Velikonočni verzi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. apr 2011 18:49

C'mon, ampak tale "lirika" je pa resničen primer žaljenja inteligence. Pa to je žaljivo v več dimenzijah.....

 

Praznik Kristusovega vstajenja
je začetek novega življenja.
Na Veliko noč ga vsi slavimo,
ko s potico, s šunko se mastimo.
Naj vam Velika noč prinese mir,
z njim pa obilja in veselja vir!



Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 18. 2011 18:51

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

18. apr 2011 19:49

Čeprav ni v moji navadi, da bi se podpisovala in opisovala pod mnenji, kako da se strinjam, moram tokrat pritrditi.

Popolnoma se strinjam z ugotovitvijo Vendeline jr., da gre pri večini praznikov, cerkvenih in državnih, pa pri prejemanju zakramentov in drugih titul, v večini primerov predvsem za razmišljanje, kaj se bo jedlo oz. dobilo za darilo.

Kar se verzov tiče, imam pa itak svoje mnenje. Kaj ni lepo s svojimi besedami izrazit misli in čustva, ne glede, za kakšen dogodek gre.

 



zeta

Sporočilo je spremenil(a) zeta dne 18. 2011 19:56

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. apr 2011 19:52

zeta je napisal/a:

Popolnoma se strinjam z ugotovitvijo Vendeline jr., da gre pri večini praznikov, cerkvenih in državnih, pa pri prejemanju zakramentov in drugih titul, v večini primerov predvsem za razmišljanje, kaj se bo jedlo oz. dobilo za darilo.

zeta

Kakor kdo, posploševanje ni na mestu.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. apr 2011 20:18

Vendelina jr. je napisal/a:

C'mon, ampak tale "lirika" je pa resničen primer žaljenja inteligence. Pa to je žaljivo v več dimenzijah.....

 

Praznik Kristusovega vstajenja
je začetek novega življenja.
Na Veliko noč ga vsi slavimo,
ko s potico, s šunko se mastimo.
Naj vam Velika noč prinese mir,
z njim pa obilja in veselja vir!



Vendelina jr.



Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 18. 2011 18:51

 

To je res samo za reči "O ti ljubi Jezus ..."

 

Kaj vem, iskati verz brez besede bog za veliko noč - to meni nekako ne znese, ker je pač to cerkveni praznik; kot da bi za božič iskal besede brez povezave z Jezusom. Jaz sem daleč od tega, da bi bila verna, ampak spoštujem praznike in običaje, ki jih tašči na ljubo negujemo tudi kot pomembne družinske dogodke (v tem času recimo ne hodimo od doma na kakšno potovanje ali izlet), tako mi tudi ni jasno, zakaj bi nekdo ob velikonočnih praznikih sploh iskal verz brez besede bog? Če pa je to verski praznik.

 

O stilu komunikacije na začetku te teme pa raje ne bi.

 

Mamamia

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti