Kaj poslušamo

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

21. feb 2021 18:40

Auuu, a to tudi obstaja? Do takrat ja, potem pa ne            

Lep večer želim!

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. feb 2021 19:15

Dragička, čudno, kajne, kakšni čudaki smo. Kaj več pa na ZS.

Cila

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

21. feb 2021 21:40

Cila, zakaj razlaga na zs? Tu si omenila, tu povej, vsaj  tako bi bilo fer.

lp, mzm

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. feb 2021 22:19

Ma po moje gre za neko njegovo izjavo o SLovencih ali za neki verz oziroma pesem, nastalo kmalu po osamosvijitvi-  Laku noć, braćo Janezi, tako nekako. Je pač natresel nekaj krepkih, a smo že kaj hujšega slišali. Vmes pa tudi kak resničen verz. V glavnem zabolel ga je razpad Jugoslavije, pa si je dal duška. A kmalu spoznal marsikatero bridko. A mi pa nismo nikdar nikogar žalili? Pa se nekateri zmrdujejo. Bil je izpričan prijatelj Slovenije, tudi živel je v MAriboru nekaj časa, ker je hčerka po hudi proemtni nesreči bila tu na rehabilitaciji. In njegove pesmi so bile v času Miloševića v Srbiji prepovedane, ker je kritiziral režim in so ga za kazen nameravali poslati na fronto, v Vukovar, pa je zato zapustiul državo. In so o njem govorili vse najslabše, pljuvali po njemu, prepovedali predvajanje njegovih pesmi itd.

 Bil je nezaželen v Banja Luki na primer in tam ni nikdar nastopal,  je že vedel, zakaj ne. Ne glede na tisto pesem, za kateri mnogi niti slišali niso, so bili tudi po letu 1991 njegovi konceeti razprodani, brez da bi jih s plakati napovedovali. 

Velik je bil, velik bo ostal. Panonski mornar, ki ni ostal brez ladje, pač pa brez morja, kot je zapisal v eni svojih pesmi. Naj počiva v miru, legenda. Čeprav je bil tudi on samo človek. 

 

Da ne bo  zdaj z njim kot z Nikolo Teslo. V enem slovenskem mestecu so namreč po osmosvijitvi ukinili ulico z njegovim imenom, ker po Srbu se pa v Sloveniji res ne more ulica imenovati.  Saj, nista primerljiva, način razmišljanja pa. 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 21. feb 2021 22:22

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 21. feb 2021 22:28

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 801

21. feb 2021 22:47

Mamamia se popolnoma strinjam s tabo, vse si zapisala tako kot bi jaz.

malaga

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

21. feb 2021 22:55

mamamia, skoraj prepričana sem bila, da gre za to, ja, a če je že tu omenila, pa naj ima "vesekaj"  in tu pove.

Strinjam se z vsem, kar si napisala in dodajam, da je meni nedopustno ne prenesti kritiko na svoj račun, na račun drugih pa brez problema, celo z veseljem. Kot si napisala, čustveno je odreagiral (pa saj tak je bil) in kaj, zdaj njegova poezija ni nič več vredna? 

 

 

lp, mzm

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. feb 2021 7:22

mišzmoke: "vesekaj" pa res nimam. 

Cila

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

22. feb 2021 7:24

Mi smo se tudi že v oš drli na ves glas tisto U razdeljak..., Ker je bila nekaj posebnega, novega. Potem so me pa itak njegove pesmi spremljale skozi življenje. In upam, da se na tem lepem in meni ljubem portalu ne bomo šli politike, politikanstva, črnih, rdečih, rozastih, farških, komunajzarskih in kar je še tega gravža. Vsak od nas je kdaj v navalu čustev rekel kaj, kar nam kasneje, ko se je vse umirilo, ni bilo v ponos. In se v vsem podpišem pod zapis mamamie in miške.

 

 

 

Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 22. feb 2021 07:27

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

22. feb 2021 16:04

    podpišem mamamia, mišzmoke in Ognjička  .

Ooo, kristusbog, kam je ponedeljek ušel, je že skoraj večer.     

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti