Biskvit za peko v modelih (zajček, ovčka)

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

24. apr 2011 21:05

jgirl je napisal/a:
tarja2, en nasvet (če se še nisi lotila), da ne boš ponovila moje napake: v maso daj absolutno manj pecilnega oz. sode bikarbone ... Moji so sicer dobri kot vedno, z estetskega vidika pa polomija. :(

jgirl

Ojoj škoda da niso vredu z estetskega vidika :( no glavno da so dobri in da bodo hitro :) Jaz sem dala v maso toliko pecilnega kot vedno, pa so vredu izpadli, celo zajčeki so lepi. Vseeno hvala za nasvet!

tarja2

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

25. apr 2011 7:48

Dobri so ja, je samo še en ostal. Verjetno je že nasplošno v tem receptu, ki sem ga uporabila, pecilnega malo preveč. No, bom vsaj vedela za drugič. jgirl

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

25. apr 2011 12:06

jgirl, glavno da so dobri :) Kot praviš boš vedela za drugič. Jaz sem dala eno vrečkico pecilnega, 13 g ali koliko ga je.

tarja2

pikicamikica  

član od: 24.5.2009

sporočila: 1

7. dec 2011 15:16

 

Kupila sem silikonski model za manjše obročke z luknjo v sredi (ni do dna). Not bi rada spekla kakšne kekse ali pecivo. V luknjo na vrhu bi pa vstavila kakšno maso (nugat, marcipan ali kaj podobnega). Ker modelčki niso veliki, verjetno ne bi smeli kaj preveč zrasti, ker jih potem ne bom mogla obrniti iz modela, da bi bili stabilni. Ima kdo kakšno idejo, kakšno maso ali testo naj uporabim? Je katera že pakla kaj podobnega?



pikicamikica

Sporočilo je spremenil(a) pikicamikica dne 07.dec 2011 15:31

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. dec 2011 13:14

vsakega za muffine, ki jih ne napolniš do konca, masa pa je malo bolj tekoča, kar pomeni da doaš malo mleka ali jogurta

www.mojalbum.com/naredilaana

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

8. dec 2011 16:46

pikicamikica, meni to izgleda kot pekač za ameriške krofe (donuts).

jgirl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti