Kako že gre naprej in servisiranje in opremljanje citatov

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. apr 2011 18:47

Ja, ampak potem ne bo imela nikomur dati karkoliže za jest..... Edino, če ima kake skrite adute v rokavu...

lp

cervus

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. apr 2011 18:54

Ali pa kakšne jedce v soseščini, mogoče ima pa sama velik apetit. Sumljivo.

nola

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

19. apr 2011 19:13

nola je napisal/a:

Je, ampak tudi malo zlovešča, se ti ne zdi - le zakaj se ji ga tako mudi porediti in kdo utegne biti po raci in kopunu na vrsti?



nola

 

Bolj kot zlovešča se mi zdi malo prismojena. Si ne predstavljam, da bi se kdo od tace (brez krače) in kljuna zredil. Mogoče je tole že za v temo o hujšanju

JJ

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. apr 2011 20:10

nola je napisal/a:

Zanima me nadaljevanje in če je le mogoče izvor naslednjih stihov:

 

1. Pes pograbi kos mesa, ž njim čez vodo se poda...

Joj ta mora biti pa zelo stara.... meni jo je pripovedovala stara mama, dobesedno takole: Pes dobil je kos mesa, z njim cez vodo se poda. V cisti vodi sebe vidi, sam pri sebi tako misli: To je kuzek, bratec moj, tudi nese koscek svoj... tudi tega cem imeti... in ze hlastne (?) ga uzeti . A odpade mu meso..òno tud' je zginilo.... Mozno, da je original drugacen, predsvem tisti "hlastne ga uzeti" je nekam cuden, ampak jaz sem se jo naucila tako. Morda se se kdo kaj spomni in dopolni. Sicer pa super tema, nola Jutri napisiem se dve zelo stari pesmici z nekaj "luknjami" in morda se najde kdo, ki pozna, kar manjka. lp lučka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. apr 2011 9:22

Ja lučka, super, se mi je kar zdelo, da je kulinarika naslov, kjer bom lahko povezala vse konce! Hvala!

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti