Bralnik e knjig

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

26. nov 2013 10:03

   moj kobo tudi. Ko sem brala ocene raznih bralnikov sem naletela tudi na Icarusa in so ga na vec mestih hvalili kot enega boljsih za branje pdf datotek.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

26. nov 2013 10:18

kupili, na začetku kr nekako uporabljali, zdaj pa velik raje navadno knjigo v roke vzamemo. spremenil se je v praholovilec. škoda denarja po mojem mnejnu.

Oreo

Thea86  

član od: 1.9.2010

sporočila: 22

26. nov 2013 10:51

No, jaz imam kindla že dobro leto in sem prebrala ogromno knjig na njem. Veliko sem na poti, zato mi najbolj odgovarja lažja različica knjige. Ko sem doma, me še vedno premami papir.

Je pa res da se ga moraš privadit in se zavedat, da je večina e knjig v tujih jezikih.

 

Tea

Thea86

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

26. nov 2013 17:27

Jaz imam Nooka, pa tudi bere PDF. čeprava sama če se da knjge odpiram z EPUB.

Imam ga že 3 leta in mi ni žal, prebrala na njem že ogromno knjig za sprostitev pa kar nekaj študijske literature. Edina slabost pri Nooku mi je, da baterija zdrži maximalno teden, več ne.

Je pa res da kdaj pa kdaj zapaše še kakšna taprava knjiga  Sploh če je besedišče v angleščini težje raje pograbim po slovenskih prevodih

Roncolino

anndreja  

član od: 16.8.2006

sporočila: 52

26. nov 2013 17:40

Koliko pa sploh je knjig v slovenščini za bralnike dostopnih?

anndreja

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

27. nov 2013 9:55

Za preganjanje dolgčasa (pri kakem zdravniku) je bralnik ali tablični super, sploh če imas brezžični internet kje v bližini. Jaz imam na moji tablici revije gor, knjige pa si sposojam v knjižnici. 

Drugače pa je res malo oteženo branje, vsaj meni. 

yulchi

Thea86  

član od: 1.9.2010

sporočila: 22

29. nov 2013 9:25

Glede slovenskih knjig - pred časom so slovenske knjižnice objavile zbirko e knjig (slovenskih) - vsaka knjižnica ima povezavo na biblos, kjer je baza teh knjig. Za 14 dni si jih lahko sposodiš, kot ostale knjige v knjižnici.

Ostale so predvsem skenirane.

 

Thea86

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

30. nov 2013 20:42

Imam Kindla, bere Pdf in Epub. Če pa dobim knjigo ki je v drugih formatih pa uporabim calibre program in to pretvorim. Je za takšne laike kot sem jaz program, tak oda ga ni težko uporabljat.

 

Ne maram pa tablic, saj je slabša kot računalnik in malo boljša kot mobitel. Na telefonu imam prav tako mejl in fb ter ostale "nujne" aplikacije. Če pa se želim v kaj poglobit imam pa prenosnika, tako da mi je tablica popolnoma nepotrebna. Pa še škodljiva je za oči, če bi na njej brala dlje časa, saj drži pozornost in pozabim mežikat - suhe oči. Namesto kapljic zato uporabljam Kindla. :)

Sem pa čisto za, da se ti bralniki knjig z paperwhite-om in e-inkom začnejo prodajat kot pomoč pri slabovidnosti. Meni je ogromno olajšal učenje in branje v obdobjih med operacijami za oči, saj sem si lahko tisk povečala. Pa še lahek je in sem ga imela vedno v torbici, oz. ga še sedaj imam ko čakam kje.

Monika7

android123  

član od: 25.11.2013

sporočila: 2

17. dec 2013 10:24

Oreo: Hm načeloma se strinjam s tabo da v mnogih primerih knjiga še vedno ima tisti svoj "čar". Da ne govorim o "vonju po papirju" in listanju, a te vseeno ne razumem. Eknjige so v današnjem času ko vsi nekam hitimo zelo koristne. Lahko iščeš besede, si označuješ strani itd.. Jaz recimo pogosto berem na vlaku ali pa ko čakam pri npr. zdravniku.

rebecca: Mnogi bralniki imajo PDF reflow funkcijo (tudi icarus), kar pomeni da besedilo iz PDF prerazporedi po celotnem zaslonu. Stvar je koristna pri branju, če pa ima PDF slike ali grafe, pa reflow ne pomaga kaj prida. V tem primeru je rešitev npr. bralnik večjega zaslona.

android123

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. dec 2013 13:45

Oreo je napisal/a:

kupili, na začetku kr nekako uporabljali, zdaj pa velik raje navadno knjigo v roke vzamemo. spremenil se je v praholovilec. škoda denarja po mojem mnejnu.



Oreo



+1
Odrl in prebral eno strani NATANČNO 1x. Na čaju pred ČAJNICO ČAJEK. Prebral eno stran, zaprl zaščitni plašček, izključil napravo in jo čez 2 dni dal na BOLHO. Da ne govorim o tem, da sem predtem z stricem iz USA bil na zvezi cirka 2 meseca, da sva vse dorekla in da se je zadeva preko ebaya dostavila njemu...
Jap, ko detetu okice zasvetijo, ni več miru, hihi.

Ni je čez otip,vonj, občutek ter veselje ob pravi FIZIČNI knjigi!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti