Kako okrasiti prihe?

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

tema odprta - 14. apr 2011 13:17 | ogledi: 20.757 | odgovori: 48

Pozdravljeni,

ne bom vas vprašala kako barvate prihe, ker je bilo o tem že veliko napisanega na foromu. V bistu me zanima kako se lahko prihi okrasijo. Na spletu sem pogledla različne slike in sem našla dvoje

1.) pobarvana jajca z flomastri. Ker jajca barvam na naraven način (čebula, rdečo zelje,..) me zanima če ima kdo izkušnje z risanjem. Bojim se namreč, da bi barva od flomastrov prodrla jajčno lušino in bi se poznalo na beljaku, ker potem verjetno to nebi bilo užitno.

2.) jajca z črkami imeni. Zelo domiselno se mi je zdelo da na pobarvana jajčka nalepiš črke ali pa ime. Posebej primerno recimo, ko nešeš komu pisanko pa ga lahko s tem razveseliš. Ne vem samo kako bi črke prilepila? Bi mogoče veljalo če bi kupla v papirnici recimo kar nalepke črke, ki so za zvezke in voščilnice?

3.) Zanima me ta servetna tehnika. Ko na primer iz srvet ali časopisa izrežeš zanimive slike vzorce in jih potem prilepiš na jajca. Ali lahko to tehniko uporabljamo samo na izpihanih jajcih ali lahko tudi na pobarvanih trdo kuhanih?

barbara987

rozi13  

član od: 25.3.2010

sporočila: 45

14. apr 2011 13:56

Najbrž bi šlo tudi na kuhanih jajcih, če bi namesto lepila uporabila npr. beljak. rozi13

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. apr 2011 14:36

Jaz imam izkušnje z risanjem s flomastri na jajca. Najprej jih pobarvam z bravo za jajca, potem pa okrasim še s črtami (no, vse skupaj potem izgleda kot vitraž), ki jih naredim z alkoholnim flomastrom. Ni nobene bojazni, da bi barva prišla skozi lupino.

JJ

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. apr 2011 14:40

Kupila sem Velikonočno Anjo..zelo veliko je opisanega za okraševanje jajc..namesto s flomastrom piši raje z voskom....potem šele pobarvaš in tam kjer je vosek ,barva ne prime...

lp goga

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. apr 2011 15:50

Servietna tehnika gre super z beljakom. Preverjeno.

 

Kupijo se tudi posebni flomastri za jajca - zdaj v tem času so po trgovinah vsepovsod. Jaz sem jih kupila lani za otroke. Notri so jedilne barve.

Atina

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

14. apr 2011 19:43

Anita mi lahko opišeš kako delaš to servietno tehniko z beljakom? Ker jaz še nikoli nisem probala nobene te servietne tehnike :) barbara987

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. apr 2011 21:04

Izrežeš motiv s papirnatega prtička, odluščiš zgornjo plast. Položiš jo na jajce. Vzameš čopič in z beljakom premažeš prtiček od sredine proti ven. Čisto enostavno. Pustiš, da se posuši.

Atina

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

15. apr 2011 9:31

Hvala! Bom probala letos to tehniko. Upam, da dobim tudi flomastre za jajca iz jedilnih barv. barbara987

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

15. apr 2011 10:53

gogad je napisal/a:

Kupila sem Velikonočno Anjo..zelo veliko je opisanega za okraševanje jajc..namesto s flomastrom piši raje z voskom....potem šele pobarvaš in tam kjer je vosek ,barva ne prime...



lp goga

 

Ima kdo izkušnje kakšen vosek je uporaben, ker 1x sem poskusila, v dobri veri, da je tako vseeno, vosek iz dišeče svečke, pa se mi je v vodi stopil. Potem nisem več poskušala...

 

Razmišljala sem, da bi naravni čebelji vosek bil bolj primeren... 

 

Drugače pa mislim, da bi bila tudi zelo primerna lepila z bleščicami ....

 

katjushka

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

15. apr 2011 11:56

Jaz sem v velikonočni Anji prebrala, da jih porišeš z voščenkami preden jih daš v barve. Samo verjetno je za tehnika primerna bolj za barvanje z umetnimi barvili, ki so normalne temperature. Ker pri kuhanju z naravnimi sestavinami pa voda vreje in se zato po moje stopi. Nisem pa še sama preizkusila, tako da samo sklepam. barbara987

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. apr 2011 12:24

Vsak vosk (v bistvu gre za parafin) se bo stoil v vodi, ki bo imela 45 ali več stopinj. je pač treba uporabiti le mlačno barvo. Običajni parafini imajo tališče med 48 in 53 st.C.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti