El clásico...in to štirikrat

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 14. apr 2011 16:18 | ogledi: 10.894 | odgovori: 93

Ladies and Gents

Vse kuharske navdušenke nad nogometom (in ni nas malo!) in seveda tudi kuharji, ki imajo radi nogomet, bomo v naslednjih dnevih spremljali pravi nogometni posladek, El Clásico, jasno, in ne samo enkrat, temveč kar štirikrat! Qué alegria

Datumi so naslednji:

- tekma španskega prvenstva je 16. 4.

- finale kraljevega pokala je 20. 4.

- prva polfinala tekma Lige prvakov je 27. 4.

- druga polfinalna tekma Lige prvakov je 3. 5.

Skratka, štofa za cel mesec. Mourinho versus Guardiola, Ronaldo versus Villa, ....wow.

Se srečamo na temi.

Mimogrede, če kdo ne ve kaj je El Clásico - tako se reče naj-tekmi klubskega nogometa na svetu, to je tekma med Real Madridom in Barcelono.

 

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. apr 2011 16:31

Itak, da sem zraven, si malo očke pasem; pri Schalke 04 sem spet malce pogledovala za meni tako ljubim Raulom, še gol je dal na prvi tekmi, ko so v Milanu potolkli Inter.

Zdaj pa malo počivams pogledom na Guardioli, je tako zelo erotičen tip.

 

Skratka, če gre za kombinacijo športa in fletnih dečkov sem zraven.

Bo še zanimivo, ni kaj.

Mamamia

 

 

mamamia

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

14. apr 2011 16:40

Hi hi, nogomet za punce :) Moja katalonska prijateljica mi je prejšnji teden poslala sporočilo, da naj si rezerviram termine he he... Torej: Barca! Lep dan, Mateja

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

14. apr 2011 16:55

Hja, nisem kuhar, pravzaprav, kar se tiče kuhinje, jo znam naredit, kuhat pa nikakor ne, rad pa pogledam kakšno nogometno tekmo (itak je nogomet najbolj pomembna postranska stvar na svetu). Nasploh mi je všečen Španski način igre (precej bolj bi mi bil všeč, če bi igrale čikite) in za gvišno bom gledal polfinale in finale lige. lepo popoldne. Janko

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

14. apr 2011 18:09

moram priznati, da do decembra lani nisem bila nek nogometni navdušenec. Niti približno. V decembru sem na Camp Nou v Barceloni bila na eni njihovi nogometni tekmi. Ludilo, noro....100.000 ljudi diha kot eden, fenomenalno vzdušje (Barca je seveda zmagala 5:0). Od takrat dalje sem tudi jaz zvesta navijačica Barcelone (Messi mi je najboljši) in začenjam razumeti prave nogometne navdušence. Z veseljem bom spremljala zgoraj naštete tekme. držim pesti za Barcelono matejaoz

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. apr 2011 23:15

Vendelina, hvala za opomnik! Vsekakor ne bomo sedele križem rok, kajne, do finalnih obračunov bomo lahko v miru analizirale najnovejše trende v nogometu (predvsem "umetniški vtis" posameznih akterjev).

Moj prvi glas za najlepši del selektorske klopi gre Guardiloli

Mojca

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

15. apr 2011 7:38

Super, hvala za celoten spored po datumih. Se bo treba pripravit tudi v kuhinji s kakimi prigrizki za zraven :)

Jejža

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. apr 2011 10:59

Jaz imam tule skorajda konflikt interesov

Namreč, navijam za Barco in Guardiola je tudi seksi, ampak Casillas tudi. Pa totalno mi je carski attitude od Mourinha - tisti gard v stilu "jaz sem dober in v to prepričan in se ne trudim za to, da bi bil vsem všeč, ampak povsod imam rezultate, če pa hočete kakšnega simpatičnega, iščite drugje...." mi je takisto seksi.

S tem, da se nekako ne morem odločiti, katero mesto mi je bolj všeč, ker imata tako Barcelona kot Madrid toliko šarma, da rabim resno letno dozo obojega

. Škoda samo, da ekipi ne bosta igrali v finalu Lige prvakov, ker se bo ena poslovila že po polfinalih. V vsakem primeru, naslednji dnevi bodo zanimivi...in fantje bodo spet tekli vsaj 90 minut gor in dol, če bodo pa še podaljški, bo pa še bolje

Vendelina jr.

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

15. apr 2011 20:44

Pozna kdo kako spletno stran, kjer bi se dalo (brezplačno) spremljat te tekme? Pa po možnosti ne kak italijanski komentator. English bi blo supersko :)

Jejža

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. apr 2011 21:00

Pa še pogled na morje ali kaj....

Vse to se da neposredno gledati na www.rtve.es in greš na deporte. Če ti jezik ne sede, daš lahko na bajo volumen. Saj angleščina je super jezik, ampak c'mon angleški komentar  na španski nogomet je pa nekako tako, kot ....bolonjska omaka z moko.

 

Vendelina jr.

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

15. apr 2011 21:11

Ah, če španščina ne gre, je treba pa angleške variante iskat. Hvala za link!

No, bit na morju, sedet na terasi, srkat kak fini koktejl pa gledat tako tekmo - to je pa že too good to be true :)

Jejža

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti