" pri čiščenju pečice, ter se jezila, ko se je po vsaki peki maščoba nabrala po stenah. Po vsaki peki sem se zato lotila sprotnega čiščenja z raznoraznimi preparati, in zaradi sprotnega udejstvovanja bila tudi kar uspešna, ampak vseeno je bilo za mano kar nekaj drgnjenja - preprosto nemogoče pa je bilo umazanijo odstraniti na težko dostopnih mestih.

Ko sem si opremljala novo stanovanje, sem kupila pečico s pirolizo sicer s kančkom nezaupanja - v smislu, tako se sigurno ne bo očistila, kot če bi jo čistila sama, ipd. No, ko sem jo preizkusila, sem videla, da so bili vsi moji strahovi odveč. Pečica se resnično odlično očisti in na koncu zares ostane samo prah, v katerega se spremeni vsa maščoba, ki ga potem le obrišeš z vlažno krpo. Moja pečica ima sicer tri stopnje pirolize od najblažje do najmočnejše - izbereš si pač program po potrebi, odvisno, kako umazana je pečica. Sama običajno pečico očistim na kakšna dva meseca (spet odvisno koliko v tistem času pečem v pečici) in dam na najmočnejšo stopnjo. Pečica je kot nova. Med izvajanjem programa pirolize se pečica varnostno zaklene, tako da je ne moreš odpreti, kar je vbistvu super, saj je med potekom pirolize zelo vroča. Med potekom pirolize prav tako nisem zaznala nobenega posebnega vonja - mogoče malce po zažganem, ampak ni moteč.

Hehe, zdaj bom kot poceni reklama ampak priporočam jo vsem gospodinjam, ki se rade vrtijo po kuhinji, saj vam bo prihranila kar nekaj časa in živcev 

http://www.cupikasculinary.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti