Velika noč 2011

AngieBee  

član od: 18.2.2011

sporočila: 7

tema odprta - 21. apr 2011 13:48 | ogledi: 9.638 | odgovori: 11

Drage moje, dragi moji!

Najprej naj vam vsem zaželim vesele velikonočne praznike in čim bolj sončno pomlad! :)

Nisem še uspela zaslediti predlogov z velikonočnimi poslasticami pa me zanima, kaj jeste oziroma boste jedli te praznike pri vas doma?

Zanimivo bi bilo prebirati kakšne navade in recepte imamo po slovenskih domovih :)

Lep dan vam želim!

AngieBee

Temo je spremenil(a) AngieBee dne 21. apr 2011 13:51

neznan uporabnik

21. apr 2011 15:43

Klasika, kuhana šunka, jajca,hren,majoneza,mlečni kruh z rozinami, govedina iz juhe,krompir,veliko solate. Pili bomo pa pivo,vinček,jamnico in kokakolo.

 

Multivitamin

multivitamin

tinnna  

član od: 18.4.2010

sporočila: 83

21. apr 2011 16:52

kuhana šunka, pirhi (letos bojo roza jupiiii), francoska, hren z jabolki/smetano, potica, sadje... to je ponavad klasika pri nas:) http://www.facebook.com/fizzimizzi

AngieBee  

član od: 18.2.2011

sporočila: 7

22. apr 2011 8:11

Se opravičujem, tole temo sem postavila pod napačen naslov :) Ampak hvala za vse odgovore! Sem namreč v tujini in smo s prijatelji rekli, da bomo Veliko noč proslavili v multi-kulti stilu pa sem si rekla, da za to pač moram povprašati člane Kulinarike :) Hvala za link rimljanka, vtipkala sem namreč velika noč v iskalnik in mi je našlo tri recepte na to temo :S (spet kratki stik z mojim netom) Res, hvala vsem! Lepe praznike! AngieBee

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

22. apr 2011 8:58

KARMINA je napisal/a:
Obvezno kostelski želodec. Verjetno sem link z receptom že kdaj prilepila tu gor, pa naj bo še enkrat: http://www.tsdrustvo-kostel.si/zelodec.htm .

K

 

Na linku, ki si ga prilepila me je zares nasmejala varjanta kostelskega želodca za vegeterjance: v maso ne dodaš šunke. Kam pa maso polniš? V želodec? A to od tistega prašiča, ki je preživel operativni poseg zmanjšanja želodca?

 

To me spomni na grško poroko, kjer so za vegeterjance pripravili piščance, za ostale pa meso.

 

LP

kuharica Mici

neznan uporabnik

22. apr 2011 9:05

 

Multivitamin

multivitamin

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

22. apr 2011 9:13

Želodec je od tistega prašiča "katerega več ni"! V današnjih časih več ne uporabljamo želodca, maso damo na peki papir in spečemo. K

neznan uporabnik

22. apr 2011 9:16

Čaki zaj malo, kolegica draga, kako ne uporabljate želodca, čeravno pol to imenujete želodec? Daj, lepo te prosim pojasni. Hvala.

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti