Izkušnje s kuhinjskim robotom ronic

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

30. mar 2004 10:26

Draga Zima! Lahko ti dam par nasvetov in komentarjev iz mojih izkušenj: ZELJE: narežem ga na takšne kose, da gredo skozi luknjo, pri rezanju pa ga ne potiskam na rezilo, temveč ga pustim, da ga pritiska njegova lastna teža. Tako dobim rezine tanke. TESTO: tudi pri meni pri gnetenju testa stroj ponori po pultu, tako da ga moram držati dol, da mi ne ugre kje na tla! SIR: pri predstavitvi verjetno uporabljajo bolj trd in manj masten sir, pa izgleda lepo, ko ga narežejo. Če se boš prijavila na tisto predstavitev za lastnike stroja, nesi s seboj svojo vrsto sira, pa naj ti ga naribajo! Tanja

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

30. mar 2004 22:32

Hvala, Tanja, za tele tvoje nasvete. Saj veš, da na začetku pridejo zelo prav. Z zeljem mi je zadnjič že kar "ratalo" in je bil že malo bolj podoben tistim tankim laskom v Intersparu. Tudi testo za pico mi je danes krasno uspelo-sem pa dodala bistveno več tekočine. S sirom niti ne probam več do ponovne predstavitve, z ostalim se pa še utrujam. Če boš še kaj naštudirala in preizkusila, predvsem pa če ti bo uspelo, mi pa le še napiši, prosim. Z veseljem bom upoštevala vsak preizkušen nasvet. Lep pozdrav, ZIMA

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

17. nov 2008 17:14

mene pa zanima približna cena tega robota. LP valči

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

17. nov 2008 21:27

Tudi jaz imam Ronic priblizno leto in pol.Moram reci da sem zelo zadovoljna in ga dobesedno uporabljam vsak dan. Zelo prav mi pride pri kuhanju zelenjavnih juh,mesim testo,ribam parmezan,cokolado,meljem lesnike,meljem drobtine,uporabljam ga pri rezanju solat-ravno zadnjic sem bila na predstavitvi in je z Ronicom narezala tudi endivijo solato. Pri nakupu pa sem dobila knjigo z recepti,dobila pa sem tudi CD kjer so prikazani vsi postopki uporabe. Zanima pa me kako ve pripravljate sladoled? Lep pozdrav marmeladka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

17. nov 2008 21:54

Osebno delam sladoled samo iz zmrznjenega sadja v koščkih primerne velikosti z dodatkom javorjevega ali agavinega sirupa in malo sladke smetane. Da pride bolj kremast kombiniram katerokoli sadje z bananami.

Majprej dam nekaj koščkov zmrznjene banane v posodo z nožem, počakam minutko, da zamrznjenost malo popusti, nato zmiksam na četrti hitrosti da postane krema. Nato dodam borovnice in malo malin, mogoče kako robido in zopet miksam na 4.hitrosti in ko se zvok robota spremeni, zmanjšam na 3. hitrost in dodam sladilo, na koncu en curek sladke smetane.

Ko se zmrzuje sadje za ta namen, ga je potrebno narezati na primerno velike koščke in jih zmrzniti na pladnju tako, da se ne sprimejo med seboj. Potem pa v vrečko. Gozdne sadeše zmrzujem cele, jagode režem na polovičke ali četrtinke, marelice na četrtinke......banane na 1,5 - 2 cm kolobarje.

Ta sladoled je res bomba. Tudi vitaminska.

Aki

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

18. nov 2008 12:15

Hvala Aki,ze rezem in zmrzujem sadje,da bo danes za sladkanje po kosilu. Se mi je zdelo na predstavitvi da je dala tudi nekaksen prasek v sladoled da je bolj krenast,samo ker je bilo veliko ljudi ,pac clovek ta trenutek ni tako pozoren,da bi vprasal. Doma pa mi sladoled ni bil tako dober kot tam. Ga probam narediti po tvojih navodilih. Hvala in lep pozdrav. marmeladka

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

1. dec 2008 18:16

Se mi zdi, da ga imam jaz najdlje od vseh vas! Imam ga 15 let in se seli z mano po celi Evropi. Zelo sem zadovoljna z njim. Do sedaj sem samo plastično posodo zamenjala, stara je bila že vsa popraskana od mojega nepravilnega čiščenja ... Imam tistega, ki ima vgrajeno tehtnico, super zadeva pri pripravi peciva!!! Zanj sem dala 1.000 takratnih nemških mark, koliko pa sedaj stane? Bi ga kupila sinu za poročno danrilo Nena-morje

TakleMamo  

član od: 12.12.2008

sporočila: 6

13. dec 2008 18:06

Cena?Že nekaj jih je vprašalo po ceni,odgovoril pa ni še nihče...? TakleMamo

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

13. dec 2008 22:39

Pred parimi leti je bila cena 140.000 tolarjev, na sejmih pa malo ceneje. Kakšna je cena zdaj ne vem, sem pa izredno zadovoljna z njim in ga redno uporabljam.

stana

sreckob  

član od: 29.12.2008

sporočila: 3

29. dec 2008 19:05

Ronic stane nekje med 450 in 750 €, odvisno od tipa. sreckob

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti