Bralnik e knjig

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

tema odprta - 22. apr 2011 18:24 | ogledi: 21.663 | odgovori: 43

Pozdravljeni!

Ravno sem se vrnila s potovanja po Aziji in opazila, da kar veliko stevilo ljudi uporablja bralnike e knjig. Le malokateri se tovorimo s sabo klasicne knjige.

Ko beres ocene se slisi zelo privlacno: nanje lahko shranis vec 1000 knjig, menda se bere kot s papirja (se ne blesci), do en mesec avtonomije, nizje cene knjig...

Kaj pa izkusnje iz prve roke? Ga kdo ze ima? Mnenje? Ocena?

Najlepsa hvala za pomoc pri odlocitvi.

LP.

Anja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. apr 2011 19:23

Sem si ga sposodila in ga preskusila, pa me ni ravno prevzel; ampak poznam  ljudi, ki so navdušeni, tako da ni druge, kot da sama poskusiš. Jaz sem pač staromodna, zame mora biti knjiga iz papirja, pa da se da listati in vtakniti pod blazino. Pa tudi si ne znam čisto predstavljati, kako bi se obnesla na plaži.

Zaslon je sicer dovolj svetel, da lahko bereš tudi zunaj, tako da to ni problem. Ampak klasične predstave o knjigi se pač moraš znebiti.

Preden kupiš, na vsak način preskusi.

lep pozdrav!

Sonja

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

22. apr 2011 19:32

Anja, jaz ga uporabljam, super je, sem zelo zadovoljna. Sicer v prvi vrsti ni bralnik ampak tablica. Res je, se ne blešči. Jaz priporočam :) Lep vikend, Mateja

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

22. apr 2011 20:08

Sama prisegam na klasično knjigo, ker nisem glih moderna, saj na računalniku preberem marsikaj ampak čez knjigo iz papirja jo ni in mi bo žal, če je ne bi bilo več samo zato, ker ima svoj volumen in težo. franciska

neznan uporabnik

22. apr 2011 20:16

Jaz sem v t orek moral kupit nov računalnik. Sem ga, ker se mi je oni sesul po moji krivdi. Nato so me tam tako sveto prepričevali naj kupim še tabličnega in poleg še e-bralnik. Saj ne rečem,da oni tablični ni fajn in fancy. Mene ni prepričal. Niti e-reader ne. Kot so omenili pred mano, smatram,da je tiskana knjiga vseeno mučo bolje kot nek plastični ekran. Pa naj bo v mehki al trdi vezavi, bo knjiga vedno ostala knjiga. Če si že hočeš kupit bralnik, si ga daj. Vmes pa le kako tiskano knjigo tudi.

 

Multivitamin

multivitamin

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. apr 2011 3:35

Navadno kupujem rabljene knjige in te so vedno veliko cenejše kot elektronske. Na iPad-u (podedovanem, a skoraj novem) imam nekaj knjig, a ta ima gladko steklo, tako da čitanje ni preveč enostavno. Drugače je OK za na potovanja, še posebej z letalom, ker sta teža in volumen močno omejena. Če seveda nočeš imeti dodatnih stroškov za prtljago.

 

Vanja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

23. apr 2011 6:47

Vse lepo in prav, ampak ekran ne diši.

Tisti občutek, ko odpreš novo knjigo, še čisto nedolžno, svežo, dišečo (pa kaj, če je kemija)...

lp

mzm

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

23. apr 2011 9:54

Živjo Julijasi, sama sem ljubiteljica klasičnih knjig, ampak imam tudi amazonov Kindle, in sem superzadovoljna! Klasika je na amazonu zastonj, meni se tudi cene ostalih knjig ne zdijo previsoke. Zaslon se ne blešči, baterija zdrži res zelo dolgo, in če veliko potuješ, je praktičen! Gor gre približno 3000 knjig (odvisno od velikosti), moj ima tudi wi-fi in 3G. Se strinjam z mzm, da e-knjiga ne diši, ampak je zadevica zelo uporabna! Pomembno je, da ne utruja oči kot računalnik, ker ekran ni osvetljen. Saša

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

24. apr 2011 0:05

No, jaz sem pa tako za časom, da prvič slišim za to stvar, pa me zanima, kake vrste knjige se na ta način da dobiti? A tudi strokovne? Ker to bi bilo recimo zame zelo praktično, medtem, ko enega starega papirnatega romana ne zamenjam za nič. Ni isto...

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti