Pustni zvitki

neznan uporabnik
tema odprta - 26. feb 2001 9:15 | ogledi: 3.054 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

naredila sem Pustne zvitke po objavljenem receptu. Res so bili slastni in dišeči, vendar ne popolni. Zanima me, če bi morala vse enega zraven drugega zložiti na isti pekač? Jaz sem jih namrec pekla narazen kot piškote, zato so se razprli, nadev je tekel ven in so se bolj izsušili. Zanima me tudi, če bi jih morala po pečenju s čim pokriti, da bi ostali bolj rahli. Oprostite moji nevednosti, saj sem začetni kuharček.

Želim vam veselo praznovanje pusta!

neznan uporabnik

26. feb 2001 20:16

Vesela sem vsake povratne informacije. Na napakah se učimo. Nisem napisala , da je potrebno vložiti te zvitke tesno skupaj , tako da se jih potem trga preč. Nekaj mleka je potrebno imeti za takrat ko so zvitki pečeni in jih poškropiti. Lahko pa tudi zvitke pokrijemo , da se ne izsušijo. Torej če so bili dobri probajte še enkrat. Verjetno Vam ne bodo ostali. Marinka

neznan uporabnik

28. feb 2001 15:16

No, tudi jaz sem se lotila pustnih zvitkov, ki so bili res izvrstni pa še na pogled so res izgledali kot nekakšne rože. Imam pa nekaj pripomb na recept. Za neizkušene "pecivopeke" je v receptu nekaj pomanjkljivosti. Ni navedene temperature in časa pečenja; vsaj okvirno. Poleg tega pa mi je ostalo skoraj 200g moke viška od teže ki je navedena v receptu; testo pa je kljub temu bilo že trdo. Ja pa še navedeno bi bilo lahko ali gre za suhi ali sveži kvas (teža potem ni enaka). Kljub vsemu pa mi je z nekaj improvizacije vseeno uspelo pa še dišalo je po celem bloku. moni

neznan uporabnik

1. mar 2001 17:28

Spoštovana. Kot prvo moram napisati, da 6 dag kvasa nikakor ne more biti suhi kvas. Ker pa je že dolgo tega da sem pekle te rože, sem še enkrat pregledaloa recept če se slučajno nisem zmotila pri količinah. Tako sem danes še enkrat po dolgem času delala in naredila in skoraj smo vse pojedli. Vem kje je napaka. Prvo nekaj mleka je potrebno prišteti k kvasu. Potem sem mislila, da vsi vedo, kako se dela kvašeno testo. Da ga je potrebno dobro pregnesti in v posodi za testo pustiti da vzhaja. Nato dodati še nekaj preostale moke in še enkrat dobro pregnesti in zopet pustiti vzhajati. To sem ponovila še enkrat , tako da je testo ostalo rahlo. Nato sem ga razvaljala na zelo tenko. Torej meni je uspelo in mi je žal, če ste imeli težave. Ko pišem recepte ponavadi mislim kako jaz delam in ne vem da marsikdo ni ne vem kako dober kuhar. Tudi jaz nisem, sem samo gospodinja z veliko prakse. Kar se tiče temperature sem mislila da vsi veste da kvašeno testo gre v predhodno dobro segreto pečico in nato se temeratura zniža in peče približno od 180 do 200 stopinj.Važna je tudi velikost pečice, pekača in še in še. Skratka jaz pravim: vaja dela mojstra. Zato veselo na delo. Moram pa priznati da mi je nekaj moke ostalo in sicer približno 5 dag. Vaša Marinka

neznan uporabnik

5. mar 2001 8:22

Vceraj sem naredila pustne zvitke. Odlicno so uspeli-povedala bi le to, da je tudi meni ostalo 200 g moke (ceprav sem navajena peke potic). Morda je to odvisno od vrste moke, ki jo uporabis. Jaz sem imela Farina moko. Gospa Marinka, hvala lepa za izvrstne ideje! Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti